Kosmetyki na lato

Kosmetyki na lato

Kosmetyki na lato

W końcu zrobiło się ciepło, pierwsze promienie słońca opromieniają naszą twarz i całe ciało. W lecie nasza skóra, włosy i cera potrzebuje specjalnej pielęgnacji, którą dadzą kosmetyki specjalnie do tego przeznaczone.

Dziś seria porad odnośnie do tego, jak dbać o włosy, twarz, ciało latem. Zapraszam gorąco!!

Ochrona przeciwsłoneczna twarzy

To najbardziej newralgiczna część ciała, narażona na działanie promieni słonecznych. Przez okrągły rok należy pamiętać o kremie z filtrem, a w lecie w szczególności. Warto zainwestować i kupić kosmetyki gwarantujące zaawansowaną ochronę, takie jak kremy BB, których jest pod dostatkiem w drogeriach, czy podkłady z filtrem 30 SPF.

Dla bardziej wymagających kobiet świetnym rozwiązaniem mogą być kremy i podkłady z filtrem 50 SPF. Trzeba pamiętać o takiej ochronie w szczególności wówczas, gdy planujemy przebywać na słońcu dłuższy czas. Zapobiegną one bowiem powstaniu poparzeń słonecznych czy nieestetycznych przebarwień.

Jeśli nie chcemy niszczyć skóry na słońcu, zawsze możemy użyć samoopalacza do twarzy. Pamiętajmy jednak, by nie wklepywać w twarz samoopalacza do ciała. Nigdy! Nie wiadomo bowiem, jak na działanie tak silnego kosmetyku zareaguje nasza cera. Samoopalaczy na rynku jest pod dostatkiem, dlatego każdy bez wątpienia znajdzie odpowiedni dla siebie. Z ilością nakładanego kosmetyku także należy uważać. Dla przeciwniczek takiego „pomagania naturze” też mamy coś ciekawego, a mianowicie bronzery. Stanowią one idealne rozwiązanie, jeżeli chcemy podkreślić kości policzkowe i poprawić konturyt naszej twarzy.

Ochrona przeciwsłoneczna włosów

Włosy są również narażone w piękną pogodę na czynniki zewnętrze, tj. słońce, wiatr oraz woda (chociażby morska). Warto zainwestować w dobry szampon nawilżający z odżywką lub w maskę regeneracyjną, które dostępne są w każdej drogerii czy aptece. Również salony fryzjerskie mają w swojej ofercie regenerujące kuracje po kąpielach słonecznych. Warto wypróbować, efekt jest świetny (próbowałam :)).

Warto pomyśleć również o lżejszej fryzurze, która równocześnie będzie odzwierciedlała naszą osobowość. Do włosów można używać lekkich mgiełek, a zamiast częstego mycia proponuję suche szampony na odświeżenie fryzury.

Ochrona przeciwsłoneczna ciała

W przypadku pielęgnacji ciała należy pamiętać o kosmetykach do opalania z wysokim filtrem. Szczególnie ważne są one w przypadku osób o jasnej karnacji z pieprzykami. Wybierajmy takie kosmetyki, których konsystencja i zapach nam odpowiadają, pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest dobra ochrona przed słońcem.

Warto również zapoznać się z nowościami kosmetyków do ciała, takimi jak: kremy przygotowujące skórę do opalania, suplementy podtrzymujące kolor skóry, balsamy chłodzące i wiele wiele innych.

Ochrona ust

Jest wiele punktów na ciele i twarzy, o których należy pamiętać, w szczególności, jeśli słońce mocniej przygrzewa. Są to: czubek nosa, uszy i usta. W każdej damskiej torebce powinien znaleźć się sztyft z filtrem do ust. Usta mają bardzo cienką skórę i szybko ulegają wyschnięciu, dlatego potrzebna im jest dodatkowa  ochrona.

Ważny jest umiar zarówno w stosowaniu kosmetyków, jak i w kontakcie ze słońcem – nie zapominajmy o tym.

Reply