Podkład drugą skórą kobiety

podkład

Podkład drugą skórą kobiety

Makijaż, który otulał naszą twarz w zimie, musi ustąpić teraz lżejszemu i naturalnemu. Ważne żeby rozświetlał cerę, która po zimie na pewno straciła nieco koloru i może być blada i zmęczona.

Dziś kilka porad na temat, jak wybrać dobry podkład do twarzy, czym się sugerować przy wyborze i który będzie idealny dla naszego rodzaju cery. Zachęcam gorąco!

Perfekcyjny makijaż

Bazą idealnie wykonanego makijażu jest i powinien być podkład. Prawidłowo dobrany do kolorytu skóry, kształtu twarzy i rodzaju cery, powinien się z nią stapiać i nie stwarzać wrażenia sztuczności ani nadmiaru.

Do cery suchej należy wybrać podkład nawilżający, do cery tłustej – matujący, a do dojrzałej podkład w musie oraz ze składnikami przeciwzmarszczkowymi. Teoretycznie tak to wygląda, w praktyce jest troszkę trudniej, ale należy próbować, testować. Ważne jest aby szukać możliwie najlżejszego preparatu na lato.

Nowoczesne kosmetyki

Można wybrać taki, który będzie miał właściwości rozświetlające skórę. Nowoczesne fluidy wspierają działanie kremu na dzień. Często zawierają nie tylko mikrokapsułki lub drobinki odbijające światło, ich skład dodatkowo wzmocniony jest o skład witamin A, C, E, które nadają skórze energii, odżywiają ją i delikatnie napinają.

Podkład idealnie dobrany powinien wyrównywać koloryt cery i tworzyć razem z nią niewidzialną woalkę. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami cery bez problemów, możemy sięgnąć po lekki podkład w piance lub musie.

Nowością jest podkład mineralny, który można stosować również do cery trądzikowej, na którą działa leczniczo. Mają one różną moc krycia. Aksamitne, podobne do pianek nadają się do cery skłonnej do wyprysków. Nakładamy go kolistymi ruchami, a nie jak puder, ponieważ mogą powstać plamy.

Cera z niedoskonałościami idealnie przyjmie podkład w płynie lub emulsji. Nie należy go jednak rozcierać na skórze jak kremu, tylko wklepać palcami lub za pomocą gąbeczki

Warto pamiętać by nie nakładać go za dużo, bo zbyt gruba warstwa postarza.

Jak dobrać odcień pokładu?

Kolor podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru skóry. Jeśli jest zbyt ciemny lub jasny, wygląda nienaturalnie i daje efekt maski.

Oto kilka porad, jak wybrać ten idealny podkład dla nas.

Po 1. Większość z nas, kupując podkład, rozprowadza go na wewnętrznej części nadgarstka. Nie jest to dobre miejsce, najlepiej dobierać kolor na skórze dolnych partii twarzy.

Po 2. Jeśli nie chcemy kupować takie odcienia, jak nasza cera, kupmy dwa – jaśniejszy i ciemniejszy, zmieszajmy i tą mieszanką pokryjmy twarz. Można śmiało eksperymentować i mieszać barwy, po kilku razach uda nam się na pewno otrzymać idealny kolor.

Po 3. Zbyt ciemny podkład nie musi lądować w koszu, można go rozjaśnić dodając odrobinę kremu nawilżającego.

Po 4. Dla kobiet dojrzałych lepszy jest odcień beżu i kości słoniowej z domieszką żółci. W pewnym wieku lepiej unikać odcieni różowych i brzoskwiniowych.

Metodą prób i błędów każda z nas znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Najważniejsze żeby wszystko wyglądało naturalnie i bez przesady.

Reply