Jak uzyskać piękne włosy?

włosy

Jak uzyskać piękne włosy?

Zdrowe, piękne, błyszczące, lejące się włosy są marzeniem każdej kobiety. Tak zniewalający efekt jest jednak trudny do osiągnięcia.

Poniżej zamieszamy kilka rad, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się pięknymi włosami!

1. Mycie włosów.

Jeśli jesteś posiadaczką suchych włosów i wrażliwej skóry głowy, powinnaś odstawić produkty z SLS’ami i przestawić się na łagodniejsze preparaty. Szampon do włosów nie zawsze musi mieć w nazwie słowo “szampon” – wiele dziewczyn z powodzeniem stosuje do mycia głowy płyny do higieny intymnej. Mają one łagodny skład, często zawierają też kwas moczowy, który zmiękcza włosy.

Dziewczyny z suchymi lokami mogą spróbować metody OMO. O co chodzi? Metoda OMO (odżywka, mycie, odżywka) polega na zabezpieczaniu włosów odżywką przed użyciem szamponu, który często jest dla nich zbyt drażniący. Następnie używamy szamponu, pamiętając, że mycia wymaga najczęściej tylko scalp. Po umyciu włosów nakładamy naszą ulubioną odżywkę lub maskę. Włosy spłukujemy zawsze chłodną wodą, która zamyka łuski włosa. Jeśli nasze włosy są łamliwe, nie czeszmy ich zaraz po umyciu, ale wtedy gdy wyschną.

2. Odżywianie.

Warto pamiętać o codziennym użyciu odżywki. Zabezpiecza ona włosy przed uszkodzeniami, nadaje im miękkość i ułatwia rozczesywanie. Na rynku dostępne jest mnóstwo produktów tego typu i każda z nas znajdzie odżywkę dostosowaną do swojego typu włosów. Odżywki i maski starajmy trzymać się na głowie jak najdłużej (najlepiej około 20 minut). Można też zaopatrzyć się w specjalny czepek, który zapewni ciepło, które pomaga w wchłanianiu kosmetyku.

3. Suszenie włosów.

Suche i gorące powietrze suszarki ma niszczący wpływ na włosy. Unikaj go gdy tylko możesz! Włosów nie suszymy nigdy “pod włos”, ponieważ otwiera to łuski włosa i sprawia, że są one szorstkie i niemiłe w dotyku. Tak więc, jeśli tylko możemy zrezygnujmy z suszarki lub używajmy zimnego strumienia powietrza.

4. Serum i odżywki bez spłukiwania.

Jeśli jesteśmy posiadaczkami długich włosów, musimy zainwestować w dobre serum do włosów bądź olejek. Takie włosy narażone są na otarcia, złamania dlatego po każdym umyciu musimy nałożyć na nie jakiś “wspomagacz”. W wielu sklepach możemy kupić olejek arganowy, jedwab do włosów, olej kokosowy. Wszystkie te produkty świetnie zabezpieczą nasze włosy przed zewnętrznymi czynnikami. Latem trzeba zaopatrzyć się w spray UV chroniący włosy przed szkodliwym promieniowaniem. W zimie natomiast zawsze chowajmy włosy pod czapkę i szalik.

6. Prostowanie i kręcenie włosów.

Optymalną temperaturą do kręcenia czy prostowania jest 180 stopni. Wyższa temperatura nie wyprostuje nam włosów lepiej, jedynie bardziej je zniszczy. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości prostownicę z płytkami ceramicznymi. Pamiętajmy, aby prostując włosy, nie przejeżdżać po jednym paśmie więcej niż dwa razy – w zupełności wystarczy do wyprostowania, a włosy będą mniej zniszczone. Przed każdym użyciem urządzenia o wysokiej temperaturze trzeba odpowiednio zabezpieczyć włosy olejkiem czy sprayem.

7. Olejowanie włosów.

Wspaniałą metodą na uzyskanie pięknych włosów jest stosowanie olei. Na rynku dostępne jest mnóstwo rodzajów olejków: arganowy, kokosowy, jojoba, ze słodkich migdałów, sezamowy, musztardowy i wiele wiele innych. Wszystkie te produkty nakładane na włosy na długi czas (np. na całą noc) świetnie je wygładzą, odżywią, a przy tym są całkowicie naturalne!

Reply