Jak urządzić wynajmowane mieszkanie?

wynajmowane mieszkanie

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie?

Gdy przeprowadzamy się do nowego miasta, na przykład na wymarzone studia czy do nowej pracy, pierwszym krokiem, jaki wykonujemy jest wynajęcie nowego mieszkania. Każdy z nas chciałby ładnie urządzić swoje nowe gniazdko, zadomowić się, sprawić by było funkcjonalne i po prostu nasze.

Jednak nie każdy właściciel mieszkania zgodzi się na radykalne zmiany, malowanie, burzenie ścian, wynoszenie mebli… A trzeba jeszcze zaznaczyć, że musielibyśmy ponieść bardzo duże koszty. Dlatego też często stajemy przed dylematem – co zrobić, by nasze nowe mieszkanie było przytulne, ładne i tanie?

Porozmawiaj z właścicielem!

O ile przestawienie mebli nie powinno stanowić żadnego problemu, to wbicie pierwszego gwoździa może już komuś się nie spodobać. Przed jakimikolwiek zmianami zawsze powinieneś spytać o zgodę właściciela, porozmawiać z nim i zapewnić, że wszystkie jego sprzęty przechowasz, a gdy będziesz się wyprowadzać, usuniesz wszystkie dziury i gwoździe. Są oczywiście także ludzie, którym na rękę będzie, że chcesz ulepszyć jego mieszkanie, zawsze jednak musisz zapytać.

Gdy nie możesz przemalować ścian

Jeżeli uważasz, że kolor Twoich nowych ścian zupełnie do Ciebie nie pasuje, a właściciel nie zgadza się na ich przemalowanie, dobrym pomysłem jest zakup obrazów. Możesz powiesić plakaty, kolorowe obrazki, ładny kalendarz – takie drobiazgi na pewno ożywią Twój pokój. Pożądany efekt możesz również osiągnąć poprzez ładny, kolorowy dywan. Gdy masz za mało miejsca na swoje drobiazgi, świetnym rozwiązaniem są różnokolorowe pudełka, kosze wiklinowe, które na pewno będą wyglądać lepiej niż obdarta, stara szafka.

Ważnym elementem naszego pomieszczenia są też zasłony. Chciałeś mieć żółte ściany, lecz nie możesz ich przemalować? Kup żółte zasłony i żółtą narzutę na łóżko!

Do ożywienia wnętrza świetnie sprawdzają się soczyste kolory pomieszane ze sobą – wspomniane już żółte zasłony, do tego zielone poduszki z czerwoną narzutą i nudny pokój staje się coraz bardziej ciekawy!

Przechowywanie rzeczy

W Twoim nowym gniazdku znajduje się tylko jedna mała szafa, a ty posiadasz mnóstwo rzeczy? W takim wypadku warto udać się do sklepu budowlanego i zakupić kolorowe pudełka, szafki wiklinowe. Świetnym miejscem jest też przestrzeń pod łóżkiem – pomieści naprawdę dużo rzeczy. Jeśli jest ono zbyt niskie wystarczy zakupić specjalne wyporniki.

Na biżuterię zakup wieszaczki przyklejane na kleju i powieś na drzwiach szafy. W sklepach dostępne są też organizery na apaszki, paski, biżuterię (wyglądają jak wieszak, ale posiadają kółeczka, w które możesz wkładać przeróżne rzeczy).

Do małego mieszkania warto zakupić pufy, w których można przechowywać bieliznę lub inne rzeczy. Zajmują mało miejsca, a pełnią aż dwie funkcje!

Finanse

Staraj się nie kupować najdroższych rzeczy i zwracaj uwagę na to, czy dany mebel można łatwo przenieść do innego mieszkania, przemalować jeśli nie będzie pasował. Wiadomo, że w wynajmowanym mieszkaniu nie będziemy mieszkać wiecznie i o tym też trzeba pamiętać.

Udomowienie

Aby dobrze czuć się w nowym wnętrzu, warto zakupić ramki na zdjęcia i powiesić w pokoju zdjęcia ze znajomymi, z chłopakiem czy dziewczyną, z rodzicami. Przywieź z domu swoje ulubione figurki, pluszaki. Takie drobiazgi sprawią, że nowe miejsce będzie nam kojarzyło się z domem i miło kojarzyło.

Reply