Jak przygotować skórę do wakacji?

plaza-morze-wypoczynek

Jak przygotować skórę do wakacji?

Lato, czas wakacji i wyjazdów na plaże, zbliża się wielkimi krokami. Jednak nasze ciało po zimie nie zawsze jest idealne – klimatyzowane biura, ciągłe zmiany temperatury, mróz – to wszystko wpływa niszcząco na kondycje naszej skóry.

Jak olśnić wszystkich pięknym, ponętnym ciałem? Oto kilka porad.

Suplementy diety

Na początek warto sięgnąć po preparaty, które wzmocnią i odżywią naszą skórę od wewnątrz. Na rynku można znaleźć wiele tabletek ziołowych mających zbawienny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Należy łykać je przez zimę i wiosnę. Podstawowym elementem niezbędnym do uzyskania jędrnego, gładkiego ciała (niezależnym od pory roku) jest picie dużej ilości czystej wody – około 2 litrów dziennie. Warzywa i owoce zabijają wolne rodniki i zapobiegają starzeniu się skóry.

Filtry z wysokim faktorem

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o tym, że po zimie nasza skóra jest dużo bardziej wrażliwa na słońce. Opalanie zacznijmy więc od używania wysokich filtrów i stopniowo zmniejszajmy faktor – zaczerwienione bądź „spalone” policzki już pierwszego dnia plażowania nie wyglądają zbyt atrakcyjne… Możemy również dla wyrównania kolorytu skóry użyć samoopalacza – wtedy nasze ciało nabierze ładnego koloru, a i słońce szybciej nas opali na brązowy kolor.

Nawilżanie skóry

Pamiętajmy o dokładnym nawilżeniu skóry, która po zimie nie zawsze jest w dobrej kondycji. Pomocne będą tutaj masła do ciała, olejki. Nasze ciało trzeba uprzednio poddać dogłębnemu peelingowi – wtedy kosmetyki lepiej się wchłoną. Jako peeling domowy świetnie sprawdza się cukier pomieszany z oliwą z oliwek (nie polecamy do skóry bardzo wrażliwej!).

Odpowiednia metoda depilacji

Przed wyjazdem na plażę zastanówmy się również, jaki rodzaj depilacji będzie dla nas odpowiedni i najwygodniejszy. Możemy zdecydować się na klasyczną golarkę, pamiętając, że trzeba zabrać ją ze sobą, gdyż zabieg powtarzamy co 2-3 dni. Rozwiązaniem na dłuższą metę jest wizyta kosmetyczki (woskowanie ciała) czy też zakup depilatora. Metody te są boleśniejsze, ale gładkimi nogami i bikini możemy cieszyć się nawet do dwóch tygodni. Gładkie ciało na plaży to podstawa!

Pielęgnacja dłoni i stóp

W naszych przygotowaniach nie zapominajmy również o stopach i dłoniach. To właśnie one stanowią naszą wizytówkę. Tymczasem zima nie jest dla nich łaskawa – bardzo niskie temperatury powodują ich pierzchnięcie i suchość. Tutaj również zaczynamy od peelingu – możemy użyć tarki do stóp lub wspomnianego już peelingu cukrowego. Świetnym rozwiązaniem są różnego typu maski na dłonie i stopy, na przykład maska parafinowa, którą możemy wykonać same lub w salonie kosmetycznym.

Reply