Fantazyjne elementy wystroju wnętrz dla dzieci

Fantazyjne elementy wystroju wnętrz dla dzieci

Fantazyjne elementy wystroju wnętrz dla dzieci

Pokoje dziecięce są jednymi z chętniej urządzanych pomieszczeń w domu. Dlaczego? Bo wtedy rodzice mogą się „wyżyć” twórczo, wstawiając tam wszystko, co kolorowe, świecące i grające, a czego nie postawiliby w swojej sypialni. Do tego, mają możliwość spełnienia swoich najskrytszych marzeń z dzieciństwa, gdy marzyło się o lalkach, samochodach, drabinkach i innych zabawkach. Rodzice, urządzając dla swoich pociech pokoiki, chcieliby, aby dziecko czuło się w nich jak w bajce – otoczone wspaniałymi bajkowymi postaciami, radosne, spokojne i bezpieczne. Pokoik dziecięcy, oprócz tego, że ma być kolorowy, dostosowany do wieku i płci malucha, musi być też bezpieczny i fantazyjny.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczne zabawki i meble w pokoju dziecięcym to podstawa. Rodzic musi mieć pewność, że gdy wyjdzie z pokoju, a dziecko zrobi coś złego, to nie skrzywdzi się na przykład uderzając o kant stolika. Dlatego też stoliki, krzesełka i łóżeczka w pokoju dziecka muszą być bez kantów i ostrych krawędzi. Powinny się tam znajdować zabawki wyłącznie na wysokości wzroku dziecka, by nie musiało sięgać po nie wysoko, narażając się na zrobienie krzywdy.

Co oprócz zabawek?

Zabawki, które wybieramy do pokoju dziecka, jest stosunkowo łatwo wybrać. A co z innymi ozdobami? Postarajmy się, by w pokoju dziecka nie było nudnej, jednolitej tapety. Zamiast tego możemy położyć fototapetę, czyli dużą, kolorową tapetę na przykład z postaciami z bajek, wyglądającymi jak żywe, w dużych rozmiarach. Dzieci kochają fototapety! Warto inwestować też w różne przyklejane do ścian gwiazdy, które świecą w nocy, gdyż są fluorescencyjne. To doskonały sposób na uśpienie dziecka i utrzymanie w pokoju lekkiego półmroku, gdy przysypia i boi się zasnąć. Można kupić też specjalną lampkę przyczepianą do poręczy łóżeczka, która delikatnie obraca się, gra cichą muzyczką i daje przytłumione, regulowane w zależności od potrzeby światło. Dziecko może samo w każdej chwili włączyć taka lampkę, gdy poczuje taką potrzebę. To także doskonały sposób, by nauczyć brzdąca chodzić samemu spać.

Wspaniałym pomysłem na ozdobienie pokoiku dziecka są na przykład fantazyjne „miarki” wzrostu, które przyczepia się do ściany. Dzięki temu można stale kontrolować wzrost dziecka. Fantazyjne, kolorowe dywaniki w kształcie zwierzątek lub postaci z bajek zachęcą dziecko do spokojnej i bezpiecznej zabawy na podłodze. Warto też zawiesić w pokoju na wysokości dziecka kolorowe wieszaczki na ubrania, by maluch od najmłodszych lat uczył się porządku i zawieszania swoich ubrań na miejsce. W sklepach z meblami dla dzieci można też kupić wspaniałe, miękkie i kolorowe pufy dla dzieci – dzięki nim dziecko będzie ładnie siadało na swojej własnej pufie. Można tez kupić kolorowe poduszki-oparcia dla dzieci, doskonałe, gdy chcemy posadzić małe dziecko na kanapie, fotelu, lub po prostu na podłodze i nie chcemy, by się przewróciło.

Z kolei kieszenie ścienne będą wspaniałym pomysłem na utrzymanie porządku w dziecinnym pokoju. Są szerokie i ozdobione kolorowymi maskotkami, przez co zachęcą dziecko do wrzucania do nich swoich zabawek po skończonej zabawie. Jak widać, pokoik dziecka można urządzić nie tylko kolorowo, ale i praktycznie!

Reply