Jak dobrze wyjść na zdjęciu?

jak dobrze wyjść na zdjęciu

Jak dobrze wyjść na zdjęciu?

 

Wielu z nas nie lubi, gdy ktoś robi nam zdjęcia. Często uważamy, że nie wychodzimy na nich korzystnie. Zazwyczaj uważamy, że inni wychodzą od nas lepiej. Mimo iż w rzeczywistości wyglądamy o wiele lepiej, to jednak na zdjęciu wychodzimy gorzej.

Często zastanawiamy się, dlaczego tak się dzieje. A jest tak, gdyż aparat zawsze wychwytuje najmniejsze szczegóły i wszystko tak naprawdę zależy od jego ustawienia, światła, a także od kąta, pod jakim zdjęcie jest robione. Są sposoby na to, aby dobrze wychodzić na zdjęciach. Przedstawiamy poniżej kilka z nich.

Nie każdy jest fotogeniczny

Mimo iż niektóre osoby są bardzo ładne, to jednak nie zawsze na zdjęciach będą wyglądać korzystnie. Nie każdy bowiem jest fotogeniczny. Fotogeniczność oznacza, że ma się świadomość tego, jak ustawić się do zdjęcia, aby jak najkorzystniej na nim wyjść. Niektórzy po prostu mają taką wrodzoną cechę, a inni muszą się tego nauczyć, aby móc swobodnie zachowywać się przed obiektywem i  ukazać przed tym swoje atuty.

Na początek ubiór

Nawet gdy nie spodziewamy się, że będziemy fotografowani, warto zastanowić się nad tym, czy ubieramy się tak, aby podkreślić swe atuty. Często bowiem jest tak, że nie zwracamy uwagi na to, że dany krój ubrania po prostu uwypukla nasze wady. Szczególnie widać to na zdjęciach. Ważny jest nie tylko krój, ale także kolor ubrania. Nie każdy dobrze wygląda we wzorach czy paskach. Wszystko zależne jest od tego, jaką mamy figurę. Kolor powinien współgrać z karnacją.

jak pięknie wyjść na zdjęciu

Źle dobrane kolorystycznie ubranie może sprawić, że wyglądamy blado, grubo, bądź też zniekształcić nasze proporcje. Jeśli samodzielnie nie potrafimy stwierdzić, w czym wyglądamy korzystnie, warto o radę poprosić kogoś, kto szczerze oceni nasz wygląd, np. przyjaciela bądź członka rodziny. Warto też zrobić sobie kilka zdjęć w różnych ciuchach. Wtedy łatwiej będzie ocenić nam nasz wygląd.

Ważna jest cera

Do zdjęcia trzeba odpowiednio przygotować cerę. Wszelkie niedoskonałości na zdjęciu mogą być bardziej zauważalne niż w rzeczywistości. Trzeba przy tym pamiętać, że make-up może wyjść na zdjęciu bardziej intensywnie. Szczególnie podkład, dlatego trzeba uważać z jego kolorem. Oczy powinny być dobrze podkreślone. Należy także ukryć świecące się czoło czy nos. Za pomocą makijażu można także wysmuklić twarz bądź sprawić, że optycznie nasz nos wydawał się będzie mniejszy. To wszystko jest kwestią odpowiedniego makijażu.

Sprawdź, pod jakim kątem wyglądasz najkorzystniej

Musimy sobie przede wszystkim uświadomić, że nie z każdej strony będziemy wyglądać dobrze. Samemu trzeba odkryć, w jakiej pozycji prezentujemy się najkorzystniej. Aby sprawdzić, pod jakim kątem nasza twarz wygląda najlepiej, trzeba zrobić sobie naprawdę sporo zdjęć i próbować w różnych ustawieniach. Ważne, aby nie patrzeć prosto w aparat, lecz kierować wzrok lekko ponad. Wtedy nasze oczy będą bardziej otwarte. Ciało należy ustawiać na ok. ¾ w kierunku aparatu. To wyszczupla i wysmukla sylwetkę.

Przede wszystkim jednak trzeba się rozluźnić. Na zdjęciach bowiem widać, kiedy jesteśmy spięci i wtedy wyglądamy sztucznie, a czasem wręcz komicznie.

Reply