Jak udekorować stół komunijny?

Jak udekorować komunijny stół?

Jak udekorować komunijny stół?

Jeżeli zdecydujemy się na przygotowanie przyjęcia komunijnego w domu, musimy pamiętać również o właściwym udekorowaniu komunijnego stołu, adekwatnym do całej uroczystości. Oczywiście nie musimy tworzyć bardzo wymyślnych dekoracji, zwłaszcza, jeżeli nie pozwalają nam na to czas czy umiejętności, jest jednak pewne minimum, o którym warto pamiętać, gdyż dzięki dekoracjom stół zyskuje bardziej uroczysty charakter, adekwatny do szczególnej rangi tego dnia.

Dzisiaj radzimy, jak udekorować komunijny stół.

Dekoracje na komunijny stół

Najlepiej, aby dekoracje komunijnego stołu były jasne – tak samo, jak jasne i czyste powinno być w tym dniu serce dziecka przyjmującego do serca Jezusa. Stąd najlepiej stół przykryć białym lub kremowym obrusem albo sięgnąć po specjalnie przygotowany na tę okazję obrus czy bieżnik z okolicznościowym napisem, który znajdziemy w każdym sklepie m.in. z dewocjonaliami.

Również dodatki powinny być w jasnych kolorach. Świece, wazony, serwetki itp. mogą być złote, kremowe, pastelowe, w różnych odcieniach zieleni czy różu. Można pięknie ozdobić serwetki, które powinny znaleźć się przy każdym nakryciu, np. zwinąć je w rulonik i ozdobić złotymi czy różowymi kokardkami, można też przyozdobić stół pięknymi jasnymi kwiatami.

Ciekawym pomysłem jest także ułożenie na obrusie płatków kwiatów, np. białych róż, czy maleńkich kamyczków, które mogą dodać całości dekorowanego przez nas stołu szczególnego wyrazu.

Pomysłów jest naprawdę wiele. Pozwólmy aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach także dziecku – niech czuje, ze jest ważne i że także ono jest odpowiedzialne za dobry nastrój zgromadzonych gości, którzy przyjdą przecież po to, aby razem z nim świętować radosne wydarzenie, jakim jest Pierwsza Komunia Święta.

Jak udekorować stół komunijny? – porady video

Poniżej przykładowa aranżacja komunijnego stołu – zapraszamy do obejrzenia i czerpania inspiracji :)

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=TaK4mKAPUno[/tube]

Reply