Jak stosować kurację z witaminą A przy cerze trądzikowej?

Jak wiadomo właściwości witaminy A hamują oznaki starzenia się skóry oraz sprawiają, że staj się ona bardziej elastyczna i sprężysta. Najlepszym sposobem na dostarczenie organizmowi witaminy A jest spożywanie pokarmów, które ja zawierają. Można również stosować kremy i balsamy mające w swoim składzie tretynoinę, która jest kwasem omawianej witaminy. Godny uwagi jest krem o nazwie Retin-A warto również abyś zakupiła krem do twarzy zapewniający przeciwsłoneczna ochronę.

  1. Kurację zacznij od stosowania kremu z najniższym stężeniem tretynoiny wynoszącym 0,0025%. Po zużyciu tubki możesz nabyć Retin-A 0,05%, a kuracje zakończyć używając kremu o stężeniu 0,1%. Dzięki temu Twoja skóra będzie mogła stopniowo przyzwyczaić sie do tego typu preparatu.

  2. Wieczorem przed zastosowaniem kremu dokładnie umyj twarz. Musisz dopilnować, aby była dokładnie oczyszczona z makijażu. Przed zastosowaniem kremu z witaminą A pamiętaj, aby do mycia twarzy nie używać produktów zawierających środki lecznicze.

  3. Kiedy Twoja twarz jest już dokładnie oczyszczona, osusz ja i odczekaj 30 minut. Po upływie tego czasu rozprowadź na twarzy cienką warstwę kremu omijając okolice oczu, nosa i jamy ustnej. Unikaj kontaktu z wszelkimi rankami i zadrapaniami. Krem powinnaś stosować każdego dnia lub co drugi dzień.

  4. Każdego ranka na oczyszczoną skórę twarzy nakładaj emulsje do opalania z wysokim filtrem. Dzięki temu Twoja skóra nie będzie narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

  5. Zanim wygląd Twojej skóry ulegnie widocznej poprawie musisz być przygotowana na chwilowy spadek jej kondycji. W ciągu pierwszych sześciu tygodni Twoja skóra trądzikowa może zacząć się łuszczyć, jednakże po tym czasie zaczniesz zauważać efekty. Twoja skóra z czasem stanie sie gładsza, a szpetne krosty zostaną zredukowane. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ walka z trądzikiem jest żmudna i ciężka.

 

Reply