Zając – horoskop chiński

Zając – horoskop chiński

Zając – horoskop chiński

Lata Zająca: 1903-1915, 1927-1939, 1951-1963, 1975-1987, 1999-2011, 2023-2035

Opis ogólny:
Człowiek urodzony w znaku Zająca jest wrażliwy i ma wielką intuicję. Pozwala mu to unikać poważniejszych życiowych błędów i w miarę sprawnie zdążać krętymi ścieżkami, jakie zsyła mu los. Rzadko udaje mu się znaleźć prawdziwe szczęście, gdyż ma bardzo wrażliwe sumienie, stale widzi wokół siebie wiele zła, które próbuje naprawić, ale oczywiście nie może sam zbawić całego świata, lecz mimo tej świadomości ciągle czuje się niepocieszony. Wydaje mu się, że ma w życiu do spełnienia jakąś ważną misję, ale wcześniej musi poznać jakąś tajemną wiedzę. Jest w tym nieco fanatyczny i podejmuje wiele działań mających na celu odkrycie owej tajemnicy, dlatego często się zamyśla i niełatwo jest nawiązać z nim kontakt. Lubi również zgłębiać wszelkie inne tajemnice i cudze sekrety również bardzo mocno go interesują. Może nawet bywać wścibski, co jest uciążliwe dla otoczenia, ale na szczęście nawet jeśli uda mu się dowiedzieć czegoś, co nie jest przeznaczone dla jego wiadomości, zazwyczaj zachowuje ów sekret dla siebie, nie ma w nim bowiem krzty plotkarstwa. Jest człowiekiem spokojnym i dość zrównoważonym. Nie ma wielkich ambicji ani też wymagań względem życia. Jest dobrym materiałem na przyjaciela, gdyż chętnie wysłuchuje cudzych zwierzeń i można mieć gwarancję jego dyskrecji, a także zawsze potrafi umiejętnie doradzić, dlatego ludzie często zwracają się do niego o wsparcie, czego nie odmawia niemal nigdy. Jest także wyrozumiały i nie tylko nikogo nie potępia nawet za najgorsze czyny, ale nawet gotów jest każdego usprawiedliwić, choć – co ciekawe – dla siebie wcale nie jest taki pobłażliwy i żywi spore wymagania względem własnej osoby.

Charakterystyka:
Człowiek ów nie lubi dławić w sobie emocji, których doznaje i chętnie dzieli się nimi z otoczeniem, nie zważając zupełnie na to, czy w danej chwili wypada się tak zachować, czy nie. Jeśli ktoś go zrani, potem trudno jest mu ponownie obdarzyć kogoś zaufaniem, a jego rany długo się goją, gdyż jest człowiekiem ogromnie wrażliwym i sentymentalnym. Lubi rozpamiętywać minione wydarzenia i można mieć pewność, że nie zapomni ani żadnej doznanej krzywdy, ani tego, co mu ktoś zrobi dobrego, tym bardziej, że lubi spłacać swoje długi oraz wyrównywać rachunki z tymi, z którymi ma na pieńku. Jest sprawiedliwy i zawsze zachowuje się uczciwie, ale mimo tego nie zawsze jest szczególnie lubiany w swoim otoczeniu, ponieważ często uważa się za kogoś lepszego i ma tendencje do wywyższania się. Wprawdzie nie ma wielkich wymagań względem innych osób, nawet swych najbliższych, ale akurat w jego wypadku nie jest to dobra cecha, gdyż wynika z przekonania, że nikt nie jest w stanie mu dorównać, dlatego musi wszystkim obniżać poprzeczkę w każdej dziedzinie życia. Ludzie często są oburzeni tą jego arogancją, ale on w swej buńczuczności nie widzi nic złego w swoim postrzeganiu otoczenia i na pewno nie zamierza się zmieniać. Zając  ma też wielką intuicją i jeśli będzie starał się ją rozwijać, może nawet mieć zdolności jasnowidzenia, ale potrzebuje do tego niezmąconego spokoju i atmosfery sprzyjającej rozmyślaniom, co jednak w przypadku jego chwiejności emocjonalnej i zmiennych nastrojów nie zdarza się często.

Miłość i związki:
Człowiek pochodzący spod tego znaku jest wrażliwy i łatwo można go zranić. Boi się miłości, bo ma świadomość tego, iż oddaje swoje serce w ręce obcej osoby, nie wiedząc, czy ma ona względem niego dobre zamiary. Jeśli pechowo zdarzy się, że ktoś go rzeczywiście skrzywdzi, jest to dla niego bardzo niekomfortowa sytuacja, gdyż potem bardzo trudno jest mu zaangażować się w kolejny związek, mimo iż tak naprawdę bardzo pragnie bliskości i czułości i właściwie nie potrafi bez tego normalnie funkcjonować. Cierpi więc prawdziwe męki i w takim stanie może być nieznośny dla otoczenia, choć oczywiście nie przyzna się za nic, co jest powodem jego rozstrojenia i drażliwości. Kiedy zaś uda mu się szczęśliwie zakochać, gotów jest ofiarować swej drugiej połówce całe swoje życie i oddać się jej w słodką niewolę. Jest wielkim romantykiem i lubi to pokazywać, wiedząc, jakie wrażenie tym robi. Potrafi w lot odgadywać potrzeby i oczekiwania swojego partnera i bardzo się stara, by je wszystkie zaspokoić, mniej dbając o własne dobro, bowiem prawdziwym szczęściem jest dla niego uszczęśliwianie drugiej osoby. Problemem dla partnera może być jego konserwatywność i niechęć do wszelkich nowości oraz urozmaiceń. Na pewno nie zaakceptuje żadnych nietypowych według niego zachowań, przez co niektórym osobom życie z nim może wydawać się nudne i na pewno nie każdy znajdzie satysfakcję w takiej monotonii.

Życie codzienne:
Zając jest człowiekiem o bardzo wysublimowanym guście oraz romantykiem, nic zatem dziwnego, że szuka dla siebie niezwykłego zajęcia, w którym będzie mógł się wykazać i które nie narazi go na nudę, chce bowiem, by jego życie było barwne i niebanalne, nie znosi przeciętności i panicznie boi się, że kiedyś stanie się zwykłym, szarym człowiekiem. Nie lubi także z nikim współpracować, gdyż ma swoje nawyki i przyzwyczajenia, z których nie zamierza rezygnować, a które mogą być dla innych ludzi nie do przyjęcia. Ponadto lubi pracować po swojemu i denerwuje się, kiedy ktoś patrzy mu na ręce, choć jednocześnie sam tak zachowuje się wobec swych współpracowników. Zając ma zazwyczaj wielu przyjaciół, ale nie do końca związki te można nazwać przyjaźnią, gdyż nie ma między nimi równości i bezwarunkowej akceptacji – człowiek ów ma świadomość swej wielkiej moralności i wydaje mu się, że nikt nie jest w stanie dorównać mu w tym względzie. Tak mocno wmawia to całemu swojemu otoczeniu, iż jego przyjaciele rzeczywiście w to wierzą i mają świadomość, że zawsze będą w tym od niego gorsi oraz mogą żywic względem niego zazdrość oraz złość o jego wywyższanie się. Rodzicem Zając jest dobrym, ale tylko w sytuacji, w której ma na tyle szczęścia, iż jego dziecko samo z siebie jest posłuszne i dobre. Nie ma bowiem w sobie tyle siły woli, by egzekwować sobie posłuszeństwo, jest zbyt wyrozumiały i spokojny, by pohamować temperament dziecka krnąbrnego, dlatego może mieć spore kłopoty wychowawcze. Kiedy ma do czynienia ze złośliwą pociechą, nie wiedząc, jak się z tym uporać, wybiera najgorszą możliwą opcję i staje się bardzo surowy, a więc przesadza w drugą stronę. Na ogół jednak posiada zaletę w postaci zdolności zmotywowania dzieci do nauki i do pracy, a dzięki temu, że ich nie ocenia ani nie karci, zaskarbia sobie ich szczerą sympatię, lepiej jednak, by właściwym wychowaniem zajął się ktoś bardziej od niego kompetentny.

Zając – horoskop chińskiZając i żywioły:

Zając – Woda
Człowiek ten ma jeszcze silniejszą i bardziej wyczuloną intuicję niż zazwyczaj, ale niestety w parze idzie z tym równie silna wrażliwość, która powoduje, że często życie z nim jest niemal nie do zniesienia, gdyż wszystko bierze do siebie i gotów jest obrażać się i cierpieć z powodu byle błahostki. Ponadto wrażliwość ta powoduje też, że nadmiernie przejmuje się kłopotami innych ludzi, które w połączeniu z własnymi problemami, których nigdy mu nie brakuje, kompletnie go przytłaczają i mogą w poważny sposób zaszkodzić jego delikatnej psychice. Przeżywa wiele niczym nieuzasadnionych lęków i obaw, z którymi w żaden sposób nie potrafi sobie poradzić i zamiast odważnie stawić im czoła, dowiedzieć się, skąd pochodzą i zrobić wszystko, by się ich pozbyć, pozwala im się sparaliżować i zamyka się w sobie, czekając, aż same miną. Często trudno jest mu wydobyć się z takiego marazmu i potrzebuje jakiegoś bodźca z zewnątrz, by na powrót wrócić do świata żywych.

Zając – Drewno
Ma wrodzone predyspozycje do zostania artystą, gdyż dzięki swej unikalnej wrażliwości jest w stanie czerpać inspirację dosłownie ze wszystkiego, co go otacza. Jest też bardzo kreatywny i doskonale potrafi wyrazić za pomocą słowa czy malarstwa niezwykłe uczucia, jakich stale doznaje, zaciekawiając tym ludzi i wzbudzając w nich niekłamany podziw. Nie jest szczególnie odważny, ale mimo to pociąga go ryzyko, co jest zgoła nietypowe dla osób urodzonych pod tym znakiem zodiaku. Kocha dalekie, egzotyczne podróże i czuje się nieszczęśliwy, kiedy musi pozostawać stale w jednym miejscu, uważając, że w ten sposób marnuje sobie życie i pozbawia się bogatych doświadczeń.

Zając – Ogień
Jest wielkim społecznikiem i gotów jest bez wytchnienia działać na rzecz innych ludzi, mając nadzieję, że uda mu się zbawić cały świat. Może zostać politykiem bądź przywódcą jakieś grupy, gdyż jest charyzmatyczny i zawsze wie, co powiedzieć ludziom, by zaskarbić sobie ich sympatię i zainteresowanie. Zawsze przy tym stara się spełniać swoje obietnice, gdyż bardzo drażni go wszelka nieuczciwość i obawia się, że ktoś mógłby go uznać za człowieka niewiarygodnego.

Zając – Ziemia
Człowiek poważny, stateczny i zrównoważony. Najważniejsze jest dla niego to, co akurat ma do zrobienia i nie lubi bujać w obłokach, odkładając na później swoje zadania. Lubi pracować na rzecz innych, gdyż wówczas stara się jeszcze mocniej oraz daje mu to prawdziwą satysfakcję. Jest wielce przywiązany do swoich zasad moralnych i bardzo chciałby, by inni również prezentowali taką postawę. Stara się ich do tego zachęcać, czasem w sposób nie do końca dyplomatyczny, co może generować konflikty z otoczeniem. Jest wielkim pragmatykiem i nigdy nie porywa się z motyką na słońce – wie, na co go stać i stawia sobie cele leżące w ramach jego możliwości.

Zając – Metal
Nie jest tak wrażliwy i emocjonalny jak inne Zające i wychodzi mu to na dobre. Ma wielkie ambicje, które potrafi konsekwentnie realizować, gdyż jest wytrwały i odważny. Ma szansę na zrobienie wielkiej kariery, tym bardziej, że uwielbia rywalizować, a ponadto ma wielki talent organizacyjny, dzięki któremu jest w stanie wcielić w życie swój najbardziej śmiały czy skomplikowany plan.

 

Relacje z innymi znakami:

Zając – Szczur
Raczej nie uda im się stworzyć idealnego związku, bo Szczur zawsze chce trzymać rękę na pulsie i kontrolować drugą osobę, na co wrażliwy Zając na pewno nigdy nie pozwoli. Na tym tle stale będą wybuchać kłótnie, które skutecznie zatrują atmosferę w związku.

Zając – Wół
Fatalne niedopasowanie pod względem temperamentu – Zając jest z natury optymistą i widzi świat tylko w jasnych barwach. Pesymistyczny Wół nie będzie dobrze wpływał na jego samopoczucie.

Zając – Tygrys
Tygrys może go całkowicie zdominować jeśli w porę tego nie spostrzeże. Jeśli potem stała kontrola i dominacja nie będzie mu przeszkadzała, związek może mieć szansę na przetrwanie, choć raczej nie będzie idealny i oboje nie będą z niego w stu procentach usatysfakcjonowani.

Zając – Zając
Doskonale się ze sobą rozumieją i potrafią wypracować kompromis, ale prędzej czy później pojawi się problem, którego żadna ze stron nie będzie umiała rozwiązać w sposób polubowny i ostatecznie stanie się on przyczyną rozstania.

Zając – Smok
Dobra konfiguracja, ale raczej w interesach niż w miłości. Zając ma zbawienny wpływ na porywczego Smoka i potrafi go uspokoić w każdej sytuacji, ale na dłuższą metę na pewno będzie to dla niego meczące. Niemniej potrafią sprawnie współdziałać i razem są w stanie naprawdę wiele osiągnąć.

Zając – Wąż
Na pewno będą się dobrze dogadywać i mogą stworzyć zgodny związek, jednak w miłości może zabraknąć namiętności i romantycznych porywów. Najlepiej będzie, gdy będą ze sobą współpracować na gruncie zawodowym lub jedynie się przyjaźnić.

Zając – Koń
Para zupełnie niedobrana pod względem temperamentu i konfiguracja ta na pewno nie sprawdzi się w żadnej z dziedzin życia. Wpływają na siebie drażniąco i stale będą się kłócić, gdyż Koń ma tendencje do pochopnego i impulsywnego reagowania, zaś Zając na wszystko reaguje z dużym opóźnieniem – jego flegmatyzm może Konia doprowadzać do furii.

Zając – Koza
Dora konfiguracja jako układ partnerski – w przyjaźni albo w interesach. W miłości będzie im brakować wzajemnego wspierania się, zaś jeśli pojawi się jakiś poważniejszy problem, zabraknie im motywacji, by postarać się go rozwiązać na drodze kompromisu i uznają, że łatwiej będzie się rozejść.

Zając – Małpa
Nie ma między nimi nic, na czym mogliby zbudować jakąś trwalszą relację. Nic ich w sobie nawzajem nie interesuje ani nie pociąga.

Zając – Kogut
Zając jest zbyt kulturalny dla aroganckiego Koguta i na pewno na tym tle będą stale wybuchać spory. Częściej będą się ze sobą kłócić niż rozmawiać normalnie, o wspólnym działaniu nie ma więc co marzyć, tym bardziej o związku.

Zając – Pies
Ogromne szanse na udany związek, oparty na wzajemnym szacunku i doskonałym porozumieniu. Spokojny Pies nie będzie wzniecał żadnych konfliktów, Zając zaś zarazi go optymizmem.

Zając – Świnia
Istnieje między nimi wiele przeciwieństw, ale paradoksalnie właśnie na nich może im się udać zbudować trwałą i dość zgodną więź. Jako współpracownicy są w stanie osiągnąć wielki sukces, bo doskonale się uzupełniają.

One Response

  1. dfgdf

Reply