Jak radzić sobie z cienkimi włosami?

cienkie wlosy

Jak radzić sobie z cienkimi włosami?

Cienkie włosy to dla wielu z nas duży problem. Jest ich mało, trudno je zapuścić, cały czas są przyklapnięte i szybko się przetłuszczają. Jak poradzić sobie z cienkimi włosami? Jak je pielęgnować?

W niniejszym artykule zamieścimy kilka niezbędnych porad.

Pielęgnacja cienkich włosów

 1. Używaj lekkich, przeźroczystych szamponów. Szampon z drobinkami brokatu z pewnością obciąży włosy i sprawi, że będą oklapnięte. Sięgaj za to po produkty o prostym składzie, najlepiej te dodające włosom objętości i dobrze oczyszczające.
 2. Pamiętaj, że odpowiednią długością włosów jest długość do ramion, nie więcej. Długie i cienkie włosy nie wyglądają dobrze, gdyż zwisają jak strąki – podkreśla to bowiem, że jest ich bardzo mało. Im dłuższe włosy, tym bardziej będą one przylegać do głowy, nie będziemy mogły odbić ich od nasady i optycznie powiększyć fryzury.
 3. Możesz postawić też na bardzo delikatne wycieniowanie końcówek włosów, które podkreśli skręt włosów. Pamiętaj jednak, że z cieniowaniem łatwo przesadzić, szczególnie przy rzadkich włosach!
 4. Jeśli farbujesz swoje włosy, zdecyduj się na pasemka lub baleyage. Refleksy sprawią, że Twoje włosy będą wydawać się gęstsze, na głowie będzie się coś działo.wlosy
 5. Uważaj z czarną farbą! Jeśli nie jesteś naturalną brunetką, najlepiej w ogóle jej unikaj. Czerń na głowie bardzo podkreśla rzadkość włosów i obnaża ich mankamenty.
 6. Gdy suszysz włosy, zawsze rób przedziałek na nieco innym miejscu. Gdy Twoje włosy przyzwyczają się do jednego przedziałku, będą oklapnięte i bez życia. Gdy zmusisz je do zmiany miejsca, będą odbijać się od nasady.
 7. Jeśli jesteś posiadaczką rzadkich i cienkich włosów, doskonale wiesz, jak źle znoszą one działanie suszarki czy prostownicy. Koniecznie ogranicz stylizację!
 8. Postaw na loki! Proste kosmyki nie dodadzą włosom objętości, natomiast loki owszem. Możesz do tego dołączyć również lekki tapir.
 9. Koniecznie zaopatrz się w suchy szampon: doda on włosom objętości i odświeży je w sytuacjach awaryjnych.
 10. Nie używaj obciążających odżywek, decyduj się raczej na te ze spłukiwaniem. Końcówki zabezpieczaj sprayem, który mniej obciąży włosy niż serum czy jedwab.
 11. Śpij w wysokim koczku. Włosy będą wtedy pofalowane i uniesione.

Reply