Jak założyć konto na Allegro?

Jak założyć konto na Allegro?

Jak założyć konto na Allegro?

Wstęp

W świecie wciąż rozwijających się technologi internetowych nie jest żadną nowością posiadanie własnego konta w serwisach aukcyjnych. Jak wiadomo, internet jest dostępny prawie we wszystkich zakątkach świata. Wielu przedsiębiorców prowadzi firmy właśnie przez internet, dlatego serwisy aukcyjne są bardzo dobrym rozwiązaniem na poszerzenie własnej działalności. Innym przykładem są osoby fizyczne. Dla nich również takie rozwiązanie technologiczne jest wygodne, ponieważ zamiast tracić czas, stojąc w kolejkach sklepowych, można w bardzo łatwy sposób kupić dany przedmiot, nie wychodząc z domu, a zaoszczędzone minuty, a nawet godziny spożytkować na bardziej przyjemne zajęcia.

Dzisiejszy artykuł zostanie poświęcony tematowi rejestracji własnego konta w serwisie Allegro. Tekst jest skierowany przede wszystkim do użytkowników nieposiadających własnego konta.

1. Czym jest Allegro?

Allegro jest serwisem internetowym umożliwiającym wszystkim użytkownikom indywidualnym, jak również firmom, swobodną sprzedaż i kupno różnego rodzaju towarów. Cała procedura odbywa się przez internet i polega na wystawianiu aukcji, na których możemy licytować lub od razu kupić interesujący nas towar. Serwis jest bardzo rozbudowany, posiada zaawansowaną wyszukiwarkę pozwalającą na łatwe i sprawne wyszukiwanie przedmiotów. Zacznijmy więc przygodę z rejestracją konta.

2.Rejestracja konta na Allegro

1. Wchodzimy na stronę http://allegro.pl i klikamy w menu na „rejestracja„.

Allegro

2. Zostaliśmy przekierowani na stronę z formularzem rejestracyjnym własnego konta w serwisie.

3. Następnie uzupełniamy wszystkie pola oznaczone gwiazdką oraz akceptujemy warunki regulaminu serwisu i klikamy na przycisk „Dalej„.

Allegro

4. Jeżeli informacje nie zostały wprowadzone poprawnie lub opuściliśmy wymagane pole formularza, zostaniemy o tym poinformowani komunikatem wyświetlonym obok danego pola. Patrz na obrazek przedstawiony poniżej.

Allegro

5. Po poprawnym uzupełnieniu formularza zostaniemy przekierowani na stronę potwierdzającą rejestrację nowego konta w serwisie Allegro oraz zawierającą informację dotyczącą wysłania wiadomości e-mail zawierającej link aktywacyjny.

6. Logujemy się na konto pocztowe wskazane podczas wcześniejszego etapu rejestracji i klikamy na link aktywacyjny.

7. Po kliknięciu w link aktywacyjny zostaniemy automatycznie przekierowani do strony, na której musimy ustawić swoją nazwę użytkownika oraz hasło do konta. Po wpisaniu niezbędnych danych klikamy na przycisk „Dalej„.

WSKAZÓWKA! Podczas wyboru nazwy użytkownika musimy pamiętać, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami serwisu. Może zdarzyć się sytuacja, że wpisana przez nas nazwa jest już zajęta. Wtedy wybieramy inną nazwę użytkownika lub ewentualnie korzystamy z podpowiedzi.

8. Teraz zostaniemy przekierowani na stronę zawierającą informację na temat pełnej aktywacji konta. Pełną aktywację konta można zrealizować na przynajmniej dwa sposoby:

– przy pomocy zwykłego listu z kodem aktywacyjnym, który zostanie wysłany na adres podany podczas rejestracji konta,

– przy pomocy przelewu online, czyli tak zwanego e-przelewu.

INFORMACJA! Obie metody mają na celu weryfikację danych podanych w formularzu podczas rejestracji, jednak w opcji e-przelewu musimy przelać na rachunek serwisu kwotę nie mniejszą niż 1,01 zł, która po pomyślnej aktywacji konta zostanie zwrócona na rachunek bankowy użytkownika lub subkonto Allegro.

9. Jeżeli wszystkie przedstawione wyżej czynności zostały przeprowadzone poprawnie, nasze konto zostało z w pełni aktywowane i jest gotowe do użytku.

Zakończenie

Powyższy artykuł ma na celu przedstawienie (krok po kroku) czynności związanych z założeniem konta w serwisie aukcyjnym Allegro.

Jednak chciałbym zaznaczyć, że wszystkie szczegółowe informacje nie zostały zawarte w tym artykule. Jeżeli wciąż masz problemy z założeniem konta lub chcesz dowiedzieć się więcej informacji na temat funkcjonowania serwisu przejdź na Klik.

Reply