Jak zapobiegać zmarszczkom wokół oczu?

jak zapobiegać zmarszczkom wokół oczu

Jak zapobiegać zmarszczkom wokół oczu?

Cieniutka skóra wokół oczu podatna jest na przesuszanie, łatwo traci elastyczność, a wszystko to sprawia, że właśnie w jej okolicach najłatwiej pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Nieszczęsne „kurze łapki” często pojawiają się bardzo wcześnie, dodając lat młodej jeszcze twarzy. Aby zapobiec ich powstawaniu, warto już od około dwudziestego roku życia zacząć starannie pielęgnować okolice oczu. Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek odnośnie do tego, jak to zrobić.

Jak pielęgnować okolice oczu?

Pielęgnując okolice oczu, nie wolno zapominać o codziennym, dokładnym demakijażu. Najlepiej używać do tego specjalnych płynów, żeli lub mleczka, gdyż woda i mydło wysuszają skórę. Makijaż zmywamy delikatnie, przytrzymując skórę pod brwią (zapobiega to jej rozciąganiu). W czasie demakijażu powieka powinna być zamknięta, ale nie zaciśnięta.

Kremy do pielęgnacji twarzy nie nadają się do delikatnej skóry wokół oczu. Dlatego nakładając je, omijajmy powieki, zwłaszcza jeśli kosmetyk jest tłusty lub zawiera silnie działające składniki. Delikatna skóra może zareagować na to opuchlizną lub zaczerwienieniem.

Należy stosować specjalne preparaty do pielęgnacji skóry wokół oczu. Mają one lekką konsystencję i zapewniają odpowiednie nawilżenie. Warto wiedzieć, że do skóry tłustej  najlepiej pasują żele, a do suchej – lekkie kremy.

Przed zmarszczkami chronią również… okulary. Powinni je nosić krótkowidze, gdyż inaczej mrużą oczy, co przyspiesza powstawanie zmarszczek. By nie dopuścić do ich powstania, dobrze jest nosić okulary przeciwsłoneczne (najlepiej z filtrem UV), które jednocześnie chronią skórę powiek przed wysuszeniem.

Jak walczyć z opuchniętymi powiekami?

Kolejnym problemem związanym z okolicami oczu są opuchnięte powieki. Mogą świadczyć o schorzeniach nerek, wątroby, żołądka, zaburzeniach pracy serca, niedotlenieniu organizmu. Bardzo często jednak pojawiają się po źle przespanej nocy lub wskutek przemęczenia. Lekarstwem na nie jest sen, wypoczynek, spacer na świeżym powietrzu, unikanie kawy, alkoholu i papierosów – czyli zdrowy tryb życia.

Wygląd oczu można poprawić, stosując wypróbowane domowe sposoby.

Obrzęk powiek

Papkę ze świeżo utartego ziemniaka równomiernie rozsmarować na dwóch płatkach gazy opatrunkowej i położyć na zamknięte oczy. Okład zdjąć po 10-15 minutach, a powieki zmyć tamponem zamoczonym w naparze z rumianku lub kopru włoskiego.

Worki pod oczami

Można je likwidować, robiąc okłady z naparu z szałwii (na przemian ciepłe i zimne). Łyżeczkę ziół zalać połową szklanki wrzątku, przykryć, odstawić na kilka minut, potem przecedzić, odlać połowę i wystudzić, a resztę podgrzać. Włożyć po dwa płatki waty do gorącego i do zimnego naparu i przykładać je na zmianę. Każdy tampon trzymać na zamkniętych powiekach ok. 10 minut. Ostatni okład powinien być zimny. Zabieg taki trzeba wykonywać codziennie, a efekty będą widoczne niestety dopiero po miesiącu.

Reply