Jak odmłodzić skórę twarzy?

Niezależnie od wieku powinnaś zadbać o dobra kondycje cery, ponieważ pierwszą rzeczą, na jaką Twój rozmówca zwraca uwagę jest właśnie ona. Zdrowa i ładnie wyglądająca sprawi, że będziesz czuła się pewniej w związku z czym podwyższy się również Twoja samoocena. Warto, zatem poświęcić trochę czasu na jej prawidłową pielęgnację, a jeśli nie wiesz od czego zacząć to postaram się rozwiązać Twój problem. Krok po kroku pokaże Ci, co zrobić, aby skóra Twojej twarzy zawsze wyglądała nieskazitelnie

 

  1. Przede wszystkim zadbaj o prawidłową pielęgnację cery. Oczywiście na początek pamiętaj o usunięciu martwego naskórka, aby zrobić miejsce nowym, świeżym komórkom skóry. Trzy razy w tygodniu zastosuj delikatny peeling, który pomoże ujednolicić wygląd skóry poprzez złuszczenie jej martwych komórek.

  2. Każdego ranka stosuj antybakteryjny żel do mycia twarzy. Jego zadaniem jest dogłębne oczyszczenie zatkanych porów i odświeżenie cery.

  3. Postaw na nawilżanie twarzy, jeśli Twoja skóra jest sucha stosuj kremy zawierające olejki, przy cerze mieszanej i tłustej najlepiej sprawdzą się te na bazie wody.

  4. Nadszedł czas na toner. Stosujemy do przeważnie pod podkład. Ma on za zadanie ukryć wszelkie niedoskonałości cery, począwszy od jej przebarwień skończywszy na wszelkiego rodzaju wypryskach.

  5. Jeśli planujesz przez dłuższy czas przebywać na słońcu pamiętaj o nałożeniu na twarz kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

  6. Aby poprawić wygląd cery możesz również zainwestować w zabiegi kosmetyczne w profesjonalnym salonie. Do mało inwazyjnych metod odmładzania skóry twarzy należą m.in.

  • Zabiegi z użyciem lasera

  • Peeling chemiczny

  • Mikrodermabrazja

 

Reply