Przyjęcie komunijne

przyjęcie komunijne

Przyjęcie komunijne

Przyjęcie komunijne i wspólny rodzinny obiad to niezwykle ważny element tego nadzwyczajnego dnia. Wszyscy zasiadamy wtedy przy uroczystym stole, mamy okazję do spotkania z naszymi bliskimi, z którymi często nie widzimy się długi czas. Rozmawiamy przy pysznym jedzeniu i pogłębiamy nasze rodzinne więzi.

 

Większość rodziców ma jednak dylemat, gdzie zorganizować komunijny obiad? Czy imprezę zrobić we własnym domu, a może wynająć na tę okazję lokal? Jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno swoje zalety jak i wady. Przede wszystkim o naszym wyborze decydują finanse oraz to, ile gości zostanie zaproszonych na uroczystość. Wiadomo, że przyjęcie zorganizowane w domu będzie kosztować mniej, ale niestety, gdy chcemy zaprosić dużą ilość osób, może okazać się, że po prostu dom jest za mały i nie pomieści wszystkich. Z kolei w restauracji na pewno nie musimy martwić się tym, że goście się nie pomieszczą lub tym, że będzie panował zbyt duży ścisk. Odpadają nam również nerwowe przygotowania, takie jak sprzątanie mieszkania itd. Jednak w tym wypadku musimy zapłacić nie małą sumę za wynajem lokalu.

Przyjęcie w domu

Przyjęcie zorganizowane w domu na pewno jest dużo tańsze, a dodatkowo można je przygotować wspólnymi siłami! Teściowa, która uwielbia piec ciasta, z pewnością przygotuje pyszny tort komunijny, ciocia chętnie pomoże przy przygotowaniu uroczystego stołu i ozdób, a siostra przyda się w domowych porządkach. Przygotowania można ustalić wspólnie wcześniej, dzięki czemu każdy będzie za coś odpowiedzialny i całe przygotowania nie spadną wyłącznie na nas. Dobra organizacja pozwoli też uniknąć przykrych wpadek i spowoduje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się na czas. Odpowiednio wcześniej musimy również ustalić komunijne menu. Można postawić na sprawdzoną i tradycyjną kuchnię polską, czyli np. rosół, ziemniaki i kotlet schabowy lub też poeksperymentować w kuchni i zaskoczyć gości.

Jak przygotować wszystko na czas?

Niektóre potrawy, np. mięsne, można z powodzeniem przygotować kilka dni wcześniej, a w dniu przyjęcia komunijnego po prostu odgrzać. Dzień wcześniej można również zrobić sałatki, które, gdy chwilę postoją, będą smakować nawet lepiej. Jeśli nikt w rodzinie lub wśród bliskich nie posiada zdolności do pieczenia tortów, możemy je zamówić wcześniej w każdej jednej cukierni. Podobnie możemy zamówić inne potrawy, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie przygotować z powodu braku czasu lub umiejętności. W ten sposób będziemy pewne i spokojne, że obiad będzie gotowy na czas, a goście nie będą zmuszeni czekać głodni przy pustym stole.

tort komunijnyPrzyjęcie w lokalu

Jeśli zaś zdecydujemy się na przyjęcie komunijne w lokalu, spadnie z nas cześć odpowiedzialności. Co prawda jest to droższa impreza niż ta zorganizowana w domu, ale ma sporo zalet. Przede wszystkim dzięki niej zaoszczędzimy sporo wysiłku, stresu i czasu. Będziemy mogli dłużej pobyć przy stole, wspólnie z rodziną i naszym dzieckiem, zamiast kręcąc się przy kuchni. Musimy jednak pamiętać, aby wyboru i rezerwacji restauracji nie zostawiać na ostatni moment, bo może się okazać, że już wszystkie są pozajmowane i zostaniemy na lodzie. W takich sytuacjach bardzo przydatna okazuje się poczta pantoflowa, znajomi i sąsiedzi podpowiedzą nam, który lokal jest godny polecenia i sprawdzony, dzięki czemu nie będziemy później rozczarowani organizacją przyjęcia itd. Kiedy już zdecydujemy się na konkretny lokal, musimy dokładnie omówić z organizatorem szczegóły, czyli menu; spytajmy czy obejmuje ono również deser, ciasta i tort, a także czas trwania imprezy oraz co najważniejsze cenę. Zorientujmy się lepiej, czy w restauracji będą w tym samym czasie jakieś inne uroczystości. Być może o niektóre rzeczy lepiej będzie zadbać we własnym zakresie, aby potem uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia.

Jakiegokolwiek wyboru dokonamy, przyjęcie w domu czy przyjęcie w lokalu, pamiętajmy o jednym, przyjęcie komunijne zaplanujmy dużo wcześniej, aby w tej wyjątkowy dzień wszystko było zapięte na ostatni guzik i by móc w pełni cieszyć się tym dniem razem z naszym dzieckiem oraz rodziną. Jeśli zadbamy o dobrą organizację i każdy szczegół, zaoszczędzimy sobie tym samym wielu niepotrzebnych nerwów i spędzimy ten dzień w miłej atmosferze.

Reply