Domowe zabiegi pielęgnacyjne

Dzięki profesjonalnym kosmetykom coraz więcej zabiegów salonowych można teraz wykonać samemu w domu. Farbowanie włosów to najpopularniejszy domowy zabieg. Wychodzi znacznie taniej, kiedy wykonuje się go w domu niż u fryzjera (ceny w salonie fryzjerskim wahają się od 90 do 200 złotych w zależności od długości włosów) a efekt jest prawie identyczny. Najważniejsze to dobrać odpowiedni preparat: piankę, szampon czy bądź farbę (zależy od tego czy chcemy odświeżyć kolor).

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem nie powinno się myć włosów przez kilka dni. Nie wolno także farbować włosów barwionych wcześniej henną lub innym preparatem ziołowym. Może, bowiem dojść do reakcji chemicznej, która spowoduje np. łamanie się włosów. Zabieg, mikrodermabrazji do niedawna można było zrobić jedynie w salonie kosmetyczny. Zabieg taki polega na ścieraniu zewnętrznych warstw skóry za pomocą specjalnego aparatu. Kosztuje od 150 do 250 złotych. Teraz można wykonać go w domu dzięki profesjonalnym kosmetykom i preparatom. Większość z nich zalecana jest do skóry dojrzałej i dostępna w formie kremu zawierającego kryształki tlenku lub glinu czy też aluminium. Złuszczają martwe komórki naskórka, oczyszczają pory i spłycają zmarszczki.

Zabieg maski parafinowej polecany jest szczególnie dla szorstkiej skóry dłoni i stóp. Parafina zawiera naturalne substancje natłuszczające i delikatnie rozgrzewa, dzięki czemu intensywnie wygładza, ujędrnia i uelastycznia naskórek. Alternatywą dla ciepłej parafiny nakładanej w salonie ( koszt takiego zabiegu jednorazowo kosztuje około 40 złotych) są domowe okłady. Można kupić bloczek parafiny w aptece (koszt około 30 złotych za kilogram) lub sięgnąć po gotowy kosmetyk. Najlepiej nakładać go grubą warstwą na dłonie i stopy, następnie włożyć bawełniane skarpetki oraz rękawiczki.

Zwalczanie pomarańczowej skórki

Natomiast zwalczanie cellulitu peelingiem z kawy jest chyba najpopularniejszych domowych sposobem na walkę z nim. Kawa zawiera kofeinę, która jest głównym składnikiem wielu (nawet bardzo drogich) balsamów antycellulitowych. Peeling kawowy składa się z kawy, cynamonu, soli oraz dowolnego balsamu ( jak najbardziej neutralnego w działaniu). Należy wymieszać wszystkie składniki ze sobą aż powstanie konsystencja gęstej mazi- konsystencja błota. Następnie nałożyć uzyskaną masę na ciało, można ją zaaplikować wszędzie – poza twarzą i miejscami szczególnie wrażliwymi. W miejscach gdzie cellulit dokucza najbardziej należy wcierać „błoto” przez kilkanaście minut. A na koniec zmyć peeling na przemianę zimną i ciepłą wodą. Po takim peelingu skóra powinna być gładsza już p pierwszym zastosowaniu.

Do innych zabiegów pielęgnacyjnych, które możemy wykonać w domu jest wybielanie zębów. Do najpopularniejszych domowych sposobów wybielania zębów zalicza się stosowanie soli, cytryny czy węgla – które należy wcierać bezpośrednio na szkliwo lub aplikować na szczoteczce. Poza dbaniem o higienę jamy ustnej i stosowaniem wybielających past do zębów warto też używać wybielających gum do żucia oraz specjalnych żelów lub pasków.

Reply