Jak naprawić złamany paznokieć?

Jak naprawić złamany paznokieć?

Jak naprawić złamany paznokieć?

Niemal każda kobieta, która dba zawsze o staranny manicure, zdaje sobie sprawę z tego, jakim dramatem jest sytuacja, gdy przed imprezą czy ważnym wyjściem jeden z długo zapuszczanych paznokci łamie się lub pęka.

Nie warto jednak od razu wpadać w panikę – istnieje możliwość samodzielnego naprawienia szkody dzięki specjalnym paskom i specjalnemu klejowi, dzięki którym zatuszujemy problem, wzmocnimy płytkę paznokcia i zapobiegniemy dalszemu jej pękaniu.

Potrzebne będą:

  1. Zestaw do reperacji paznokci, a w nim jedwabne paski samoprzylepne i klej do paznokci.
  2. Pęseta.
  3. Polerka.
  4. Pilnik do paznokci,
  5. Nożyczki.

Sposób postępowania

Na początek szlifujemy za pomocą polerki powierzchnię złamanego lub pękniętego paznokcia tak, by stała się całkowicie matowa – dzięki temu pasek lepiej się przyklei. Opuszkę palca i spód paznokcia musimy natomiast posmarować kremem, aby zapobiec zebraniu się w tych miejscach kleju, który później ciężko byłoby nam usunąć. Smarujemy paznokieć spirytusem, odkażając w ten sposób płytkę paznokcia i odtłuszczając ją.

Za pomocą pęsety nakładamy na paznokieć samoprzylepny jedwabny pasek, przycinamy go do długości paznokcia i dociskamy w tak sposób, aby dokładnie przylegał do płytki. Następnie używamy kilku kropel kleju do paznokci, np. firmy Peggy Sage, nasączając nim cały pasek jedwabny, czekamy mniej więcej pół minuty, aby klej wysechł i stwardniał. Kolejnym krokiem jest opiłowanie paznokcia, nadanie mu pożądanego kształtu oraz wypolerowanie, tak, aby jego powierzchnia była równa i błyszcząca.

Naprawiony w taki sposób paznokieć wygląda identycznie jak pozostałe. Można go malować lakierem, ale do jego zmywania wybierajmy jedynie zmywacz bez acetonu – będziemy miały gwarancję, że nie rozpuści on kleju.

Domowy sposób „naprawiania” złamanego paznokcia

Są też proste domowe sposoby ratowania złamanego paznokcia. Zamiast zestawu do reperacji można użyć… torebki po herbacie.

Ten sposób przedstawiony został na poniższym filmiku:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=6_fNUIUyoVU[/tube]

Zapraszamy do obejrzenia!

Reply