Farbowanie bez fryzjera

Farbowanie bez fryzjera

Farbowanie bez fryzjera

Niekiedy zdarza się tak, że na wyjście do fryzjera nie mamy czasu, pieniędzy, czy natłok obowiązków sprawia, że wizyta w salonie fryzjerskim niekoniecznie jest dla nas przyjemnością.

Jednakże odrosty na głowie lub chęć zmiany własnego wizerunku jest o wiele silniejsza, dlatego wiele pań decyduje się na farbowanie włosów w warunkach domowych. Nie będzie to skomplikowaną czynnością, jeśli będziemy przestrzegać kilku, bardzo ważnych zasad.

Wybierz odpowiedni kolor

Dobór odpowiedniego odcienia farby powinien współgrać z Twoim typem urody. Najbezpieczniej wybierać takie, które są o kilka tonów ciemniejsze lub jaśniejsze od naturalnego koloru włosów. W celu podejmowania radykalnych zmian, jak np. przechodzenia z czarnego w blond lepiej udaj się do fryzjera. On najlepiej zaopiekuje się Twoimi włosami. Unikniesz w ten sposób rozczarowania, jeśli w lustrze zamiast upragnionego blondu ujrzysz rudawy odcień. Lepiej zrezygnuj z kolorów farb, które nadmiernie podkreślą niedoskonałości skóry. Odcienie czerwieni są niewskazane dla kobiet, które borykają się z problemem popękanych naczynek na twarzy, z kolei czarny nie będzie dobrze współgrał, jeśli na Twojej twarzy znajduje się wiele zmarszczek i dodatkowo zmorę stanowią ciągle podkrążone oczy.

Zdecyduj się na właściwy preparat

Gdy zdecydujesz się już na konkretny odcień, wybierz preparat. Szamponetki łagodnie zmienią kolor Twoich włosów, choć efekt będzie utrzymywał się stosunkowo krótko, bo zazwyczaj od czterech do sześciu myć. Z kolei szampony i pianki koloryzujące zapewniają świeżość koloru nawet do dwudziestu myć! Trzeci rodzaj, czyli trwałe farby dadzą intensywny odcień, w szczególności dla wskazane dla kobiet z siwymi włosami. Mankamentem są szybko pojawiające się odrosty, które trzeba często pokrywać nowym kolorem.

Przed farbowaniem przeczytaj instrukcję

Przed rozpoczęciem farbowania dokładnie zapoznaj się z instrukcjami zawartymi na ulotce dołączonej do opakowania. Będą tam zawarte istotne rady i wskazówki, które ułatwią samodzielne farbowanie. W zależności od różnych producentów kosmetyków, czas farbowania może być inny. Waha się od dziesięciu do trzydziestu minut. Jeśli nakładasz farbę po raz pierwszy, uprzednio wykonaj test uczuleniowy. W tym celu nałóż odrobinę preparatu na zgięcie łokcia i zobacz, jak zareaguje Twoje ciało.

Farbowanie bez fryzjeraW przypadku reakcji alergicznej zabronione jest dalsze stosowanie kosmetyku. Zanim nałożysz koloryzującą mieszankę na włosy, tłustym kremem posmaruj skórę wzdłuż linii włosów, aby nie uległa zabarwieniu. Farbę nakładaj rękawiczkami i specjalnym pędzelkiem, przedzielając kolejne pasma, poczynając od czubka głowy aż do karku. Później kosmetyk nakładaj na pozostałą część głowy. Na koniec przeczesz pasma grzebieniem, aby mieć pewność, że preparat pokrył je wszystkie. Na koniec czasu podanego przez firmę wetrzyj we włosy odrobinę wody i dokładnie je wypłucz. Na osuszone włosy nałóż odżywkę i po około 3-5 minut dokładnie ją spłucz.

Jeśli farbujesz włosy po raz kolejny, to preparat nałóż jedynie na odrosty! Po upływie dziesięciu minut przeczesz włosy i poczekaj kwadrans.

Jeśli zależy Ci, aby odcień farby nie stracił na intensywności, to koniecznie używaj do ich pielęgnacji kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych. Oprócz tego, że pielęgnują pasma włosów, to jeszcze zapobiegają nadmiernemu zmywaniu się mieszanki koloryzującej.

 

Reply