Prezent świąteczny dla mężczyzny

Prezent świąteczny dla mężczyzny

Prezent świąteczny dla mężczyzny

Otrzymywanie prezentów i obdarowywanie nimi najbliższych stało się tradycją, której przestrzegają właściwie wszyscy. Pragniemy, aby nasze podarunki były wyjątkowe, cieszyły nie tylko serce, ale i oczy, były praktyczne, w jakimś stopniu przydatne… a przede wszystkim wywoływały na twarzy radosny uśmiech – największą nagrodę za często godziny spędzone na zakupach.

Nie zawsze łatwo jest spełnić wszystkie powyższe warunki – np. w sytuacji kiedy nie znamy dobrze osoby, której chcemy kupić prezent, gdy kupujemy prezenty danej osobie regularnie i powoli wyczerpują nam się możliwości, lub gdy dana osoba wszystko już praktycznie ma… Dzisiaj podpowiemy, co kupić z okazji świąt mężczyźnie.

Prezent świąteczny dla mężczyzny

Podobnie jak w przypadku kupowania prezentu dla kobiety, również nad prezentem dla mężczyzny warto się wcześniej zastanowić.

Aby sprawił on obdarowywanemu radość, musi do niego w jakimś stopniu pasować, wiązać się z jego zainteresowaniami, upodobaniami, gustem.

Kosmetyki

Prezentem, po który na pewno warto sięgnąć, są kosmetyki. Markowe perfumy, woda po goleniu, zestaw z pianką do golenia czy żelem pod prysznic na pewno zadowolą każdego dbającego o siebie mężczyznę. Kupując je, musimy mieć jednak pewne wiadomości na temat gustu obdarowywanego pana, wiedzieć, jakie zapachy lubi, za jakimi nie przepada itp.

Biżuteria

Bliskiemu mężczyźnie możemy kupić też coś z biżuterii. Dobrym pomysłem jest elegancki zegarek, łańcuszek lub bransoletka, pod warunkiem jednak, że dany mężczyzna lubi je nosić. Wielu jest bowiem przedstawicieli płci brzydszej, którzy nigdy w życiu nie założą bransoletki czy łańcuszka, i w ich wypadku prezent w formie biżuterii będzie nietrafiony.

Odzież i galanteria

Można również kupić mężczyźnie coś z odzieży. Większych problemów, jeżeli oczywiście znamy rozmiar, nie powinno nam przysporzyć zakupienie ładnego swetra, bluzy, koszuli czy koszulki – dopasowanych oczywiście do gustu i stylu danego pana. Bardzo praktyczne, chociaż bardziej jako dodatek do prezentu niż prezent główny, są także skarpetki czy bokserki. Możemy także kupić ładną czapkę z szalikiem, dobrej jakości rękawiczki… czy wręczyć bon prezentowy na wybraną kwotę do wybranego sklepu odzieżowego. Warto rozważyć także zakup eleganckiego portfela czy paska do spodni – przydadzą się każdemu mężczyźnie, niezależnie od stylu czy upodobań.

Płyty, książki, gry komputerowe…

Fanom literatury możemy z powodzeniem kupić książkę ich ulubionego autora, a miłośnikom muzyki płytę ukochanego wykonawcy czy zespołu. Upewnijmy się jednak wcześniej co do gustu obdarowywanego, bo jeżeli kupimy coś, co zupełnie będzie od niego odbiegało, nasz prezent będzie zbierał tylko kurz na półce… Ciekawym prezentem jest też bilet na koncert – żaden fan nie przepuści okazji posłuchania uwielbianej przez siebie muzyki na żywo.

Miłośnicy gier komputerowych ucieszą się natomiast z dodatkowej gry do swojej kolekcji. Są też panowie, którzy nie pogardzą nowym PS3 czy Nintendo.  Co więcej, wielu dużych chłopców nigdy nie wyrasta z miłości do gier – dlatego możemy zdecydować się na taki prezent niezależnie od wieku obdarowywanego mężczyzny.

Gadżety i elektronika

Coraz częściej jako dobry prezent poleca się także elektronikę – tablety, czytniki e-booków, odtwarzacze mp4, iPody, oryginalne myszki do komputerów, akcesoria do samochodu, takie jak nawigacja czy uchwyty do nawigacji. Niektórzy panowie ucieszą się nawet z… alkomatu cyfrowego!

Oczywiście sprawdzić się mogą także gadżety, takie jak designerskie słuchawki, scyzoryk, oryginalny kubek (np. kubek z waszym wspólnym zdjęciem) czy wielofunkcyjna latarka. Wziąć pod uwagę można także gry planszowe – hitem jest np. nawiązująca do czasów PRL-u Kolejka, która już w kilka dni po premierze rozeszła się jak świeże bułeczki :)

Niezależnie jednak od tego, co wybierzemy, pamiętajmy, że najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu w świątecznie dni. W pogoni za prezentami zdarza się nam o tym, niestety, zapominać. Niech w tym roku będzie inaczej :)

Reply