Tanie wczasy dla seniora

seniorzy

Tanie wczasy dla seniora

Jesień jest świetną porą roku do wyruszania na wakacje. To teraz w wielu biurach podróży jest dużo ciekawych ofert, zarówno dla młodych, jak i dla seniorów, którzy z uwagi na swój wiek nie posiadają zobowiązań wobec swojego szefa.

Coś specjalnego dla seniorów

Europe Senior Tourism to program skierowany do mieszkańców Europy, którzy przekroczyli wiek 55 lat. Jeśli osoba w podeszłym wieku ma ochotę zwiedzić Hiszpanię, kraj ten dopłaca do ich wyjazdu aż 130 euro. Senior może zabrać osobę towarzyszącą, bez względu na wiek. Co zawiera oferta? Przelot, transport do hotelu, pobyt w czterogwiazdkowym hotelu, opiekę pilota, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie, a niekiedy nawet jedną wycieczkę fakultatywną. Gdzie szukać takich ofert? W dużych biurach podróży, które mają podpisaną umowę z Ambasadą Hiszpanii, m.in. Neckerman, czy Rainbow Tours. Wykaz takich biur jest dostępny pod adresem www.europeseniortourism.eu. Dla chętnych otworem stoją takie rejony Hiszpanii, jak Costa del Sol, Grenada, Majorka czy Ibiza.

Wszelkich szczegółów powinni udzielić pracownicy biura podróży. W tym także miejscu trzeba załatwić wszystkie niezbędne formalności. Dofinansowane wyjazdy kupuje się jako zwykłe wycieczki. Jedynym mankamentem jest termin. Można z nich skorzystać tylko w miesiącu październiku, listopadzie, marcu oraz kwietniu. Ale wcale nie jest to jakimś wielkim ograniczeniem! Podczas, gdy u nas jest zimno, szaro i ponuro, to w Hiszpanii można cieszyć się wspaniałym słońcem i całkiem przyzwoitymi temperaturami, które u nas w tym czasie są raczej mało realne. Dużym plusem wycieczek poza sezonem jest brak tłoku w turystycznych ośrodkach. Z powodzeniem można dotrzeć do wszystkich obiektów, bez konieczności stania w kilkugodzinnej kolejce. Spokojnie można udać się na spacer i podziwiać piękne krajobrazy. Szacunkowy koszt tygodniowego pobytu w Hiszpanii to wydatek rzędu 1800-2000 zł na osobę. Dwa tygodnie pobytu są już droższe i kształtują się na poziomie 3000 zł.

Osoby, które podróżują po terenie Unii Europejskiej są zobowiązane mieć przy sobie dowód osobisty. Dodatkowym udogodnieniem jest wyrobienie przed wyjazdem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która daje uprawnienie do odzyskania części kosztów poniesionych z leczeniem, gdyby w trakcie wycieczki przypadło nam się rozchorować.

W Polsce też można wypocząć

Nie wszystkich pasjonują zagraniczne wojaże, część osób nie czuje się też na siłach, aby wyruszać w dalekie podróże. Trzeba pamiętać, że Polska też jest piękna i w kraju też można wypocząć. Liczne placówki, ośrodki wczasowe, pensjonaty czy domy zdrojowe z radością przyjmą nowych turystów. Część z nich organizuje także promocje dla emerytów i rencistów. Koszt tygodniowego pobytu w dobrych warunkach sięga 800 zł,  a nawet czasem i mniej. Jedynym wysiłkiem, jaki należy włożyć, to dać sobie trochę czasu i wyszukać taką ofertę, która będzie spełniała oczekiwania zarówno turystyczne, jak i finansowe. Gdzie szukać? Najlepiej w Internecie.

2 komentarze

  1. Krzyśka
  2. Krzyśka

Reply