Wół – horoskop chiński

Wół – horoskop chiński

Wół – horoskop chiński

Lata Wołu: 1901-1913, 1925-1937, 1949-1961, 1973-1985, 1997-2009, 2021-2033

Opis ogólny:
Człowiek urodzony w tym znaku ma w sobie dużo cierpliwości, jest spokojny i zrównoważony. Jego charakter jest bardzo łagodny i niełatwo jest wywołać jego gniew. Jest także bardzo odpowiedzialny i opiekuńczy wobec swoich najbliższych, ale tego samego oczekuje od innych, zwłaszcza jeśli chodzi o branie odpowiedzialności za swoje czyny. Kiedy ma coś do zrobienia, nigdy nie odwleka tego w czasie, bo obawia się, że mógłby o tym zapomnieć. Czerpie dużą satysfakcję z dobrego wywiązywania się ze swoich obowiązków i nie zdarza się, by próbował się wymigać nawet od nielubianych czynności, czego jego otoczenie w ogóle nie potrafi zrozumieć ani należycie docenić. Uchodzi za człowieka o monotonnej egzystencji, nudnego i pozbawionego polotu i właściwie trudno nie zgodzić się z tymi zarzutami, jemu jednak najwidoczniej bardzo to odpowiada, a rutyna daje mu poczucie bezpieczeństwa. Najważniejsza jest dla niego praca, niejednokrotnie nawet ważniejsza od innych zajęć i podporządkowuje jej swoje życie. We wszystkich czynnościach, jakie wykonuje, jest bardzo staranny i sumienny. Jeśli zleca mu się do wykonania jakieś zadanie, można być pewnym, że wywiąże się z niego najlepiej, jak umie i da z siebie wszystko nawet wówczas, gdy sprawa ta nie będzie na tyle ważna, by wymagała od niego aż tak wielkiego zaangażowania.

Charakterystyka:
Jest bardzo zdecydowany i wie, czego chce od życia. Nigdy nie waha się przy podejmowaniu nawet najważniejszych życiowych decyzji, gdyż ma ściśle sprecyzowane plany i marzenia. Nie boi się ciężkiej pracy i posiada do niej wrodzone predyspozycje, dlatego ma duże szanse na osiągnięcie sukcesu, choć może mu to zająć znacznie więcej czasu niż innym ludziom. Ma w sobie wiele energii, która wydaje się wręcz niespożyta i im więcej jej z siebie daje, tym większe zasoby jej posiada. Jest bardzo cierpliwy, sumienny i konsekwentny we wszystkim, co robi, ale może być w tym na tyle nudny, że nie stanowi interesującego obiektu dla większego towarzystwa. Sam również za tym nie tęskni, gdyż wystarcza mu garstka sprawdzonych przyjaciół, jakich obok siebie ma. On również jest doskonałym przyjacielem i powiernikiem cudzych tajemnic – ludzie wiedzą, że mogą mu w pełni zaufać i nigdy ich nie zawiedzie. Jego życie zazwyczaj jest proste i zupełnie nieskomplikowane, głównie dzięki temu, iż nie ma względem niego wygórowanych wymagań i na wszystko chce sam zapracować, nie oczekując, że los będzie go obdarowywał szczęściem. To sprawia, że niewiele mu potrzeba, by poczuł się w pełni usatysfakcjonowany. Nie mnoży też swoich problemów, a wszelkie sprawy załatwia od ręki, więc nie ma większych zmartwień, choć czasami może żywić niczym nieuzasadniony niepokój czy niezrozumiałe obawy, które mogą mieć źródło w  jego podświadomości, ale nie powinien się nimi przejmować. Ma także skłonność do analizowania swoich przeżyć psychicznych, czego nie powinien robić, bo na pewno nie wyjdzie mu to na dobre. Człowiekowi temu mocno zależy także na tym, by otoczenie doceniało jego obecność i rady, jakich udziela ludziom w rozmaitych sprawach. Jeśli widzi, że robi to na próżno i nie zamierzają oni się do nich stosować, źle się z tym czuje i znacząco wpływa to na jego samopoczucie oraz może powodować, że poczuje się zniechęcony do podtrzymywania kontaktów towarzyskich skoro i tak nic z nich nie wynika. Jest wrażliwy i mocno przeczulony na swoim punkcie, ale otoczenie i tak darzy go sympatią oraz szacunkiem ze względu na jego zalety, cierpliwość i sumienność.

Miłość i związki:
Człowiek urodzony pod tym znakiem jest bardzo wrażliwy i uczuciowy, ale mimo to – a może właśnie dlatego – boi się zakochania, kojarząc to ze stanem zniewolenia i uzależnienia od drugiej osoby. Ponadto obawia się, że zostanie skrzywdzony, bowiem ma nadzieję, że jeśli już się zakocha, to osoba ta będzie odwzajemniała jego uczucia i będzie to związek na całe życie, co przecież nie zawsze się zdarza. Nie zamierza angażować się w kilka krótkotrwałych związków, gdyż nie chce rozmieniać się na drobne i uważa, że jest to bez sensu, skoro dana relacja i tak ma nie mieć przyszłości. Jednak mimo tego, iż marzy o wielkiej miłości, nie jest nastrojony szczególnie romantycznie i raczej nie będzie zaskakiwał swojej wybranki porywami swojego serca. Miłość to dla niego przede wszystkim fizjologia i nie zamierza dorabiać do niej żadnej ideologii, być może dlatego, że nie jest zdolny do najwznioślejszych uczuć. Związek jest dla niego koniecznością, gdyż nie wyobraża sobie życia w samotności, ale nie zwraca uwagi na takie rzeczy porozumienie dusz.

Życie codzienne:
Jeśli chodzi o życie zawodowe, to jest ono bardzo ważne dla człowieka urodzonego pod tym znakiem i wykazuje on na tym polu dużą bezwzględność. Działa bardzo sprawnie i skutecznie, ponieważ nie odkłada niczego na później i na pracę poświęca znacznie więcej swojego czasu i energii niż na inne dziedziny życia. Jest także bardzo oszczędny, więc zazwyczaj udaje mu się dojść do sporych pieniędzy, ale przez ową oszczędność zazwyczaj nie robi z nich większego użytku. Ludzie cenią go za jego obowiązkowość, ale nie jest szczególnie towarzyski, więc nie ma wielu znajomych. Stawia na sprawdzonych przyjaciół, gdyż znacznie ważniejsza jest dla niego jakość niż ilość i wie, że zawsze może na nich liczyć. Na nim również można polegać, bo mało jest tak stałych ludzi jak on – jeśli coś komuś obieca, na pewno dotrzyma danego słowa, bez względu na okoliczności. Rodzicem również jest bardzo dobrym, ponieważ ma w sobie niezmierzone pokłady cierpliwości i dobroci, ale jednocześnie jest człowiekiem na tyle rozsądnym, iż nie rozpieszcza nadmiernie swoich pociech i stara się wpoić im wszystkie najważniejsze wzorce.

 

Wół – horoskop chiński

Wół – Woda
Człowiek ów ma wielkie zdolności dyplomatyczne i zawsze wie, jak wybrnąć z najbardziej kłopotliwej sytuacji. Ludzie lubią i cenią go głównie za to, iż umie słuchać, może więc być doskonałym powiernikiem cudzych tajemnic i zawsze potrafi doradzić najmądrzejsze wyjście  z danej sytuacji. Najlepiej wychodzi mu zwłaszcza doradzanie w sprawach sercowych, ale nie zawsze potrafi zastosować te wskazówki we własnym życiu.

Wół – Drewno
Ma wielkie poczucie humoru i wszystkich zaraża swoim entuzjazmem oraz pogodą ducha. Czasami jednak jego żarty mogą być nazbyt ironiczne, a to nie zaskarbia mu sympatii otoczenia. Umie dostosowywać się do zmieniających się warunków otoczenia, a nawet jest wielkim zwolennikiem zmian, gdyż monotonia źle na niego działa, usypiając jego czujność i zniechęcając go do działania. Ma również dość zmienne usposobienie i nawet jego bliscy nie mogą nadążyć za jego zmieniającymi się jak chorągiewka na wietrze nastrojami i marzeniami.

Wół – Ogień
Trudno przewidzieć jego zachowania i reakcje, dlatego może stanowić zagrożenie dla swych rywali, którzy nie potrafią dotrzymać mu kroku. Praca jest tym, co łagodzi jego obyczaje i zmienia go na lepsze, dlatego chętnie się jej oddaje przy cichym przyzwoleniu rodziny, która nie ubolewa nad tym, że ma dla niej zbyt mało czasu. Bardzo źle działa na niego nuda albo zajęcia, które go nużą, gdyż staje się wówczas niecierpliwy i drażliwy. W takim stanie trudno jest mu dogodzić, bo sam nie wie, czego chce i jest bardzo niekonsekwentny w swoich poczynaniach, przez co naprawdę trudno z nim wytrzymać.

Wół – Ziemia
Jest pomysłowy i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Wyróżnia się swoją sumiennością i odpowiedzialnością. Lubi odkrywać wszystko, co nieznane i może zrobić karierę jako naukowiec, zwłaszcza jeśli będzie zgłębiał jakąś mało dotąd znaną dziedzinę. Ryzyko go nie pociąga, gdyż jest na to zbyt ostrożny i zdecydowanie bardziej woli działać wolniej, ale pewniej niż brawurowo, choćby miało mu to zapewnić doskonałe wyniki. Wytężoną pracą i uczciwością może dojść do wielkich pieniędzy, ale prawdopodobnie będzie musiał włożyć w to wiele wysiłku i jeszcze więcej czasu.

Wół – Metal
Ma duże zdolności organizatorskie, dzięki czemu często przejmuje dowodzenie i ma szansę zająć wysokie, nadrzędne względem innych stanowisko. Chętnie udziela innym porad w rozmaitych sprawach i wydaje się, że zna się niemal na wszystkim, gdyż wszystkie jego wskazówki są najzupełniej trafne i korzystanie z nich nikogo nie może wpędzić w kłopoty. To zapewnia mu wielkie powodzenie w towarzystwie i gwarantuje, iż człowiek ten nigdy nie będzie narzekał na samotność.

 

Relacje z innymi znakami

Wół – Szczur
Jedna z najlepszych opcji, ponieważ Wół umie słuchać, a Szczur umie i lubi mówić. Na pewno znajdą zatem wzajemną nić porozumienia i nie będą się nudzić w swoim towarzystwie.

Wół – Wół
Na pewno nie będzie z nich dobranej pary, bo jeśli pojawi się jakiś problem, żadna ze stron nie będzie chciała podjąć na ten temat rozmowy. Wzajemne milczenie z czasem stanie się dla nich na tle nieznośne, że nie będą mogli ze sobą dłużej wytrzymać.

Wół – Tygrys
Wół będzie chciał dominować w tym związku i będzie wymagał, by Tygrys we wszystkim mu ustępował, jednak on na pewno się na to nie zgodzi, więc ich wzajemne relacje będą opierać się w  głównej mierze na kłótniach i wzajemnych oskarżeniach, co raczej nie wróży dobrze na przyszłość w żadnej dziedzinie życia.

Wół – Zając
Zdecydowanie nie będzie z nich dobrego teamu, gdyż nie pasują do siebie ich temperamenty,  a także podejście do życia – Zając jest niepoprawnym optymistą, zaś Wół widzi wszystko w czarnych barwach i czeka na jakieś nieszczęście, które według niego nieuchronnie musi kiedyś nadejść.

Wół – Smok
To, czy uda im się trwale porozumieć, zależy w głównej mierze od nich samych – od tego, czy Wół będzie umiał ( i chciał ) wpływać uspokajająco na porywczego Smoka i czy on podda się jego woli. Muszą także nauczyć się współpracować, nawet jeśli ma to być związek uczuciowy, a nie partnerstwo zawodowe.

Wół – Wąż
Mają szansę na stworzenie idealnego, stabilnego i pełnego harmonii związku, gdyż Wąż jest w stanie zrozumieć i zaakceptować specyficzne zachowania Wołu. W dodatku potrafią wzajemnie wpływać na swoje postrzeganie rzeczywistości – Wąż nada Wołu nieco fantazji i polotu, zaś Wół sprawi, iż Wąż będzie bardziej stateczny i poważny.

Wół – Koń
Prędzej będą sobie nawzajem działać na nerwy niż uda im się znaleźć płaszczyznę porozumienia. Wynika to ze skrajnie różnych temperamentów – Wół jest sumienny i precyzyjny we wszystkim, co robi, zaś Koń poddaje się chwilowym impulsom i nie ma cierpliwości do metodycznego działania, przy czym oboje nie są w stanie zaakceptować inności drugiej osoby.

Wół – Koza
Nie będą do siebie pasować głównie pod względem sposobu postrzegania otaczającej rzeczywistości. Konserwatywny Wół może też zarzucać Kozie zbyt luźne podejście do kwestii moralnych, ona zaś będzie znużona jego tradycjonalizmem i niechęcią dla nowoczesności.

Wół – Małpa
Małpa jest zwolenniczką zmian, zaś Wół najchętniej postępowałby tak samo przez całe życie – przez to nie mają najmniejszych szans na porozumienie, a tym bardziej – stworzenie normalnego, stabilnego związku, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie uczuciowe i zawodowe. W innych sytuacjach (na przykład w przyjaźni) konfiguracja ta może przetrwać, choć będzie dość karkołomna.

Wół – Kogut
Mają duże szanse na trwały związek, ponieważ doskonale się uzupełniają Kogut jest dynamiczny i lubi aktywne działanie, więc będzie prowokował nowe przedsięwzięcia, zaś Wół będzie umiał ocenić, czy warto się w nie angażować i – w razie potrzeby –  będzie studził jego nadmierne zapędy.

Wół – Pies
Zdecydowanie lepsza para w interesach niż w uczuciach, ale tylko pod warunkiem, że będzie im zależało na zgodnej współpracy i ich cele nie będą się rozmijać. Mogą się porozumieć i stworzyć znakomity, uzupełniający się duet zawodowy.

Wół – Świnia
Problemem będzie tu głównie skłonność Świni do szastania pieniędzmi, zwłaszcza tymi należącymi nie do niej, lecz zarobionymi przez Wołu. Ponadto będzie mu zarzucać brak fantazji, czego on – razem z rozrzutnością i brakiem szacunku dla jego wysiłku – raczej nie będzie umiał znieść, dlatego tylko w wyjątkowych przypadkach mogą pozostać ze sobą dłużej.

Reply