Fryzury na gorące dni

fryzura na lato

Fryzury na gorące dni

Letnia fryzura powinna być efektowna, szybka do ułożenia i wygodna. W okresie wakacyjnym warto dodatkowo wpiąć we włosy połyskujące spinki lub ozdobić je opaską czy kolorową chustą, co doda nam przyjemnego, wakacyjnego wyglądu.

Dziś kilka porad dla Pań, jak poradzić sobie z włosami latem. Zapraszam do lektury!

Artystyczny nieład

To doskonała fryzura dla kobiet o ostrych, nieco męskich rysach, ponieważ fale dodają twarzy łagodności.

Fryzura o takiej nazwie idealnie odpowiada zarówno krótkim, jak i dłuższym włosom. W przypadku krótkich cięć wystarczy wymodelować włosy palcami z dodatkiem gumy bądź żelu do włosów. Zaczesujemy w dowolnym kierunku i gotowe.

Jeśli mamy włosy dłuższe postępujemy następująco. Wilgotne pasma spryskujemy liotonem lub sprayem do stylizacji i nawijamy na grube wałki. Czekamy do wyschnięcia lub suszymy suszarką. Wałki zdejmujemy, ale staramy się nie rozczesywać falowanych pasm. Robimy przedziałek na stronę, która nam odpowiada, włosy zakładamy za uszy, z góry zaczesujemy do tyłu. Korzystamy również z modnych w tym roku opasek i chustek na głowę – zawiązujemy ją na głowie, robiąc kokardę. Dla utrwalenia spryskujemy wszystko lekkim lakierem.

Z kokiem w tle

Włosy podniesione i zaczesane do góry optycznie wyciągają sylwetkę, dlatego tego typu fryzury są idealne dla niskich kobiet. Minus jest taki, że można go zrobić tylko z długich włosów. Myjemy i suszymy włosy, splątujemy wysoki kucyk na czubku głowy i przedzielamy go na pół. Związane włosy mocno tapirujemy i formujemy koczek, a końcówki owijamy wokół gumki i przypinamy wsuwką.

Jeśli mamy swój ulubiony sposób robienia koka, jak najbardziej możemy go zastosować. Przy każdym upięciu warto zastosować odrobinę lakieru dla trwałości. Jeśli mamy włosy cienkie i przylegające do głowy, warto przed upięciem wklepać w nie olejek lub klej do stylizacji, dzięki temu będą wyglądały znacznie zdrowiej oraz będą gładkie i błyszczące.

Fryzura na wieczór

To odpowiednia fryzura dla pań o średniej długości włosów. Na lekko wilgotnych rozprowadzamy piankę do modelowania, suszymy i nakręcamy na termoloki. Dzięki temu uzyskamy lekko falowane pasma. Wydzielamy na górze głowy prostokąt od skroni do skroni i od czoła do czubka głowy. Pozostałe włosy upinamy od dołu wsuwkami, dobierając na przemian pasma z prawej i z lewej strony, co da nam coś na kształt dobieranego warkocza. Włosy z góry, które nam zostały zaczesujemy do tyłu i przypinamy ozdobnymi wsuwkami do upięcia.

Fryzura nie należy do najłatwiejszych, ale idealnie sprawdzi się na letnie wyjścia.

Podczas upalnego lata należy pamiętać również o odpowiedniej ochronie dla włosów, stosowaniu masek regenerujących i kosmetyków zapobiegającym działaniu promieniu słonecznych.

Reply