Kogut – horoskop chiński

Kogut – horoskop chiński

Kogut – horoskop chiński

Lata Koguta: 1909-1921, 1933-1945, 1957-1969, 1981-1993, 2005-2017, 2029-2041

Opis ogólny:
Lubi być w centrum uwagi i podejmuje wiele wysiłków, które mają na celu zapewnienie mu zainteresowania tłumu. Nie jest to jednak trudne w jego przypadku, gdyż sam z siebie jest ekstrawagancki i wcale nie musi udawać kogoś, kim nie jest. Ma zupełnie nietuzinkową osobowość i  intryguje swoim ekscentrycznym zachowaniem. Jest przyjaźnie nastawiony do świata i łatwo nawiązuje kontakty z otoczeniem, które lgnie do niego ze względu na jego niepohamowany entuzjazm i pogodę ducha, którą potrafi okazywać niezależnie od okoliczności. Zawsze chce zachować niezależność, ale może zrezygnować z jej pewnej części na rzecz swych najbliższych, którzy są dla niego najważniejsi na świecie. Na pewno jednak nie zamknie się w domu nawet jeśli ktoś będzie go o to prosił, bo po prostu nie mógłby żyć odcięty od towarzystwa. Jest jego prawdziwą duszą. Zabawia otoczenie, opowiadając ciekawe i zabawne historie, w których występuje oczywiście w roli głównego bohatera, nieraz je koloryzując, by wywołać u słuchaczy odpowiednio wielkie wrażenie. Błędna jest jednak opinia, jaką na jego temat często żywią ludzie, uważając, że jest ogromnie pewny siebie i nie ma żadnych zastrzeżeń co do swojej osoby. Nic bardziej mylnego – jest to człowiek bardzo niepewny swej wartości. Próbuje to pokryć pozorami śmiałości i rezonu, ale tak naprawdę panicznie boi się wszelkiej krytyki – jedno niepochlebne słowo na jego temat jest w stanie na długie tygodnie wpędzić go w przygnębienie i sprawić, że poczuje się zupełnie zagubiony w swojej rzeczywistości.

Charakterystyka:
Kogut jest mocno skupiony na swoim rozwoju intelektualnym. Nawet gdy kończy właściwą edukację, nie jest to dla niego powód, by rezygnować z poszerzania swoich horyzontów, gdyż jest zbyt ambitny, by poprzestawać na laurach, a poza tym uważa, że szkoda, by jego inteligencja się zmarnowała. Ma dzięki temu wielkie zasoby wiedzy, ale wcale nie stara się nią błyszczeć, uważając, że działanie w ukryciu może mu przynieść lepsze efekty, choć nie wiadomo dokładnie, na czym miałoby to polegać. Dlatego też ludzie często uważają go za nieszczególnie bystrego, a potem są niemal zaszokowani jego błyskotliwością i poziomem wiedzy na dany temat, o którą nigdy by go nie podejrzewali.

Miłość i związki:
Charakterystyczną cechą Koguta jest fakt, iż nie zamierza on angażować się w kilka krótkotrwałych związków, ale ma nadzieję, że gdy już się zakocha, to będzie to miłość na całe życie. Bardzo poważnie podchodzi do tych spraw i nie pozwala sobie na wahania – musi być stuprocentowo pewien, że dobrze wybrał osobę, z którą spędzi resztę życia. Niestety jednak przekonanie to wcale nie idzie u niego w parze z wiernością, gdyż często jest z tym na bakier, choć jednocześnie od swej drugiej połówki bezwzględnie wymaga stuprocentowej lojalności i na pewno nigdy nie przejdzie do porządku dziennego nad jej zdradą. Nie ma zbyt wielkiej wyobraźni i pożycie z nim może pozostawiać wiele do życzenia, szczególnie jeśli ktoś ma nadzieję na urozmaicenia i romantycznie uniesienia. Wydaje mu się jednak mimo to, iż jest doskonałym partnerem i ma wielkie wymagania, których ta naprawdę nie ma prawa żywić, bo nawet jeśli zostaną zaspokojone, on nie chce albo nie potrafi odpłacić się tym samym. Zawsze pozostaje więc stroną bierną, a niewiele daje z siebie w zamian, nie jest więc najlepszym materiałem na partnera, tym bardziej, że często się kłóci, próbując  w ten sposób wyegzekwować sobie posłuszeństwo drugiej osoby.

Życie codzienne:
Człowiek urodzony w tym znaku zodiaku ma dość dziwne relacje z ludźmi, gdyż lubi ich stale mieć wokół siebie, ale jednocześnie zachowuje spory dystans, nie pozwalając nikomu zbliżyć się do siebie na tyle, by można było tę relację nazwać przyjaźnią. Wydaje się, że zupełnie tego nie potrzebuje, ale nie wiadomo do końca, co tak naprawdę skrywa w swoim wnętrzu –  być może obawę, że nie sprosta wymogom, jakie narzuca ten typ związku. Uwielbia za to dzieci i umie znaleźć dla nich czas nawet gdy jest najbardziej zajęty. Doskonale łączy aktywne angażowanie się w ich wychowywanie z pracą zawodową, w której jest bardzo ceniony, gdyż jest ogromnie pracowity i zacięty w tym, co robi. Gdy ma do wykonania jakieś ważne zlecenie, jest w stanie pracować przez bardzo długi czas bez wytchnienia, pokazując wielką odpowiedzialność i sumienność, jest więc pożądanym pracownikiem i rzadko zdarza się, by dłuższy czas nie mógł znaleźć zatrudnienia. Co ciekawe, cechy te prezentuje nawet w pracy, która nie do końca jest zgodna z jego oczekiwaniami i wykonywane czynności nie napawają go taką satysfakcją, jak pragnie.

 

Kogut – horoskop chiński Kogut i żywioły:

Kogut – Woda
Jako jedyny Kogut potrafi współdziałać i może w tym osiągać dobre efekty. Jest sympatyczny i przyjaźnie nastawiony do świata, a ludzie lubią go za jego troskę, którą okazuje nawet nieznajomym. Leży mu na sercu dobro całego świata i gotów jest poświęcić dlań własny interes. Jest też człowiekiem spokojnym i bardzo trudno jest wyprowadzić go z równowagi.

Kogut – Drewno
Cechuje go wielki entuzjazm, który wykazuje za każdym razem, gdy angażuje się w jakieś nowe przedsięwzięcie. Jest też wielkim ekstrawertykiem i nie umiałby żyć w odizolowaniu od ludzi. Często nawet przesadza w prowadzeniu życia towarzyskiego, gdyż poświęca się głównie temu jednemu celowi, zaniedbując inne obowiązki i dziedziny życia, co może powodować jego poważne kłopoty, głównie rodzinne.

Kogut – Ogień
Ma w sobie wielki potencjał i dzięki niemu może zrobić wielką karierę, głównie jako artysta, gdyż posiada typową ekstrawagancję i jest nieprzeciętną osobowością. Ma jednak równocześnie wielkie skłonności do agresji oraz tendencje autodestrukcyjne, które mogą mu uniemożliwić osiągnięcie sukcesu jeśli nie nauczy się ich pohamowywać. Umie snuć szczegółowe plany działania i jak najlepiej dopasowywać je do panujących okoliczności, przez co wydaje mu się, że jest w stanie osiągnąć dosłownie wszystko. Ta pewność siebie często zwodzi go jednak na manowce.

Kogut – Ziemia
Wyróżnia się swoją stanowczością oraz mrukliwością. Nie jest szczególnie towarzyski i ludzie niechętnie widzą go w swoim towarzystwie, ponieważ zachowuje się bezceremonialnie i mówi im brutalną prawdę prosto w oczy. Jest odpowiedzialny i doskonale sprawdza się w pracy, dzięki czemu może zaspokajać swoje spore ambicje.

Kogut – Metal
Bardzo ważna jest dla niego moralność i często staje się jej samozwańczym strażnikiem w swoim otoczeniu. Nie toleruje zachowań sprzecznych z jego zasadami i nie bierze pod uwagę, że ktoś może reprezentować zupełnie inny sposób myślenia. Trudno jest mu dostosować się do zmieniających się warunków i przeważnie ma z tego powodu problemy.

 

Relacje z innymi znakami:

Kogut – Szczur
Oboje chcą dominować i na pewno żaden nie będzie chciał podporządkować się drugiemu. Ponadto nie lubią interesować się problemami drugiej strony, zatem nie będą zaspokajać swoich wzajemnych potrzeb, a to nie rokuje dobrze na przyszłość w żadnej dziedzinie życia.

Kogut – Wół
Dobrze się uzupełniają i konfiguracja ta może sprawdzić się na każdym gruncie. Kogut jest stroną bardziej aktywną i będzie motywował do działania Wołu, który natomiast ma dużą zdolność wnikliwego oceniania sytuacji, dzięki czemu uda im się uniknąć poważniejszych kłopotów.

Kogut – Tygrys
Na pewno będzie między nimi wiele nieporozumień, gdyż nie mają do końca zgodnych charakterów i jest między nimi wiele widocznych na pierwszy rzut oka różnic, ale na przekór im mają szansę na spędzenie ze sobą dłuższego czasu albo nawet całego życia.

Kogut – Zając
Zając jest zbyt poważny dla Koguta i będzie go denerwował swoim brakiem fantazji, zaś Kogut jest w opinii Zająca zbyt pewny siebie i arogancki. Na pewno nie uda im się przeskoczyć tych różnic i zaakceptować niepożądanych cech u partnera.

Kogut – Smok
Raczej nie mają co liczyć na spokojny, sielankowy związek, ale też na pewno nie znaleźliby w takim szczęścia, gdyż oboje są nieprzeciętnymi osobowościami. Ich związek będzie barwny i pełen napięcia, ale dzięki temu nie będą się ze sobą nudzić.

Kogut – Wąż
Istnieje między nimi wiele różnic, które na pewno nie zawsze będą w stanie zbagatelizować i które będą nieraz powodować kłótnie, jednak te swary nie powinny mieć poważniejszego wpływu na ich związek.

Kogut – Koń
Nie będzie między nimi zgody, o ile jednak Kogut umie kłócić się w sposób kulturalny, o tyle Koń będzie starał się zamiatać problemy pod przysłowiowy dywan, by za wszelką cenę utrzymać zgodę. T nie wróży dobrze na przyszłość, bo wzajemne pretensje będą się kumulować, aż kiedyś wybuchną ze zwielokrotnioną siłą.

Kogut – Koza
Trudno znaleźć podobnie niedopasowane temperamenty. Kogut będzie zamęczać Kozę swoją niespożytą energią i ciągłym pragnieniem działania, a ponadto na nerwy będzie jej działać jego ekstrawagancja i nadmierne skupienie na własnej osobie.

Kogut – Małpa
Może udać im się stworzyć udany związek, ale jego bazą na pewno nie będzie miłość, a jedynie wspólne zainteresowania i pasje. Niemniej, jeśli oboje będzie to satysfakcjonować i nie będą mieć większych wymagań, mogą być z takiej relacji zupełnie zadowoleni.

Kogut – Kogut
Niespokojna relacja oparta w znacznej mierze na wzajemnej krytyce i kłótniach, ale takich, które często doprowadzą do osiągnięcia porozumienia. Małe szanse, że będzie im się chciało dłużej ze sobą męczyć, ale jednak jest dla nich jakaś nadzieja.

Kogut – Pies
Kogut jest zbyt emocjonalny i gwałtowny dla Psa, który stale będzie oczekiwał na chwile spokoju, jednak prędzej skończy się jego cierpliwość niż one rzeczywiście nadejdą. Pies zaś będzie denerwował Koguta swoją statecznością i brakiem fantazji w codziennym życiu, co raczej uniemożliwi trwałe porozumienie.

Kogut – Świnia
Wprawdzie istnieje między nimi wiele różnic, ale mają też wspólne zainteresowania. Może to być dobrą bazą do wieloletniej przyjaźni bądź związku zawodowego, dla miłości jednak raczej nie jest to typowa opcja, choć można spróbować.

Reply