Grecja – co warto zobaczyć?

Grecja

Grecja to kraj, gdzie warto wybrać się przynajmniej raz w życiu. Wrażenia będą naprawdę niesamowite!

Ciepłe morze, setki wysp, góry, cztery czynne wulkany, regionalna muzyka, przy której bawią się starsi i młodzież, wyśmienita kuchnia i wino, szacunek dla tradycji, zabytki i owoce morza – to tylko kilka rzeczy, dla których warto przyjechać do Grecji!

Grecja to kraj wyjątkowo zróżnicowany, każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Zadowoleni będą ci, którzy lubią spokój i zabytki oraz ci szukający adrenaliny – jednym słowem – wszyscy, którzy nie lubią spędzać wielu godzin w podróży i szukają wyjątkowego miejsca na wyjazd.

Grecja Północna

Warto wybrać się na wakacje w północną część Grecji. Prócz świetnej bazy hotelowej na Riwierze Olimpijskiej można tam skorzystać z naturalnego SPA – główne jego atuty to m.in. kąpiele solankowe, błotne i w gorących źródłach powulkanicznych. Dodatkowymi atrakcjami będzie safari po winnicach tego regionu, aktywny wypoczynek, podczas którego każdy może skorzystać i spróbować swoich sił w raftingu, canyoingu czy kajakach na morzu.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=9IRm_l_W0Xg[/tube]

Warto odwiedzić również Świętą Górę Anthos, gdzie – jak się może wydawać, czas się zatrzymał, a mnisi z tamtejszego klasztoru przypominają nam o przeszłości.

Północna Grecja gwarantuje naprawdę świetny wypoczynek. Zatoka Termajska Morza Egejskiego z ciepłą wodą przekona każdego, największe hodowle ostryg, które można podejrzeć i sąsiedztwo Góry Olimp to niezapomniane widoki i wrażenia.

Co warto zwiedzić w Grecji?

Będąc w tamtym regionie Grecji, nie można przeoczyć bizantyjskich klasztorów kryjących się pod nazwą Meteory. Można je zwiedzać w tradycyjny sposób lub poświęcić dzień dłużej i – spacerując od klasztoru do pustelni – przenieść się w czasie. Po wyczerpującym zwiedzaniu można zasiąść w prostej tawernie i skosztować baraniny lub koziny przyrządzanej jak nigdzie indziej.

Olimp – nie można o nim zapomnieć. Godne uwagi są okolice masywu góry, gdzie rozpościera się rajska część parku narodowego. Zobaczyć tam możemy stare winnice, ukryte monastyry czy sąsiadujące z niską częścią gór gorące źródła.

Thessaloniki – miasto cerkwi oraz rzymskich cesarzy, wodospad Eddesy, dolina Tembi z grotą św. Paraskiewy i tradycyjna dawna osada to tylko niewielka część tego, co można zwiedzić.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=Wq2SgJXdCIw[/tube]

Dodatkowe atrakcje Grecji

Grecja to nie tylko starożytna kultura i sztuka, to również świetne miejsce do spędzania czasu na łonie natury. Można spróbować swych sił w sportach wodnych, skakaniu z wodospadów, wspinaczce czy nurkowaniu.

Riwiera Olimpijska dostarczy dodatkowych wrażeń smakowych – świeże owoce morza, niezapomniane smaki kuchni greckiej czy zbieranie oliwek i tłoczenie oliwy pozostaną w pamięci na długi czas!

Na dobrą sprawę w Grecji każdy znajdzie dla siebie idealny sposób na spędzenie czasu. Wyjazd można zorganizować samemu lub wyjechać z biurem podróży. Cenowo Grecja nie należy do krajów najtańszych, ale wartych zobaczenia choć raz w życiu.

Reply