Meble ogrodowe nie tylko w ogrodzie

Meble ogrodowe nie tylko w ogrodzie

Meble ogrodowe nie tylko w ogrodzie

Trend na używanie pewnych elementów wystroju wnętrza z pozoru kompletnie odbiegających od reszty stylistyki, jest wciąż niezwykle modny. Z pewnością trendem takim jest wstawianie mebli ogrodowych… na salony. Wbrew pozorom może dać to niezwykle ciekawy efekt, coś na kształt śródziemnomorskiej willi, w której lato trwa cały rok, a ogród jest nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz domu – tam, gdzie dociera słońce.

Ławeczka parkowa

Parkowe ławki to wspaniały element dekoracyjny, pasujący nie tylko na werandy i na parkowe alejki. Ciężkie, żeliwne ławki z kutymi oparciami i drewnianym siedziskiem są też doskonałe jako wyposażenie wnętrza domu. Nie wierzysz? Postaw parkową ławeczkę tuz obok żeliwnego wieszaka na ubrania w przedpokoju. Najlepiej, by była ona postawiona na terakocie, wyposaż też koniecznie nóżki ławeczki w osłonki, by nie porysowały podłogi. Zobacz, jak wspaniale taka ławeczka będzie spełniała swoją funkcję – każdy, kto zechce zdjąć buty czy poczekać na kogoś w przedpokoju z przyjemnością skorzysta z takiej ławeczki. Ponadto zauważ, jak pięknie będzie się ona komponowała z reszta wnętrza – przedpokój będzie wyglądał jak słoneczna weranda jakiegoś luksusowego domu w Toskanii.

Rattanowe meble w salonie

Rattan znany jest głównie z tego, że tworzy się z niego wspaniałe, letnie fotele, przeznaczone głównie do ozdabiania ogrodów, do leniwego wypoczynku na łonie natury. Niezwykle modne na zachodzie są meble z rattanu czy technorattanu wystawiane do ogrodów, nad baseny, na słońce. Choć ten rodzaj tworzywa jest dość odporny na warunki atmosferyczne, to jednak w naszym klimacie niekoniecznie musi się sprawdzić. Warto jednak zobaczyć, jak będzie się sprawdzał w warunkach domowych – jako ozdoba i mebel wypoczynkowy do salonu. Oprócz wspaniałych, bujanych foteli z rattanu, warto zainwestować w piękne rattanowe kanapy, fotele, wszystkie z grubymi, prostymi i głębokimi siedziskami, a także masywnymi, miękkimi poduszkami do ozdoby. Takie umeblowanie w połączeniu z prostymi, naturalnymi meblami w salonie oraz chłodnymi, jasnymi kolorami tworzy doskonałe połączenie. Daje to wygląd i nastrój wnętrza w stylu skandynawskim, niezwykle modnym ostatnimi czasy. Mimo że styl nazywa się skandynawskim, to jednak najczęściej takie meble wykorzystuje się w słonecznych regionach – Kalifornii, Hiszpanii, Francji, jako meble ogrodowe, gdyż przez niemal cały rok świeci tam słońce.

Jeśli chce się wprowadzić odrobinę słonecznego, zachodniego klimatu w nasze rejony, można spróbować „zaczarować” swoje wnętrze lekkimi, ogrodowymi meblami z rattanu, czy nawet wikliny. Dzięki temu będzie niezwykle przyjemnie odpoczywać w takim salonie, który przywodzi na myśl słoneczny ogród. Do wnętrz mieszkania można też wprowadzać inne meble – drewniane ławy, wygodne leżaki ogrodowe, parkowe ławki, rzeźby, zdobione wielkie donice. Dzięki temu zyskuje się w mieszkaniu niezwykły, ogrodowy klimat. Chyba jedynym elementem ogrodowym, jakiego nie zastosuje się wewnątrz jest ogrodowy parasol, może jeszcze fontanna. Poza tym dozwolone jest niemal wszystko.

Reply