Jesienne trendy we fryzjerstwie – grzywki

Grzywki

Grzywki

Niewątpliwie nadchodząca jesień będzie sezonem grzywek.

Modne będą zarówno te proste, równe, jak również asymetryczne i pocieniowane. A Ty, jaką wybierzesz dla siebie?

Grzywka a kształt twarzy

Gładko zaczesana grzywka świetnie nadaje się dla kobiet, które pragną mieć łagodniejsze rysy twarzy. Najlepiej komponuje się wraz z krótką fryzurą. Modelowanie takiej grzywki jest bardzo łatwe i niewymagające. Potrzebny jest jedynie lakier dodający objętości oraz okrągła szczotka, na którą należy nawijać pasma. Wystarczy przeczesać włosy palcami, zgarnąć je na drugi bok i lekko utrwalić lakierem. Proste, prawda?

Furorę ostatnim czasem robi grzywka asymetryczna i mocno wywinięta. Włosy zakrywające połowę twarzy należy mocno wycieniować i postrzępić na ich końcach. Najlepiej w takiej fryzurze będą wyglądały kobiety o trójkątnej lub kwadratowej twarzy z mocno podkreśloną brodą. Taka grzywka nada efekt optycznego jej zaokrąglenia. Świetnie współgra z fryzurą o krótszych pasmach z jednego boku i nad karkiem.

Modelowanie takiej grzywki opiera się na zastosowaniu pianki, najlepiej takiej, która zabezpiecza włosy przed wysoką temperaturę i potem wysuszeniu ich przy użyciu okrągłej szczotki. Wszystkie pasma trzeba wywijać pod spód i zrobić przedziałek nisko z boku.

Jeśli w codziennym funkcjonowaniu przeszkadza Ci taki rodzaj grzywki, podczas układania skieruj włosy na bok, a potem przełóż je za ucho.

Jeśli chcesz się odmłodzić i odwrócić uwagę od niedoskonałości twarzy, koniecznie zdecyduj się na grzywkę z nieregularnymi pazurkami. Kosmyki włosów sięgają aż do połowy policzka, są mocno wycieniowane i postrzępione, jednak całościowo tworzy to efekt harmonijnego dopasowania z resztą włosów, które w tyłu zakrywają szyję.

Aby zaakcentować ten rodzaj fryzury z powodzeniem można zastosować nieco wosku, który wcieraj w wybrane przez siebie kosmyki włosów, formując tzw. pazurki.

Na cienkich, słabych włosach najlepiej będzie prezentować się grzywka naturalnie rozwichrzona. Bardzo ładnie będzie w niej kobietom bez względu na kształt twarzy czy wiek. Można powiedzieć, że jest ponadczasowa. A modelowanie takiej fryzury jest banalnie proste. Wystarczy na wilgotne pasma nałożyć piankę, a potem okrągłą szczotką układać włosy pod spód z jednego boku na czubek głowy i grzywkę oraz z drugiego boku na tył. Na koniec roztrzep je palcami i … gotowe.

Grzywka równo obcięta jak od linijki pasuje kobietom, które mają wysokie czoło, ale równie dobrze będą wyglądały w niej panie o pociągłym kształcie twarzy. Idealnie komponuje się z prostymi, wygładzonymi, długimi włosami.

Aby ułatwić sobie układanie takiej fryzury warto sięgnąć po suszarkę o silnym nawiewie. Z kolei zamiast szczotki – prostownicę. Wygładzanie włosów ułatwi zastosowanie kosmetyków do prostowania włosów.

Reply