Ekologiczny manikiur

Paznokcie ozdobione ekologicznym manikiurem pięknie się błyszczą i maja estetyczne białe końcówki. Taki manikiur jest prawdziwą ozdobą dłoni właściwie na każdą okazję. Tajemnica tego pięknego efektu tkwi w połączeniu Francuskiego manikiuru z biologicznym.

Francuski manikiur

Francuski manikiur polega na malowaniu paznokci pastelową emalią, a końcówek emalią białą. Natomiast w biologicznym manikiurze zwraca się uwagę na delikatne traktowanie paznokci i nieszkodzenie im. Nie używa się, zatem do tego zabiegu metalowych narzędzi takich jak pilniczek, nożyczki czy cążki do usuwania skórek. Dlatego, że to właśnie zbyt głębokie usuwanie skórek osłabia tzw. Macierz paznokci, przez co mają one poprzeczne głębokie bruzdy. Natomiast piłowanie i skracanie metalowymi narzędziami sprzyja rozdwajaniu się płytek paznokcia.

Ekologiczny manikiur

Ekologiczny manikiur nie tylko szykownie upiększa, ale jednocześnie dba o kondycję paznokci. Zarówno szerokie jak i wąskie paznokcie można lekko zaokrąglić się i nadać im formę migdałka, a białą emalią pomalować końcówki – półksiężyce.  Najmodniejszy manikiur ekologiczny robi się na krótszych płytkach paznokciowych tak, aby jaśniejsze końcówki udawały naturalne. Natomiast, jeśli paznokcie się rozdwajają, biała emalia będzie odpryskiwać. Dlatego najpierw należy zaaplikować im kurację, aby się wzmocniły a dopiero potem można zdecydować się na robienie manikiuru.

By wzmocnić paznokcie należy malować bezbarwnym lakierem – odżywką z witaminami i ekstraktem z gumy przez 3-4 tygodnie, np. serum odbudowującym lub odżywką z keratyną. Należy wybrać taki lakier, który będzie najlepiej współgrał z naturalnym kolorem skóry twoich dłoni. Jeśli jest ona blada lub oliwkowa, świetnie będzie wyglądał beżowy, kremowy, matowy i odcienie bieli. Do karnacji brzoskwiniowej czy złocistej pasują ciepłe odcienie różu, beżu; np. różowy beż, jasny łososiowy.

Perfekcyjny manikiur

Elegancki manikiur powinien być perfekcyjnie zrobiony. By perfekcyjnie polakierować paznokcie najlepiej oprzeć dłonie o blat stołu. Białe paski należy malować końcem pędzelka – jednym ruchem od boku do boku. Można skorzystać z gotowych szablonów, dołączonych do zestawów frencz manikiuru. Należy nakleić je na paznokcie powyżej końcówki i pomalować. Później odkleić. Pierwszym krokiem powinno być nadanie kształtu pilniczkiem, piłować od boku w kierunku środka i boku – zawsze w jedną stronę a boki delikatnie zaokrąglić się. Następnie odsunąć skórki, ale najpierw moczyć palce w ciepłej wodzie przez 5 minut. Potem niezbyt mocno odsunąć skórki patyczkiem. Później pomalować końcówki białym lakierem, nabierać go na pędzelek niedużo – to ułatwi malowanie.

Po tej czynności lakierować paznokcie, gdy biała emalia wyschnie- pociągnąć pastelowym lakierem całe paznokcie – od ich wzrostu aż po końcówki. Ostatnim etapem ekologicznego manikiuru jest nadanie połysku. Należy poczekać aż paznokcie wyschną i pokryć je warstwą bezbarwnego lakieru. A na koniec wmasować w skórki oliwkę. Jeśli ktoś nie potrafi wykonać manikiuru samodzielnie można skorzystać z usług kosmetyczki.

Reply