Jak wybrać sukienkę na Komunię?

sukienka komunijna

Jak wybrać sukienkę komunijną?

Z sukienkami komunijnymi bywa różnie. W niektórych szkołach czy parafiach należy podporządkować się ogólnemu rozporządzeniu i dla swojej pociechy przygotować albę zgodnie z przyjętym wzorem, w innych można sobie pozwolić na większą dowolność i wybrać sukienkę zgodnie z własnym i dziecka gustem.

Czym wiec kierować się przy wyborze sukienki komunijnej? Podpowiadamy dzisiaj.

Wybór sukienki komunijnej – o czym pamiętać?

Pierwsza Komunia, o czym chyba nikomu nie trzeba przypominać, to dzień wyjątkowy dla każdego dziecka, w czasie którego należy się skupić przede wszystkim na duchowym aspekcie uroczystości, warto więc zadbać o to, aby ubiór dziewczynki był skromny i nie odwracał uwagi od tego, co najważniejsze. Pierwsza Komunia to nie wesele, a dziewczynka to nie panna młoda!

Sukienka komunijna powinna być biała – to symbol czystego serca, jakie w tym dniu powinna mieć dziewczynka. Najlepiej, aby była dłuższa – minimalnie do kolana, ale dobrze byłoby, aby sięgała do połowy łydki, a nawet do kostek. Wskazane jest także, aby miała długie rękawy. Jeżeli sięgamy po sukienkę na szelkach, zadbajmy o to, aby dobrać do niej bolerko – również skromne.

Pozwólmy także decydować córce – nie zgadzajmy się na wszystkie jej pomysły, jeżeli nie przypadną nam do gustu albo wydadzą się nam zbyt ekstrawaganckie, jednak pamiętajmy, że to przede wszystkim ona ma się czuć w swojej sukience dobrze.

Zanim udamy się na zakupy, zaplanujmy, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na sukienkę pieniędzy, pamiętajmy o dodatkach, które również trzeba będzie wybrać itp. Wskazane jest także przeprowadzenie wstępnego „rozpoznania terenu” – zwłaszcza jeżeli chodzi o ceny – bez dziecka, aby w razie czego zaoszczędzić mu rozczarowań.

Reply