Jak dodać włosom objętości?

Jak dodać włosom objętości?

Jak dodać włosom objętości?

Cienkie włosy mają aż o 25 procent mniejszą średnicę niż włosy normalne. To sprawia, że już w chwilę po ułożeniu tracą objętość i ściśle zaczynają przylegać do nasady głowy, dając tym samym niezbyt atrakcyjny wygląd.

W dodatku puszą się i elektryzują. Błyskawicznie się przetłuszczają i mają zwiększoną podatność na wysuszenie. A z wiekiem staje się już coraz gorzej, bo kosmyki z upływem lat stają się jeszcze cieńsze! Aż trudno w to uwierzyć, ale jednak tak się dzieje.

Tak jak skóra po czterdziestym roku życia starzeje się, tak również temu procesowi ulegają również włosy. Wówczas tracą naturalną sprężystość i gęstość, stają się cienkie, płaskie i delikatne.

Jednak jest wiele sposobów, aby zagęścić cienkie włosy, wystarczy kilka sztuczek modelujących oraz odpowiednia pielęgnacja, aby zyskały większą objętość.

Starannie dobierz szampon

Cienkie włosy znacznie szybciej się przetłuszczają, dlatego myj je tak często, jak tego potrzebują. A do mycia używaj tylko takiego kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji włosów cienkich lub dodającego objętości. Formuła tych szamponów nie obciąża włosów. Aby jeszcze bardziej zwiększyć efekt działania preparatu, użyj odżywki z tej samej linii. Ich lekka konsystencja sprawi, że będą puszyste. Owinięte ręcznikiem włosy zostaw przez kwadrans, w ten sposób wilgoć lepiej wchłonie się w ich strukturę.

A może tak maska?

Od odżywki silniej działa maska, ponieważ w jej składzie zawartych jest o wiele więcej składników regenerujących. Maska wykazuje działanie odżywiające cebulki włosów, przez co nowe włosy odrastają mocniejsze i znacznie bardziej odporne na uszkodzenia. Optymalne efekty uzyska się stosując maskę około 1-2 razy w tygodniu.

Ampułka sposobem na gęstość

Naturalne jest, że pasma włosów ulegają przerzedzaniu. Jedne wypadają i jest to całkiem normalne, zaś drugie wyrastają. Jednakże niekiedy włosy znajdują się w fazie uśpienia, co sprawia, że proces nie jest równoległy, tzn. włosy tylko wypadają. Dlatego, aby pobudzić te uśpione włosy do wzrostu należy je odżywić, dotlenić i poprawić naturalne mikrokrążenie. To wszystko zawdzięczamy jednej małej ampułce stosowanej codziennie, która wzmocni włosy i poprawi ich objętość.

Lotion, pianka i lakiery volume

Idealna fryzura wymaga odpowiednich kosmetyków do jej stylizacji. Najlepiej sprawdzą się lotiony, pianki oraz lakiery volume, które swoją opatentowaną formułą nie obciążą cienkich włosów, przez co włosy od razu nie opadną. Oczywiście należy stosować umiar w dozowaniu tych preparatów, bo nawet najlepszy kosmetyk zaaplikowany w nadmiarze spowoduje odwrotny skutek do zamierzonego.

Nie każda fryzura pasuje do cienkich włosów

Jeśli masz długie opadające do pleców włosy musisz koniecznie je skrócić. Za sprawą swojego ciężaru zawsze będą przylegać do nasady głowy. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez suszarki, zawsze używaj dyfuzora, który delikatnie uniesie pasma do góry.

Panie z cienkimi włosami najlepiej będą wyglądały w falach i lokach, a także w krótkich, cieniowanych na całej swej długości włosach, które optycznie dadzą wrażenie zwiększonej objętości.

Reply