Świnia – horoskop chiński

Świnia - horoskop chiński

Świnia – horoskop chiński

Lata Świni: 1911-1923, 1935-1947, 1959-1971, 1983-1995, 2007-2019, 2031-2043

Opis ogólny:
Świnia jest dość specyficzną osobą, gdyż często ma zupełnie inne poglądy czy podejście od różnych spraw niż inni ludzie. Na tym tle może powstawać wiele zatargów i nieporozumień i z pewnością nie z każdym uda jej się znaleźć wspólny język. Ma duże skłonności do analizowania swoich stanów wewnętrznych, gdyż chce jak najlepiej poznać swoją osobowość, zwłaszcza jeśli chodzi o jej uczuciową stronę, ale takie nadmierne skupianie się na sobie zazwyczaj nie wychodzi jej na dobre. W stosunku do innych ludzi wykazuje wiele ciepła i troski, nawet gdy jej nie potrzebują. Trudno jest ją zdenerwować albo narazić się na jej antypatię, gdyż skłonna jest wybaczyć niemal wszystko i ma ogromnie dużo zrozumienia dla ludzkich słabości. Bardzo ważne dla niej jest, by jej życie było spokojne i harmonijne. By sobie to zapewnić, gotowa jest zupełnie wycofać się zżycia społecznego i towarzyskiego i zamknąć w czterech  ścianach domu, w którym może czuć się całkiem dobrze, gdyż nie umie się nudzić i zawsze potrafi sobie znaleźć jakieś konstruktywne zajęcie. W dodatku dopiero wówczas może bez przeszkód zaspokajać swoje nietypowe zachcianki, inaczej bowiem, gdy robi to na oczach innych ludzi, nieraz wytykają jej oni niestosowne ich zdaniem zachowanie i mają ją za dziwaka.

Charakterystyka:
Człowiekowi temu bardzo zależy na tym,by otoczenie go lubiło i akceptowało. Wynika to głównie z tego, iż ma on świadomość specyfiki swojej osobowości i wie, że lubi wiele rzeczy, które są społecznie potępiane, tym bardziej więc stara się uchodzić za człowieka najzupełniej normalnego i godnego szacunku, choć nie zawsze jest to zgodne z tym, co kryje w swoim wnętrzu. Często nawet udaje, że ma bardzo surowe zasady, a nawet posuwa się do tego, iż bardzo surowo egzekwuje ich przestrzeganie od swojego toczenia. Poza tym jednak cechuje się zdrowym rozsądkiem i we wszystkim potrafi zachować umiar. Cieszy się opinią osoby posiadającej wielką życiową mądrość i jako taki niejednokrotnie jest proszony o udzielanie rad w ważniejszych kwestiach. Nigdy tego nie odmawia, gdyż bardzo mu to pochlebia, a wszystkie udzielone przez niego wskazówki są mądre i warte zastosowania, co też zazwyczaj się dzieje. Człowiek ów często także występuje w roli mediatora albo negocjatora, gdyż ma w tej dziedzinie wielkie zdolności oraz wrodzone predyspozycje.

Miłość i związki:
Świni bardzo zależy na szczęściu swego partnera i niejednokrotnie jest to dla niej znacznie ważniejsze niż własne dobro. Jest gotowa spełnić wszystkie jego zachcianki, ale biada mu, jeśli nie doceni jej poświęcenia, wówczas bowiem dobry nastrój ją opuszcza i robi się naprawdę nieprzyjemna. Potrafi walczy o swoje i jeśli dojdzie do wniosku, że w danym związku dostaje za mało, umie się o to upomnieć. Zawsze chce sobie zachować pewien margines swobody, gdyż nie lubi czuć na sobie żadnej presji, rzadko jednak jej partnerzy są w stanie zaspokoić wszystkie jej potrzeby, bo niełatwo jest im wyczuć granicę między niezależnością a obojętnością. Nie można powiedzieć, by miała szczególne szczęście w miłości i jej związki są zazwyczaj krótkotrwałe. Jest tak skupiona na swoich sprawach i realizowaniu swoich ambicji, głównie jeśli chodzi o zgłębianie własnej osobowości, że nie widzi, iż partner coraz bardziej się od niej oddala i dostrzega to dopiero wówczas, gdy jest już za późno, by odpowiednio zareagować.

Życie codzienne:
Człowiek urodzony w tym znaku na ogół nie umie normalnie funkcjonować jeśli stale nie ma wokół siebie wesołego grona życzliwych mu ludzi. Bardzo często prowadzi otwarty dom i chętnie przyjmuje u siebie gości, którzy równie chętnie go odwiedzają, gdyż w jego domu panuje niepowtarzalna atmosfera i każdy czuje się tam jak u siebie. Jako rodzic jest często nazbyt wymagający, a jeśli dzieci nie wywiązują się z obowiązków, jakie im narzuca, surowo je karze. Z tego powodu nie jest darzony przez nie zbyt wielką miłością, ale też trzeba przyznać, że zazwyczaj nie zawraca sobie tym głowy, gdyż wystarcza mu ich posłuszeństwo i szacunek, który jednak często okazywany jest jedynie ze strachu. W pracy również nie za dobrze się sprawdza, głównie dlatego, że nie lubi się przemęczać, woląc korzystać z owoców pracy ludzi, którzy szczerze to lubią. Bardzo pasuje mu sytuacja, w której pozostaje na czyimś utrzymaniu i nie musi się o nic martwić, a przynajmniej o sytuację materialną. W ogóle ma dość duże wymagania wobec innych i wydaje mu się, że powinni oni o niego dbać i otaczać go nieustającą troską, by żyło mu się jak najlepiej. Chce czuć się bezpiecznie, ale nie robi nic w tym celu, by poprawić swoją sytuację, biernie oczekując na cudzą inicjatywę.

 

Świnia i żywioły:

Świnia – Woda
Ma tendencje do pobłażania sobie we wszystkim i uważa, że ma pełne prawo spełniać wszystkie swoje wymagania oraz zaspokajać najbardziej szalone zachcianki. Jest wielkim leniem i pracować może tylko pod wielkim przymusem, inaczej bowiem w żaden sposób nie znajdzie w sobie motywacji do jakiegokolwiek wysiłku. Najchętniej cały dzień spędzałaby w domu, choć ma świadomość, że nie wpływa to na nią dobrze i może doprowadzić do sytuacji, w której wpadnie w kompletny marazm.

Świnia – Drewno
Ma wielkie ambicje i szanse na ich zaspokojenie, gdyż jest mądra, uważna i pracowita. Często osiąga sukces, ale może jej grozić, że zostanie wykorzystana przez nieuczciwych ludzi, którzy będą z niej wysysać energię życiową i w końcu zupełnie uniemożliwią jej dotarcie na szczyt.

Świnia – Ogień
Wyróżnia się wielką odwagą i uwielbieniem dla przeżywania wciąż nowych przygód, zwłaszcza tych, które niosą ze sobą pewne ryzyko. Nie znosi nudy, dlatego jej dążenia są dość zrozumiałe, ale niestety często takie nierozważne działania doprowadzają ja do poważnych kłopotów, z których potem niełatwo jest jej się wykaraskać.

Świnia – Ziemia
Najlepiej czuje się w domu i tylko tam może osiągnąć spokój oraz poczucie bezpieczeństwa, które jest jej niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Żadna kariera czy sukcesy w innych dziedzinach nie są dla niej tak ważne jak ciepło domowego ogniska i niepowtarzalny spokój, jaki daje.

Świnia – Metal
Ma doskonałe poczucie humoru, jest towarzyska i nie lubi zbyt dużo czasu spędzać w domu, bo uważa, że w ten sposób marnuje swój towarzyski potencjał. Chętnie bywa za to w domach innych ludzi i pojawia się wszędzie tam, gdzie zapowiada się dobra zabawa. Jest przyjazna, ale często interesowna i nawiązuje kontakty z ludźmi, którzy mogą jej się do czegoś przydać.

 

Świnia – horoskop chiński Relacje z innymi znakami:

Świnia – Szczur
Będą między nimi stale wybuchać konflikty na tle finansowym, gdyż Świnia jest skora do wydawania pieniędzy, ale nie swoich, gdyż nie znosi pracować. Jeśli jednak uda jej się pohamować rozrzutność, mogą mieć szansę na uratowanie związku.

Świnia – Wół
Podobnie Wołowi ciężko będzie zaakceptować niefrasobliwe podejście Świni do kwestii pieniędzy, najprawdopodobniej nie uda mu się tego nigdy, tak samo jak jej nie uda się pohamować rozrzutności ani docenić stateczności Wołu, którego będzie uważać za człowieka niesamowicie nudnego i pozbawionego szczypty fantazji.

Świnia – Tygrys
Może nawet udałoby się im stosunkowo długo ze sobą wytrzymać, ale można mieć pewność, że jeśli pojawi się jakiś poważny problem, nie uda im się wypracować porozumienia, lecz będą na siebie nawzajem zrzucać winę, nie dochodząc do żadnych konstruktywnych wniosków.

Świnia – Zając
Potwierdzenie porzekadła o przyciągających się przeciwieństwach – na pozór są zupełnie odmienne, ale mimo to – albo właśnie dlatego – na ogół dobrze się dogadują, zarówno w uczuciach, jak i na gruncie zawodowym.

Świnia – Smok
Smok dodatnio wpływa na kreatywność Świni, ale pod jego wpływem może tak popuścić wodze swojej fantazji, że zacznie mijać się z prawdą. Jeśli jednak uda jej się to pohamować, mogą być zgodną parą.

Świnia – Wąż
Nie będzie między nimi najmniejszej nici porozumienia, gdyż prezentują zupełnie inny pogląd na świat. Nawet nie będą starali się zrozumieć drugiej osoby, nie mają więc żadnych szans na stworzenie udanej relacji.

Świnia – Koń
Koń pociągnie za sobą Świnię na szczyt i będzie się mogła ogrzać w blasku jego sławy. Z pewnością będzie umiała to docenić i odpowiednio się odwdzięczyć, zatem oboje zyskają na tym związku, bez względu na jego charakter.

Świnia – Koza
Oboje będą się wzajemnie intrygować niedopowiedzeniami tajemnicami, które uwielbiają, ale kiedy minie pierwsze zauroczenie, zacznie to być bardziej denerwujące niż pociągające, więc nawet jeśli stworzą związek, to nie będzie on długo trwał.

Świnia – Małpa
Idealny duet do zabawy, ale nie stworzą głębszej relacji. Ponadto mogą być dla siebie niebezpieczni, bo jedno będzie motywowało drugie do pobłażania swoim zachciankom i wcielania w życie najbardziej szalonych pomysłów.

Świnia – Kogut
Na pewno bardziej wskazana w ich przypadku jest przyjaźń, która może być związkiem na całe życie. W miłości raczej nie mają co liczyć na porywającą namiętność, ale jeśli nie będzie im to przeszkadzało, również może im się udać przeżyć ze sobą życie.

Świnia – Pies
Mimo iż Pies będzie starał się dbać o harmonię i na pewno nie będzie wzniecał otwartych konfliktów, to stale będzie między nimi istniał problem rozrzutności Świni, której Pies w żaden sposób nie będzie umiał zaakceptować.

Świnia – Świnia
Mają szansę jedynie na przyjaźń. W miłości nie sprawdzą się dlatego, że najważniejsze dla nich obojga są własne potrzeby i na ich zaspokajaniu będą się skupiać zamiast na drugiej osobie.

Reply