Małpa – horoskop chiński

Małpa – horoskop chiński

Małpa – horoskop chiński

Lata Małpy: 1908-1920, 1932-1944, 1956-1968, 1980-1992, 2004-2016, 2028-2040

Opis ogólny:
Człowiek ów ma bardzo wiele cech zwierzęcia przyporządkowanego do jego znaku zodiaku – jest tak samo bystry, żywy, dociekliwy i ciekawski. Ponadto ma w sobie zapędy dominacyjne, czego wyrazem jest jego uwielbienie dla rywalizacji w absolutnie każdej dziedzinie. Żaden sukces nie cieszy go, jeśli nie jest związany z pokonaniem innej osoby i na pewno nie da mu to wiele satysfakcji. Małpa ma również duże zdolności jeśli chodzi o narzucanie ludziom swojej woli i zazwyczaj robi to tak, że nikt nie zdaje sobie z tego sprawy. Umie kierować ludźmi, często nawet dużą grupą, w taki sposób, by, nie wiedząc o tym, działali na jej rzecz i zaspokajali jej najbardziej wygórowane wymagania. Przez cały czas oczywiście zwodzi ich, iż działają dla jakiegoś większego celu, ale zazwyczaj nie udaje jej się przez dłuższy czas ukrywać swoich prawdziwych intencji i wówczas od razu wyswabadzają się spod jej wpływu. Jest człowiekiem kreatywny i rzadko zdarza się, by nie miał jakiegoś planu czy pomysłu na wybrnięcie z danej sytuacji. Ma wielką inteligencję i wrodzony potencjał intelektualny, ale jest na tyle pewny siebie, że nie zawsze robi z tego użytek, uważając, że wcale nie musi się wysilać, bo i tak sobie poradzi. To powoduje, że nie ma tak wielkiej mądrości życiowej jaką mógłby mieć gdyby tylko zechciał korzystać ze swego doświadczenia i nauczył się wyciągać konstruktywne wnioski z popełnionych przez siebie błędów, których nigdy nie brakuje w jego życiorysie.

Charakterystyka:
Małpa nie potrafiłaby żyć odizolowana od ludzi i stara się cały czas mieć obok siebie towarzystwo. Zazwyczaj nie musi podejmować w tym celu specjalnych starań, gdyż ludzie sami się do niej garną. Mimo to jest niezależna i sama chce wywierać wpływ na innych, nie pozwalając nigdy, by ktoś narzucał jej swoją wolę choćby w najdrobniejszej kwestii, gdyż jest to poniżej jej godności. Jest optymistycznie nastawiona do ludzi i do świata i niezachwianie wierzy w swoje szanse, nawet jeśli inni ostrzegają ją, że przecenia swoje możliwości i porywa się z motyką na słońce. Lubi ryzykować i nigdy nie cofa się przed możliwością łatwego osiągnięcia sukcesu jeśli ewentualna porażka mogłaby ją drogo kosztować. Uwielbia podejmować trudne wyzwania, im trudniejsze, tym lepiej oraz rywalizować z godnymi siebie przeciwnikami. Każde zwycięstwo daje jej ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej wzmacnia jej pewność siebie. Łatwo nawiązuje kontakty z otoczeniem i zawsze chce znajdować się w centrum uwagi. W tym celu nieraz stara się podsycać zainteresowanie tłumu swoją osobą, zachowując się ekscentrycznie i hałaśliwie. Nie zawsze przy tym potrafi wyczuć, gdzie jest granica dobrego smaku, więc nie każdy ma na jej temat tak dobre zdanie jak ona sama.

Miłość i związki:
Małpa jest nienasycona i rzadko poprzestaje na jednym partnerze, lecz zmienia ich jak przysłowiowe rękawiczki, stale poszukując nowych wrażeń i podniet. Uwielbia być zakochana, bo  tylko wtedy uważa, że odczuwa wszystko intensywnie i wie, że żyje naprawdę. Kiedy zakocha się z wzajemnością, jest doskonałym partnerem, ale tylko do momentu, gdy jej zainteresowanie zacznie kierować się w inną stronę, gdyż monotonia i rutyna skutecznie zabijają w niej wszelkie uczucia. Musi mieć zapewnione stale nowe doznania i wiele urozmaiceń, a jej wymaganiom niełatwo jest sprostać i trudno jest czymś ją zaskoczyć, bo zdążyła już niemal wszystko wypróbować. Moralność nie stanowi dla niej żadnego ograniczenia i nie zamierza dochowywać wierności jeśli lepsze wyda jej się zachowanie niezgodne z normami etycznymi. Ponadto dobrze czuje się wyłącznie w związku z osobą, która niczego od niej nie wymaga i nie ma do niej żadnej pretensji, jeśli bowiem pojawiają się jakieś problemy, nie zamierza komplikować sobie życia i od razu dezerteruje.

Życie codzienne:
Człowiek ów jest stale otoczony ludźmi i taka sytuacja bardzo mu odpowiada, gdyż potrafi wykorzystywać ich do swoich celów. Gorzej jednak sprawa ma się w kontaktach ze współpracownikami, gdyż przeszkadza im, że jest on gotów realizować swoje najbardziej szalone pomysły i zamierza podejmować ryzyko nawet jeśli ma ono bardzo małe szanse powodzenia. To powoduje, że najczęściej ma kłopoty finansowe, ale i tak żyje ponad stan, kompletnie nie przejmując się swoja złą sytuacją. W dodatku w ogóle nie motywuje go to do pracy, tym bardziej, że nie jest on dobrym materiałem na pracownika – rutynowe wykonywanie stale tych samych zajęć bardzo go nuży, dlatego niejednokrotnie zmienia swój zawód, o miejscach zatrudnienia nie wspominając, gdyż nigdzie nie może długo zagrzać miejsca. Wymarzone zajęcie dla niego wiąże się z możliwością wykazania się rozlicznymi talentami towarzyskimi i inteligencją, ale nie zamierza się przemęczać, widać więc, że bardziej jest stworzony do zabawy i błyszczenia na salonach aniżeli do żmudnej harówki.

 

Małpa – horoskop chiński Małpa i żywioły:

Małpa – Woda
Jest najbardziej tajemnicza spośród Małp i ludzi w ogóle. Często nawet jej najbliższe otoczenie nie zna do końca jej zamiarów i nie jest w stanie zgłębić skomplikowanej osobowości, tym bardziej, że ona sama tego nie ułatwia. Mimo iż ma w sobie wielkie pokłady czułości i jest zdolna do obdarzenia kogoś wielką miłością, zawsze pozostawia sobie skrawek świata, do którego nikogo nie dopuszcza. Często jest przygnębiona, gdyż z powodu swojej wrażliwości wszystko bierze sobie głęboko do serca, przejmuje się błahostkami i łatwo jest ją skrzywdzić.

Małpa – Drewno
Jest ogromnie kreatywna i stale ma głowę pełną pomysłów, a także wielką inteligencję, którą błyszczy na tle swojego otoczenia. Ludzie lubią ją za jej wielką przyjacielskość, życzliwość i wdzięk. Niektórzy uważają także, że emanuje wewnętrznym ciepłem, w którym chętnie się ogrzewają.

Małpa – Ogień
Jest to bardzo ekspansywna osobowość. Bezwzględnie dąży do celu i chętnie ryzykuje. Ludzie się jej boją, bo nie ma skrupułów, nawet w miłości, która często stanowi dla niej sens życia. Ma wielkie powodzenie u płci przeciwnej, gdyż posiada nieodparty urok, którym owija sobie ludzi wokół palca.

Małpa – Ziemia
Dość zrównoważona jak na ten znak zodiaku. Umie negocjować i stawiać twarde warunki, ale wszystko w sposób bardzo dyplomatyczny. Jest inteligenta, ma duże poczucie humoru, ale też lubi kpić, często w niewybredny sposób, raniąc tym ludzi do głębi.

Małpa – Metal
Nic tak jej nie pociąga jak ryzyko, zwłaszcza w sytuacjach, w których może zarobić. Ma talent do mnożenia majątku i potrafi znaleźć w tym spełnienie. Nie lubi, kiedy się ją do czegoś zmusza i za wszelką ceną unika sytuacji, w których musiałaby się komuś podporządkować, dlatego ciężko jest jej zaangażować się w związek.

 

Relacje z innymi znakami:

Małpa – Szczur
Są do siebie podobni i na tych podobieństwach mogą zbudować naprawdę zgodny i trwały związek. Będą jednak musieli przygotować się na wiele ustępstw, gdyż mają podobne nawyki i żadne nieszczególnie lubi ustępować.

Małpa – Wół
Nie warto zawracać sobie głowy budowaniem takiego związku, bo nawet gdy włoży się w to wiele wysiłku, relacja nie ma szans na przetrwanie. Małpa uwielbia zmiany i wszelkie nowinki, Wół zaś za wszelką cenę chce, by wszystko pozostało niezmienne jak najdłuższy czas.

Małpa – Tygrys
Raczej nie będą zgodna parą, bo oboje niechętnie idą na kompromis. Poza tym obie strony nie do końca rozumieją samych siebie, więc tym bardziej nie uda im się zrozumieć drugiej osoby, zwłaszcza, że nie będą na to mieli wielkiej ochoty.

Małpa – Zając
Nie ma między nimi absolutnie nic, na czym mogliby zbudować choć krótkotrwały związek. Trudno znaleźć tak źle dopasowane do siebie osoby, więc nie mają szans na porozumienie na żadnym gruncie, nawet najbardziej neutralnym.

Małpa – Smok
Doskonale się dogadują, bo mają wiele wspólnych cech – są rozsądni, aktywni i nie skupiają się jedynie na własnej osobie. Będą się darzyć szacunkiem i zachowają zdrową swobodę, ale jednocześnie będą skutecznie współdziałać. Konfiguracja jeszcze lepsza będzie w pracy niż w miłości.

Małpa – Wąż
Nie będzie między nimi zaufania. Do konfliktów będzie dochodzić głównie z powodu zazdrości, której oboje nie będą umieli pohamować. Ponadto mogą mieć problemy ze zrozumieniem swoich potrzeb, więc na pewno nie wytrzymają ze sobą długo.

Małpa – Koń
Mają bardzo duże szanse na stworzenie udanego związku albo relacji partnerskiej i wiele mogą razem osiągnąć, ale najpierw czeka ich etap docierania się, który muszą cierpliwie przetrwać.

Małpa – Koza
Będą się doskonale uzupełniać, gdyż mogą się od siebie wzajemnie uczyć zupełnie innych rzeczy, poszerzając w ten sposób swoje horyzonty. Sprawi to też, że nawzajem będą się doceniać i darzyć wielkim szacunkiem.

Małpa – Małpa
Te dwie osoby będą ze sobą bardziej rywalizować niż współpracować, nawet gdy bardzo będą starały się zachować pozory zdrowych stosunków. Obie są zbyt ambitne, by zaakceptować wyższość drugiej osoby w jakiejś dziedzinie, dlatego tylko w naprawdę wyjątkowych przypadkach konfiguracja może się sprawdzić i to raczej tylko na niwie zawodowej.

Małpa – Kogut
Łączą ich wspólne zainteresowania i pasje i jeśli nie będą mieli na horyzoncie lepszych widoków na związek, mogą postarać się być razem i nawet może im się to udać, ale nie mają co liczyć na eksplozję miłości i namiętności.

Małpa – Pies
Nie mają wielkich szans na wspólną przyszłość, zwłaszcza jeśli chodzi o sferę uczuciową, jeśli jednak uda im się znaleźć jakąś płaszczyznę porozumienia, być może los się do nich uśmiechnie.

Małpa – Świnia
Będzie to lekki i przyjemny związek, bez zbytniego zaangażowania żadnej ze stron. Będą sobie nawzajem dogadzać i wspólnie urozmaicać sobie życie na wszystkie możliwe sposoby, ale nie będzie między nimi głębszego porozumienia oraz żadnego uczucia. Będą ze sobą tylko do momentu, gdy pojawi się pierwszy poważniejszy problem.

Reply