Jak wybrać dobry puder?

puder

Jak wybrać dobry puder?

 

Puder jest takim kosmetykiem, którego pod żadnym pozorem nie powinno zabraknąć w damskiej kosmetyczce. Pozwala na efektowne wykończenie makijażu, matuje skórę, rozświetla ją, w zależności od składników i właściwości, i to właśnie dzięki niemu make up może przetrwać cały dzień w nienaruszonym stanie.

Dodatkowo puder pozwala korygować niedoskonałości cery, podkreśla walory twarzy i jest jednym z niezbędnych kosmetyków, kiedy chcemy za pomocą makijażu modelować jej kształt. Nie każdy jednak puder będzie pasował do każdej cery. Dlatego dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek odnośnie do tego, jak wybrać dobry puder i jak używać tego kosmetyku, aby cieszyć się z odpowiednich efektów.

Wybór idealnego pudru

W przypadku pudrów, podobnie jak i w przypadku wielu innych kosmetyków, cena z reguły idzie w parze z jakością. Oczywiście nie jest to regułą, bo można kupić dobre pudry w niższej cenie i prawdziwe kosmetyczne koszmarki w stanowczo zawyżonej, dlatego przed zakupem dobrze przejrzeć portale z recenzjami kosmetyków i poznać opinię innych użytkowniczek na temat danego pudru, aby uniknąć wyrzucania pieniędzy w błoto.

Równocześnie należy też pamiętać, aby dopierać puder dostosowany do potrzeb swojej cery i oczekiwań – ciężko, aby posiadaczka cery trądzikowej i przetłuszczającej, wymagającej krycia oraz matowienia, była zadowolona z pudru przeznaczonego dla cery suchej.

Rodzaje pudrów

puder do twarzyNa rynku dostępnych jest wiele rodzajów pudrów. Warto przed zakupem sprecyzować swoje oczekiwania, gdyż w znacznym stopniu ułatwi to późniejszy wybór. Określ więc swój typ cery i oczekiwania, jakie masz względem pudru, a także widełki cenowe, określające, ile będziesz w stanie wydać na puder i rozpocznij poszukiwania.

  • Puder prasowany

Jednym z najczęściej kupowanych pudrów jest puder prasowany – świetnie sprawdzający się w sytuacjach dnia codziennego, idealnie nadający się do poprawek. Najlepiej, aby był to puder transparentny, który nie daje koloru, albo w odcieniu o ton jaśniejszym niż odcień naszego podkładu.

  • Puder w kulkach

Kolejnym pudrem, po jaki często sięgają panie, jest puder w kulkach, składający się z niewielkich kuleczek w różnych odcieniach, wyrównujących kolor cery. Z reguły pudry w kulkach są w gamie kolorystycznej różowej, ciepłej, która rozświetla, albo w brązowo-beżowej – brązującej. Najlepszy do nakładania pudru w kulkach na twarz jest duży gruby puder do makijażu, chociaż można aplikować także przy użyciu załączonego często do opakowania puszku.

  • Puder brązujący

Kolejnym rodzajem pudru, po który możemy sięgnąć, jest puder brązujący, nadający twarzy efekt delikatnej opalenizny. Można go również używać jako różu do policzków i do modelowania twarzy, trzeba jednak dobierać go rozważnie, aby nie wybrać kosmetyku zbyt ciemnego, który sprawi, iż nasza twarz będzie wyglądała groteskowo.

  • Puder rozświetlający

Puder rozświetlający pięknie rozświetla skórę dzięki składnikom rozpraszającym światło. Wizualnie zmiękcza zbyt ostre rysy i nadaje twarzy zdrowia oraz pięknego blasku, okaże się pomocny także w sytuacji, gdy chcemy rozjaśnić cienie pod oczami.

  • Puder sypki

Idealnie nadaje się do utrwalenia makijażu, głównie dlatego, że jest leciutki, transparentny, i z reguły perfekcyjnie utrwala makijaż. Pakowany jest w opakowania z siteczkiem w środku, zapobiegającym wysypaniu sie kosmetyku z opakowania. Najlepiej aplikować go za pomocą puszka albo pędzla do pudru.

Jak wybrać puder, jak nakładać puder itp. – przedstawiają poniższe filmy.

Film 1.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=SIgrxTZPIHo[/tube]

Film 2.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=wHewhbMyBmw[/tube]

Reply