Kręcenie włosów prostownicą

kręcenie włosów prostownicą

Kręcenie włosów prostownicą

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną szansą na posiadanie pięknych fal, np. na imprezę czy ważne wyjście, było nakręcenie włosów na wałki lub zrobienie loków przy użyciu lokówki. Czasami czynność ta była dość żmudna i zajmowała sporo czasu – wałki nie działały błyskawicznie, a lokówki wymagały sporej wprawy.

Dzisiaj coraz częściej jako po cudowne narzędzie do robienia loków sięga się po… prostownicę, które można wykorzystywać nie tylko do prostowania włosów, ale także – paradoksalnie – do ich kręcenia. Jeżeli nigdy wcześniej nie kręciłaś włosów przy użyciu prostownicy, świetnie trafiłaś – dzisiaj wyjaśnimy sporo wątpliwości związanych z tą metodą robienia loków.

Jaką prostownicę wybrać do kręcenia włosów?

Do kręcenia włosów najlepiej sięgnąć po prostownicę z zaokrąglonymi brzegami, najlepiej ceramiczną – takie narzędzie maksymalnie ułatwi nam pracę. Jeżeli jednak posiadasz już nieco doświadczenia w robieniu loków przy pomocy prostownicy, poradzisz sobie także prostownicą z brzegami kwadratowymi.

Jak przygotować włosy do zabiegu prostowania?

Włosy do prostowania prostownicą trzeba odpowiednio przygotować – najlepiej nieco je wygładzić, wyprostować, aby pozbyć się wszystkich kosmyków, które mogłyby odstawać, a także nałożyć na nie kosmetyk, który chroni przed działaniem wysokiej temperatury.

Jak kręcić loki prostownicą?

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=5Jylh1hAzBQ[/tube]

Reply