Jak podkręcić atmosferę w sypialni wystrojem?

Jak podkręcić atmosferę w sypialni wystrojem?

Jak podkręcić atmosferę w sypialni wystrojem?

Wystrój mieszkania jest niezwykle ważny. Najważniejsza zaś jest kolorystyka wnętrz i dobór elementów dekoracyjnych. Wszystko to po to, by można było czuć się w danym wnętrzu wygodnie, przytulnie, by uzyskać taki efekt, jakiego się pragnie. Można tego dokonać za pomocą różnych sztuczek dekoracyjnych.

A jak powinna wyglądać idealna sypialnia?

W zależności od naszych indywidualnych gustów, sypialnia powinna mieć taki wystrój, w jakim będziemy się komfortowo czuć. Jednak sypialnia małżeńska to miejsce dla dwojga ludzi różnych płci, którzy mają nieco inne upodobania. Dlatego warto w niej zadbać o kolorystykę i dodatki, które będą współgrać ze sobą, tak, jak dobrze dopasowana małżeńska para. Czerwień w sypialni to temat nieco już przebrzmiały, niemodny. Jednak warto ją zastosować, gdyż ma właściwości pobudzające, dodające energii, która sprzyja łóżkowym igraszkom. Można zastosować na przykład intensywną czerwień tylko na jednej ze ścian sypialni, równoważąc ją w innych ścianach delikatnym beżem lub czekoladowym kolorem ścian, który z kolei doda miejscu powagi, stonuje je.

Najważniejsze oświetlenie

Sypialnia ma być miejscem nastrojowym, romantycznym. Musi więc posiadać odpowiednie oświetlenie. Warto więc zastanowić się nad rezygnacją z klasycznego żyrandola na rzecz niewielkich lampek usytuowanych w różnych częściach pokoju. To bardzo ważne, by w sypialni można było dowolnie zmieniać świetlną scenerię – dzięki temu uniknie się nudy i rutyny, a gra świateł wzmocni odczucia, jakie powinny panować w każdej sypialni, doda jej romantyzmu.

Ciekawą sprawą jest ozdobienie ścian w sypialni. Warto zainwestować w modne antyramy i powiesić na ścianach ciekawe kompozycje zdjęciowe – może własnoręcznie robione romantyczne fotografie? Przy tym warto pamiętać, że sypialnia to miejsce rodziców, kochanków. Dlatego też stworzy się wewnątrz przyjemniejszą atmosferę, gdy wywiesi się tam romantyczne zdjęcia zakochanych właścicieli pomieszczenia, bajkowe scenerie ze wspólnych wyjazdów, może fotografie ślubne. Grunt, by w tym jednym pomieszczeniu odpuścić sobie ustawianie ramek ze zdjęciami swoich ukochanych dzieci lub rysunków przez nie wykonanych. Przy urządzaniu sypialni, bez względu na to, jakich technik się użyje, należy pamiętać, że ma to być azyl, intymne, romantyczne pomieszczenie. Dzięki stworzeniu właściwej atmosfery – zdjęciami, światłem, kolorami w sypialni, uniknie się rutyny w łóżku, uda się stworzyć kącik idealny do miłosnych uniesień.

Łóżko

Łóżko to zdecydowanie najważniejszy mebel w sypialni. Zainwestuj w duże, szerokie łoże małżeńskie, zdobne tak, jak tylko Ci się podoba. Kup do tego ciepłą, miękka kołdrę, poduszki, może satynowe, w kolorze czerwonego wina? Zaszalej i stwórz na łóżku niepowtarzalną, bardzo romantyczną kreację. I pamiętaj – łóżko ma być wygodne przede wszystkim, zaś później piękne. Zwracaj uwagę na to, co się wam podoba, niekoniecznie to, co jest modne. Zastanów się, w jakiej pościeli najlepiej będziecie wyglądać nago – to świetnie pobudza wyobraźnię!

Reply