Gołota vs Saleta 23 lutego 2013

gołota vs saleta

Gołota vs Saleta 23 lutego 2013

Już 23 lutego w hali Ergo Arena w Gdańsku dojdzie do starcia legend polskiego boksu zawodowego. Rękawice skrzyżują ze sobą Andrzej Gołota oraz Przemysław Saleta. Obaj Panowie mają już po 45 lat i najlepsze lata kariery za sobą.

Choć trzeba zaznaczyć, że w boksie zawodowym zdarzają się już przypadki, że zawodnicy w ich wieku walczyli jeszcze na wysokim poziomie, a słynny (dziadek) George Foreman, mając tyle lat, co Andrzej Gołota i Przemysław Saleta obecnie, został nawet zawodowym mistrzem świata.

Andrzej Gołota…

Gołota to brązowy medalista olimpijski z Seulu. Pierwszą zawodową walkę odbył 7 lutego 1992 r. W trakcie swojej kariery czterokrotnie stawał przed szansą zdobycia pasa mistrza świata. Ani jednej nie wykorzystał. Dwukrotnie został szybko znokautowany, raz przegrał na punkty, a raz zremisował, lecz jako, że był w tej walce pretendentem tytuł zachował jego przeciwnik. Bilans zawodowych walk Andrzeja Gołoty to: 51 pojedynków, 41 wygranych (33 KO), 8 porażek oraz jeden remis. Natomiast walka, którą stoczył w Mikiem Tysonem została uznana za nieodbytą (u Tysona wykryto niedozwolone środki).

… i Przemysław Saleta

Saleta karierę w boksie zawodowym rozpoczął w 1991 r. Jedenaście lat później odniósł swój największy sukces. Pokonując przez TKO Luana Krasniqi, został mistrzem Europy. Liczba jego zawodowych walk to 50 pojedynków, z czego 43 to zwycięstwa (21 Ko), a 7 to porażki.

Obaj Panowie mieli już wcześniej walczyć ze sobą, lecz dwukrotnie coś stawało na przeszkodzie. Tym razem walka ma się odbyć i przez wielu jest uważana jako pożegnalna dla obydwu bokserów. Choć w jednym ze swoich ostatnich wywiadów Gołota stwierdził, że chciałby jeszcze stoczyć rewanżowy pojedynek z Tomaszem Adamkiem.

Myślę, że o komercyjny aspekt tej walki nie ma się co martwić. Bokserzy bowiem nadal wzbudzają ogólne zainteresowanie oraz mają swoją wierną rzeszę kibiców. Wydaje się, że walka ta wzbudza nie mniejsze zainteresowanie niż ostatnie pojedynki innych polskich bokserów o Mistrzostwo Świata.

Dodatkową otoczkę do walki stwarza również obopólna niechęć bokserów, wydaje się jednak, że trochę za bardzo podsycana przez media. Jak sami zainteresowani podkreślają, nie jest to nienawiść, aczkolwiek obydwaj nie znajdują żadnych powodów aby się lubić. Jeśli chodzi o aspekt sportowy to nie możemy być już do końca pewni, że walka będzie stała na wysokim poziomie. Miejmy jednak nadzieję, że obaj bokserzy stworzą ciekawe widowisko i chociaż zbliżą się do formy prezentowanej za najlepszych czasów swojej kariery. Zarówno jeden jak i drugi zapewniają, że traktują walkę bardzo poważnie i solidnie się do niej przygotowują.

Liczę więc na to, że walka nie zawiedzie kibiców i obaj zawodnicy staną na wysokości zadania, pokazując nam kawałek dobrego boksu.

Życzę sobie i wszystkim zainteresowanym tym pojedynkiem, aby po jego zakończeniu nie mieli poczucia straconego czasu… ani pieniędzy. Jak wiadomo już od dawna, walkę będzie można bowiem obejrzeć jedynie w systemie pay-per-view.

Gołota – Saleta transmisja w telewizji

Walkę obejrzymy w transmisji PPV (pay per view) na Cyfrowym Polsacie i w ipla.pl. Koszt walki to 40zł dla widzów z Polski i 20$ dla widzów z zagranicy.

Gołota Saleta transmisje online w Internecie

Niektóre strony internetowe przeprowadzą relację z walki. Szczegóły znajdować się będą na stronie meczyki.pl w dniu walki czy 23 lutego 2013.

Poniżej konferencja prasowa z udziałem zawodników

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=GX444BQrVhw[/tube]

Reply