Szczur – horoskop chiński

Szczur – horoskop chiński

Szczur – horoskop chiński

Lata Szczura: 1900-1912, 1924-1936, 1948-1960, 1972-1984, 1996-2008, 2020-2032

Opis ogólny:
Człowiek urodzony w roku szczura ma pogodne usposobienie i nigdy nie narzeka na swój los, lecz kiedy nie jest zadowolony ze swojego życia, po prostu zakasuje rękawy i bierze się do wytężonej pracy, bo uważa, że tylko tak może coś zmienić. Nie zraża się niepowodzeniami i bardzo szybko otrząsa się po każdej doznanej porażce, choćby była najbardziej dotkliwa i dotyczyła rzeczy, na której najmocniej mu zależało. Kiedy nawet czuje się przygnębiony, nie widzi powodu, dla którego miałby psuć nastrój otoczeniu swoją smutną miną, dlatego mało kto wie, że w danym momencie jest mu źle, gdyż zawsze pokazuje pogodną, uśmiechniętą twarz. W pracy jest bardzo lojalny wobec swoich współpracowników czy kontrahentów, ale mimo to często ludzie podchodzą do niego nieufnie, gdyż mówi się o nim, że najważniejszy jest dla niego własny interes i dobro rodziny i dla nich gotów jest na wszystko. Jest to prawda, że właśnie to jest obiektem jego największych zabiegów, ale nie ma powodu, by mu nie ufać, gdyż nie zamierza zachowywać się w sposób naganny i można mieć pewność, że nigdy nikogo nie oszuka. Jego działania i rywalizacja zawsze odbywają się według zasad „fair play” i nic nie można zarzucić jego uczciwości. Dla tego człowieka bardzo ważne są pieniądze i lubi je gromadzić, nie tylko po to, by robić z nich użytek (co potrafi robić bardzo dobrze, gdyż jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby swoich najbliższych i własne), lecz by mieć świadomość, iż jego zabiegi przynoszą rezultaty i ma zabezpieczenie na niepewną przyszłość. Nie lubi również żyć jedynie dniem dzisiejszym i stale snuje jakieś plany, nieraz nawet bardzo dalekosiężne, czemu ludzie z jego otoczenia często się dziwią, jednak on dobrze wie, po co to robi i dzięki temu nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Ponadto osoba ta lubi snuć rozmaite intrygi i stale ma jakieś swoje sprawy, do których nikogo nie dopuszcza. Często są to również nie do końca legalne interesy, które nie tylko mają mu dać czysto finansowe korzyści, ale także są wyrazem jego skłonności do ryzyka. Nierzadko również z tego powodu może angażować się w niebezpieczne związki z ludźmi, które mogą się dla niego źle skończyć, o czym doskonale wie, ale mimo to – a może właśnie dlatego – nie potrafi się temu oprzeć.

Charakterystyka:
Człowiek urodzony pod znakiem szczura mało interesuje się sprawami innych ludzi, gdyż najważniejsze jest dla niego dobro jego najbliższej rodziny i własny interes. Nie angażuje się w żadne sprawy społeczne ani nie jest nastawiony humanitarnie. W stosunku do swej rodziny jest bardzo uczuciowy i nie może wręcz funkcjonować bez swoich najbliższych. Najlepiej czuje się w cieple domowego ogniska i najchętniej w ogóle by go nie opuszczał. Jest także towarzyski i jeśli kogoś lubi, bardzo chętnie spędza czas w szerszym gronie i potrafi rozbawić towarzystwo. Ludzie lubią go za to, że jest nieskomplikowany i nie lubi nadmiernie analizować zarówno zjawisk, jakie wokół niego zachodzą, ani też własnej psychiki. Woli przyjmować sprawy takimi, jakimi są, nie zawracając sobie głowy tym, czy na pewno ocenia je właściwie. Mimo iż ważne są dla niego pieniądze, potrafi być hojny dla tych, na których mu zależy. Ma także duży zmysł praktyczny i jest ogromnie zaradny, dlatego praktycznie nie zdarza się, by nie był w stanie poradzić sobie z jakimś zadaniem czy sprawą, którą musi załatwić.

Miłość i związki:
Człowiek urodzony pod znakiem szczura jest uczuciowy i umie to okazać osobom, które kocha. Jest nieraz nawet nadmiernie wrażliwy i sentymentalny i ma skłonności do rozpamiętywania dawno minionych wydarzeń, które ciągle mają wielki wpływ na jego życie, mimo że nie powinny. Jeśli się zakocha, gotów jest dla drugiej osoby wiele zrobić, nawet zmienić swoje przyzwyczajenia, które  w innym przypadku bardzo pielęgnuje i nie pozwala ich krytykować. Nie ma problemu z robieniem pierwszego kroku i lubi uwodzić oraz trzeba przyznać, że ma do tego wrodzone predyspozycje i mało kto jest w stanie oprzeć się jego urokowi. Jest człowiekiem wiernym i lojalnym, nie ma problemu z dochowaniem wierności i uczciwości, ale tylko pod warunkiem, że druga połówka stale okazuje mu swoje zainteresowanie i nie zaniedbuje związku. Nie dla niego jest zatem raczej relacja na odległość, gdyż chce stale być przy swej ukochanej osobie i okazywać jej swoje uczucie, a także tego samego wymaga od niej. Jeśli zaś związek staje się zbyt monotonny, człowiek ów będzie usilnie poszukiwał nowych wrażeń i sposobów na wzmocnienie wygasłego uczucia. Jest pełen romantycznych porywów i ułańskiej fantazji, a także uwielbia robić niespodzianki, choć bardzo chce także, by jemu również je fundowano. Jeżeli zaś nie znajdzie w związku satysfakcji i ciągłych emocji, na pewno nie będzie długo tkwił i męczył się w takiej relacji.

Życie codzienne:
Osoba narodzona pod znakiem szczura jest bardzo pracowita i mocno skoncentrowana na osiąganiu sukcesu, który nierozerwalnie wiąże się dla niej ze zdobyciem znacznego majątku, a nawet pieniądze są dla niej ważniejsze niż prestiż i powszechne uznanie. By je zdobyć, zdolna jest do wielu wyrzeczeń, a także oszustw, mimo iż na ogół jest to człowiek uczciwy i lojalny. Kiedy jednak chodzi o dobro rodziny, o które musi się zatroszczyć, może posuwać się do wielu nieuczciwych czynów oraz zagrań, na przykład udawać, że chodzi mu także o dobro współpracowników, których w rzeczywistości może bezwzględnie wykorzystywać. W tym celu wykorzystuje swój wrodzony wdzięk i urok osobisty, któremu ludzie bardzo często ulegają. Sprawia on, iż otoczenie uważa go za człowieka zgodnego i dobrego i rzadko spodziewa się po nim czegoś złego, jeśli jednak raz ktoś przyłapie go na kłamstwie czy innym nagannym zachowaniu, potem już nie darzy go zachowaniem i uważnie patrzy mu na ręce. Człowiek ów jest też na tyle zachłanny, że nie znosi żadnych porażek i przeżywa je bardzo boleśnie, odbierając każde niepowodzenie jako swoją osobistą klęskę i nie przyjmuje do wiadomości, że coś po prostu mogło być z góry skazane na porażkę. Stara się jednak nie pokazywać tego po sobie na zewnątrz, gdyż zdaje sobie sprawę z tego, iż nieraz przesadza w swojej pazerności i na pewno nie świadczyłoby to o nim dobrze. Dlatego też ludzie zazwyczaj nie znają go od tej strony, a temu jego obliczu, które pokazuje innym, trudno coś zarzucić. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, iż człowiek ów jest dość popularny w swoim otoczeniu, tym bardziej, że słynie ze swojej opiekuńczości wobec własnej rodziny, co jest na pewno godne pochwały i znany jest jako doskonały rodzic, gdyż wprost uwielbia swoje dzieci, ale umie je wychować obiektywnie i bez zbędnego rozpieszczania.

 

Szczur – horoskop chińskiSzczur i żywioły

Szczur – Woda
Człowiek urodzony w roku szczura i w żywiole wody ma bardzo silnie rozwiniętą intuicję, która pomaga mu w wielu sytuacjach, zarówno tych z życia codziennego, jak i najważniejszych. Lubi podróżować i nie cierpi monotonnego, nudnego życia i zbyt długiego przebywania w jednym miejscu – uważa to za marnotrawienie życia i chce jak najlepiej wykorzystać dany mu czas, czerpiąc ze świata pełnymi garściami i trzeba przyznać, że umie to robić jak mało kto. Kiedy jednak okoliczności tego wymagają, umie się dostosować i prowadzić spokojniejszy tryb życia, wówczas jednak często buja w obłokach, rekompensując sobie w ten sposób brak mocniejszych doznań na jawie. Ponadto ma wiele zdolności, które rozchodzą się w różnych kierunkach, jest pomysłowy, kreatywny i umie negocjować. Zawsze potrafi się z każdym dogadać, nawet z najbardziej drażliwą czy nerwową osobą, a także potrafi nawiązywać przyjazne kontakty z nowo poznanymi ludźmi. Pasjonuje się literaturą i nierzadko przejawia w tym kierunku spore zdolności.

Szczur – Drewno
Człowiek urodzony w żywiole drewna jest znacznie mniej dynamiczny i aktywny niż inni ludzie urodzeni w tym znaku zodiaku. Nie lubi się przemęczać i pracowity jest tylko w dziedzinach, które nie wymagają od niego wiele wysiłku oraz które sprawiają mu prawdziwą przyjemność. Mimo to zazwyczaj udaje mu się osiągać sukcesy i nie wkłada w to wiele wysiłku, co niektórzy odbierają jako oznakę jego kombinatorstwa bądź korzystania z opieki wyżej postawionych protektorów. Jest człowiekiem mało stanowczym i niezdecydowanym, kiedy ma podjąć jakąś ważną życiową decyzję, zamiast odważnie się do tego zabrać, zamartwia się i odwleka ten moment w nieskończoność. Byle błahostka powoduje u niego wielki stres i zgryzotę i na dłuższą metę może to być bardzo meczące dla jego otoczenia i najbliższych.

Szczur – Ogień
Człowiek ten ma w sobie wiele energii i wrodzonych predyspozycji do osiągania sukcesów we wszystkich dziedzinach, w jakich objawia się jego działalność. Ma także wiele zapału i jeśli coś sobie postanowi, nie zniechęca się bez względu na okoliczności i ochoczo pnie się w górę po drabinie kariery. Ma wrodzone zdolności do prowadzenia interesów, ale jest w tym dość lekkomyślny i skłonny do zbędnego ryzyka, dlatego należy patrzeć mu na ręce, bo może wpędzić w kłopoty i siebie, i tych, którzy są od niego zależni.

Szczur – Ziemia
Twardo stąpa po ziemi. Nie lubi bujania w obłokach i zawsze w pełni realnie ocenia swoje szanse. Żaden problem nie jest mu straszny, gdyż do wszystkiego podchodzi rzeczowo i ze wszystkim jest w stanie się uporać dzięki swej powadze i zdrowemu rozsądkowi. Ma w sobie dużo praktycyzmu i zawsze zmierza do celu najkrótszą i najprostszą drogą, gdyż nie lubi na własne życzenie komplikować sobie życia. Niektórzy mogą mu zarzucać flegmatyczność i powolność i rzeczywiście wszystko, co robi, zajmuje mu zazwyczaj znacznie więcej czasu niż innym ludziom, ale ostatecznie wychodzi mu to na dobre, gdyż dzięki temu się nie myli i nie musi tracić czasu na cofanie się i dokonywanie poprawek. Najlepiej poczuje się w zawodzie związanym z administracją, księgowością i finansami, gdzie przyda się jego sumienność i cierpliwość.

Szczur – Metal
Jest niezłomny, konsekwentny we wszystkim, co robi i twardo trzyma się swoich poglądów. Nie boi się ciężkiej pracy i jeśli tylko widzi przed sobą cel, dla którego warto się poświęcić, może dać z siebie naprawdę wiele. Cechuje się wielkimi ambicjami i odpornością na porażki. Ciężko go złamać czy do czegokolwiek zniechęcić, gdyż nie lubi się poddawać, uważając, że jest to zachowanie poniżej jego godności, na punkcie której jest nieraz nadmiernie wyczulony. Wszystko to sprawia, że zazwyczaj powodzi mu się w życiu i wydaje się, że los sprzyja mu we wszystkim, co robi, dlatego może osiągnąć sukces w absolutnie każdej dziedzinie.

 

Relacje z innymi znakami

Szczur – Szczur
Osoby takie dobrze się ze sobą dogadują, gdyż obie potrzebują tyle samo uwagi, a także są w stanie ofiarować swoje zainteresowanie. Jeśli partnerują sobie w interesach, są w stanie naprawdę wiele osiągnąć, zaś jako partnerzy w związku są zgodni i zdolni do osiągnięcia kompromisu w każdej sytuacji, więc mogą spędzić ze sobą nawet całe życie.

Szczur – Wół
Dobra relacja, ale nie w miłości. Wół jest doskonałym powiernikiem tajemnic oraz potrafi wysłuchać i doradzić w każdym problemie, zaś Szczur ma duże poczucie humoru, dzięki czemu poprawia Wołowi nastrój i sprawia, że nie jest taki poważny.

Szczur – Tygrys
Relacja ta grozi konfliktem, gdyż pojawia się między nimi wiele nieporozumień i żadna ze stron nie chce ustąpić. Nawet jeśli zostaną zmuszeni do współpracy, nie uda im się wiele razem osiągnąć, gdyż bardziej będą się skupiać na dokuczeniu drugiej osobie niż na tym, co mają do zrobienia.

Szczur – Zając
Mogą się porozumieć, ale tylko na gruncie zawodowym. Jest to relacja dobra dla Szczura, który lubi patrzeć innym na ręce i wydawać im polecenia, zaś Zając jest kreatywny i ma wielką intuicję, więc może być doskonałym wykonawcą rozporządzeń Szczura, ale na pewno mu się nie podporządkuje, więc związek uczuciowy jest wykluczony.

Szczur – Smok
Pomimo wielu widocznych na pierwszy rzut oka różnic, są w stanie wypracować zgodną relację, ponieważ potrafią wzajemnie wspierać się we wszystkich sytuacjach. Zaspokoją również swoje emocjonalne potrzeby i będą sobie nawzajem dawać dużo czułości, której oboje potrzebują.

Szczur – Wąż
Jeśli będą próbować stworzyć związek, czeka ich wiele stresów, gdyż Wąż musi mieć swój świat, do którego nie wpuści nawet ukochanej osoby, a także lubi snuć intrygi i mieć tajemnice, Szczur jest zaś chorobliwie wręcz zazdrosny i ogromnie podejrzliwy.

Szczur – Koń
Jeżeli chcą stworzyć udany związek, obojętnie na jakim gruncie, muszą nauczyć się słuchać siebie wzajemnie oraz akceptować swoje nastroje, nie mogą zaś skupiać się jedynie na sobie. Jednak nawet jeśli uda im się tego nauczyć, nie ma gwarancji, że to wystarczy, by mogli ze sobą długo wytrzymać.

Szczur – Koza
Związek będzie udany tylko pod warunkiem, że to Szczur będzie w nim górą, a Koza bez szemrania mu się podporządkuje i zrezygnuje z wyrażania swojego zdania. Inaczej nie będzie między nimi zgody.

Szczur – Małpa
Są do siebie podobni i jako tacy mają szansę na zgodny związek, ale muszą przygotować się na to, że będą się stosunkowo często kłócić i któraś ze stron musi być bardziej skłonna do zawarcia kompromisu.

Szczur – Kogut
Oboje mają skłonność do dominacji i przemycania swojej woli nawet podstępem, dlatego raczej nie uda im się wytrzymać ze sobą na dłuższą metę, tym bardziej, że nie są skłonni do interesowania się sprawami i problemami innej osoby.

Szczur – Pies
Jedna z lepszych relacji. Szczur chce zawsze dominować i mało która osoba może mu się tak podporządkować jak Pies, który jest lojalny i nie przeszkadza mu, że musi wypełniać czyjeś polecenia. Czasami mogą zdarzać się kłótnie, ale oboje potrafią rozmawiać o tym, co ich boli, więc najprawdopodobniej wszystkie problemy uda im się rozwiązać za pomocą pokojowych rozmów.

Szczur – Świnia
Mają szansę stworzenia związku tylko pod warunkiem, że od początku ustalą jasny podział ról i będą to akceptować. Świnia musi też nauczyć się gospodarowania pieniędzmi by nie zaprzepaścić wysiłku, jaki Szczur wkłada w ich zarabianie.

Reply