Jak dbać o piersi?

Jak dbać o piersi?

Jak dbać o piersi?

Piersi to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości – nic więc dziwnego, że każda z nas pragnie, aby jak najdłużej zachowały atrakcyjny wygląd – piękny kształt i jędrność.

Niestety, jeżeli już od czasów młodości nie zaczniemy dbać o biust, to bardzo szybko może stracić swoją urodę. Skóra piersi jest bowiem bardzo cienka, delikatna, a w związku z tym łatwo się rozciąga, traci jędrność i jest podatna m.in. na szpecące rozstępy.

Co robić, aby piersi wyglądały pięknie?

Ważna jest przede wszystkim odpowiednia postawa – piersi nie lubią, kiedy się garbimy, zarówno siedząc, jak i chodząc. Nie lubią też, kiedy śpimy na brzuchu. Korzystnie wpływa na nie natomiast gimnastyka – dobrze jest przynajmniej kilka razy w tygodniu ćwiczyć mięśnie podtrzymujące biust, pływać czy zapisać się na aerobik  – dzięki temu biust nie tylko uniesie się, ale zyska także skóra, która dzięki temu długo nie straci jędrności.

Konieczny jest również odpowiednio dobrany biustonosz – nie może być za duży, za mały, za szeroki czy za wąski, stąd pod żadnym pozorem nie kupujmy go bez przymierzania. Obok niekorzystnego wpływu na piersi źle dobrany stanik sprawia, że czujemy dyskomfort… a tego chyba nie lubi żadna z nas.

A jak powinna wyglądać pielęgnacja piersi?

Warto ją zacząć już pod prysznicem, polewając piersi naprzemiennie ciepłą i zimną wodą, dzięki czemu pobudzimy krążenie. Kolejnym krokiem powinno być wklepanie w skórę piersi specjalnego preparatu do pielęgnacji biustu z substancjami ujędrniającymi i nawilżającymi, bezpiecznego także dla brodawek sutkowych. Jego stosowanie można również połączyć z samobadaniem piersi, które – przypominamy! – każda kobieta powinna wykonywać raz w miesiącu.

Wskazany jest również masaż ujędrniający – prawą pierś masujemy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od mostka, lewą w przeciwnym kierunku, również zaczynając od mostka.

Musimy też pamiętać o tym, że nasze piersi nie lubią promieni słonecznych – przed wyjściem z domu, jeżeli decydujemy się na bluzkę z dekoltem lub wybieramy się na plażę, koniecznie musimy je posmarować kremem z filtrem UV.

Dieta dla piersi

Warto pamiętać także o tym, że za wygląd piersi odpowiedzialne są hormony żeńskie – przede wszystkim zaś estrogeny.

Stąd nasze piersi będą nam wdzięczne także wtedy, gdy do naszej diety włączymy roślinne fitoestrogeny – m.in. pestki dyni, ziarna słonecznika, jabłka, soję, herbatę z koniczyny czerwonej czy kiełki sojowe, które korzystnie wpływają także na stan skóry, włosów i paznokci.

Warto wzbogacić dietę także o produkty zawierające kwasy omega 3, znajdujące się m.in. w oleju lnianym, siemieniu lnianym, oleju z wiesiołka, rybach itp.

Reply