Mieszkanie w klimacie wiosennym

mieszkanie

Mieszkanie w klimacie wiosennym

Każde mieszkanie może wyglądać jak piękny ogród. Kwieciste dodatki są niezwykle modne w tym roku i pasują do każdego wnętrza. Kiedy pąki kwiatów rozkwitają na ścianach, kanapie czy poduszkach, mieszkanie od razu staje się bardziej przytulne.

Dzisiaj mamy dla was kilka wskazówek, jak sprawić, aby w naszym domu czy mieszkaniu zapanował przyjemny, wiosenny klimat. Zapraszamy do lektury!

Jak ozdobić mieszkanie motywem kwiatowym?

Elementy kwiatowe w domu to nie lada wyzwanie. Warto poznać kilka ważnych zasad według których należy takie motywy wprowadzać do pomieszczeń.

Duże kwiaty najlepiej prezentują się na obiciach kanap, foteli i na zasłonach niż wzory w drobną łączkę.

Wybierając duże kwiaty z wyraźnymi płatkami, należy pamiętać, że kolory płatków powinny pasować do reszty pomieszczenia. Jeśli np. mamy  niebieskie dodatki, to tkaniny kwieciste wybieramy w podobnym kolorze.

Ważną zasadą jest im mniej tym lepiej. Jeden wzór roślinny w pomieszczeniu wystarczy. Gdy koniecznie chcemy połączyć różne desenie, pamiętajmy, by wszystkie były w podobnej tonacji kolorystycznej.

Niewielkie wnętrze nie lubi kwiatowych wzorów. Jeśli koniecznie chcemy mieć wzorzystą, barwną tapetę, przyklejmy ją tylko na jednej ze ścian. Gdy wybieramy zasłony czy poduszki z motywem róż cy innych kwiatów, ściany zostawiamy gładkie.

Jak urządzić wnętrza?

Jeśli mamy małe mieszkanie, a koniecznie chcemy mieć w nim kwiatowy motyw, warto zastosować identyczny wzór na tapecie jak i na meblach (sofa, fotel).

Mebel ustawiony na tle ściany nie rzuca się w oczy, dzięki temu pomieszczenie wygląda na większe. Dodatkowo nie trzeba kupować nowych mebli, można oddać do tapicera obecny i zażyczyć sobie zmianę obicia na wzór kwiatowy.

meble

Różane detale sprawdzą się w mieszkaniu o jednobarwnych ścianach i jasnych meblach, ponieważ dodatki z kwiatowym motywem znacznie ożywią wnętrze. Tu możemy na małym stoliku postawić lampkę z kwiatowym abażurem czy kupić narzutę z nadrukiem w kwiaty. Dobieramy je tak, aby pasowały do koloru ścian i mebli.

Jasną komodę można ożywić wędrującym pnączem. Mebel można przystroić naklejkami albo namalować wzór za pomocą szablonu. Jeśli ściana i komoda mają ten sam kolor, ornament można wykonać również na ścianie, a to optycznie powiększa wnętrze.

Ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnym mieszkaniu są nisko powieszone nad stołem lampy. Warto tu wykorzystać wzorzysty, kwiatowy element, by ożywić wnętrze i przyciągnąć uwagę.

W sklepach meblowych, dekoratorskich i innych znajdziemy mnóstwo podręcznych rzeczy z motywem kwiatowym. Kubki, serwetki, poduszki, lampki czy obrazy to elementy, dzięki którym każde wnętrze można przeobrazić w łąkę kwiatów.

One Response

  1. domartstyl-pl

Reply