Fryzury na Komunię

fryzury na komunię

Fryzury na komunię

Zbliża się okres Komunii, a co za tym idzie, czas poszukiwania sukienki, butów, dobierania dodatków, a także komunijnej fryzury. Z biegiem lat cała ceremonia nabrała nieco komercyjnego charakteru, a rodzice prześcigają się w przygotowaniach dzieci do tego dnia. Dziewczynki wybierają swoją wymarzoną sukienkę i pierwsze buty na obcasie, a mamy zachodzą w głowę, jak uczesać swoją pociechę by wyglądała najpiękniej.

Dziś kilka porad dla rodziców, jak wybrać fryzurę i uczesanie na ten niezwykły dzień. Zapraszam!

Podstawowe zasady doboru komunijnej fryzury

Nie każdy wie, że wybieranie fryzury na komunię to swoisty rytuał, który pozostaje niezmienny. Uczesanie włosów dziewczynki pokierowane jest często modą, ale również wyglądem sukienki, owalem twarzy i długością włosów. Problemu nie mają chłopcy, ponieważ wystarczy przystrzyc ich czupryny na krótko i gotowe. Problem zaczyna się przy dziewczynkach.

Należy pamiętać o kilku zasadach:

  • zwracamy uwagę na kształt twarzy dziecka, jeśli jest okrągła, to unikamy wszelakich fryzur, które by optycznie ją poszerzyły;
  • ważna jest sukienka, jeśli dziecko ma skromną albę, to w tym samym tonie pozostaje uczesanie, nie decydujmy się na „szałową” fryzurę, ponieważ to może jedynie ośmieszyć naszą pociechę;
  • najłatwiejszą i najbardziej popularną fryzurą pozostaje francuski warkocz lub korona z warkoczy dookoła głowy;
  • jeżeli dziewczyna ma wianek na głowie, również względem niego dobieramy uczesanie: bogaty stroik uzupełniamy delikatnym upięciem, a skromny może ozdobić bardziej efektowne rozwiązanie;
  • ważne jest również pomyślenie o utrwaleniu fryzury, by ta przetrwała cały dzień.

Najważniejszą zasadą pozostaje jednak fakt, że Pierwsza Komunia to przeżycie duchowe i nic nie może tego zastąpić, ani fryzura, ani zbyt strojna sukienka.

Wianki do włosów

Wianki, które zdobią głowy dziewczynek podczas tego wyjątkowego dnia, symbolizują czystość duchową. Ich zakładanie ma bardzo długą tradycję. Przy wyborze tego idealnego wianka należy kierować się trzema głównymi zasadami:

1. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na modę, na to, co jest na czasie w danym roku, by dobrze wyglądało z całym ubiorem.

2. Następnie należy zwrócić uwagę na urodę dziecka i długość włosów.

3. Bardzo ważny jest także rodzaj sukienki komunijnej i to, czy jest bogato zdobiona, czy raczej skromna.

Zasada jest prosta – jeśli ubiór jest skromny, taki sam powinien pozostać wianek, a jeśli mamy do czynienia niemalże z suknią wieczorową, to można sobie pozwolić na bogatsze zdobienie głowy. Bez wątpienia tegorocznym hitem pozostają wianki zrobione ze świeżych kwiatów, które idealnie podkreślą delikatną urodę dziewczynki.

Zasada jest jednak zawsze ta sama – pamiętajmy o umiarze, to nie wygląd pozostaje najważniejszy, tylko niezwykły dzień w życiu dziecka.

Więcej informacji na temat fryzur komunijnych, ich wykonywania itp. znajdziesz tutaj.

Reply