Głodówka – przepis na oczyszczanie organizmu

Człowiek nieustannie bombarduje swój organizm trującymi substancjami, nawet niekoniecznie mając tego świadomość.

Palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków, to najbardziej oczywiste, ale nie jedyne sytuacje, kiedy wprost do organizmu dostarcza się duże, wręcz zbyt duże ilości substancji toksycznych.

Wraz z pożywieniem do naszego ciała dostarczamy kilka kilogramów toksyn rocznie !

Ciało człowieka posiada mechanizmy pozwalające regulować ich ilość, niwelować szkodliwość tych substancji, ale gdy organy są nieustannie atakowane toksynami, po pewnym czasie ich funkcje mogą zostać zahamowane, bo nie będą w stanie poradzić sobie z taką ilością toksyn, które kumulują się w organizmie.

Poza używkami, człowiek codziennie wdycha spaliny samochodowe z metalami ciężkimi, je żywność nafaszerowaną barwnikami i sztucznymi substancjami konserwującymi , pracuje w szkodliwych warunkach.

Dlatego minimum raz na pół roku powinno się przeprowadzać oczyszczanie organizmu z toksyn, które pozwoli pozbyć się tego, co w organizmie zalega i poczuć się lepiej oraz na dłużej zachować młody wygląd i piękne ciało.

Detoksykacja powinna rozpocząć się odstawieniem wszelkich używek – najlepiej na stałe. Jaki jest bowiem sens oczyszczania organizmu, gdy po jego zakończeniu będzie się go znów podtruwało regularna dawką nikotyny czy alkoholu?

Głodówka – przepis na oczyszczanie

Warto też zrobić sobie kilkudniową głodówkę. Po prostu pewnego dnia, najlepiej, by był to dzień wolny od pracy, w którym możesz sobie pozwolić na relaks, po przebudzeniu należy zamiast obfitego śniadania wypić szklankę wody, zielonej herbaty, bądź innej herbaty ziołowej.

Dobrze jest pospacerować po świeżym powietrzu, wziąć zimny prysznic. Ważne jest to, by przez okres głodówki nie jeść absolutnie nic, wspomagać się natomiast warto różnymi preparatami dostępnymi w sklepach z suplementami diety.

Początkowo odczuwa się bardzo silny głód, można czuć też osłabienie organizmu w wyniku niedostarczania mu pożywienia. Głód zabijać należy wodą, a po dwóch lub trzech dniach organizm przyzwyczaja się i zaczyna się odczuwać przypływ energii mimo dalszej głodówki.

Następnie, po około 4-5 dniach głodówki można zacząć od przyjmowania niewielkich, regularnych porcji lekkostrawnych posiłków, by wrócić do normalnego trybu odżywiania. Z niektórych substancji toksycznych najlepiej jednak zrezygnować w ogóle, nie tylko na czas oczyszczania organizmu.

2 komentarze

  1. Gargamela
  2. nazdrowe

Reply