Sposoby na zakwasy mięśni

zakwasy

Sposoby na zakwasy mięśni

Lubisz ćwiczyć, ale robisz to rzadko. Mięśnie nie są przyzwyczajone do dużego obciążenia i po ostrym treningu czujesz ból. To zakwasy. Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, aby uniknąć zakwasów.

 

1. Rozciągaj się

Po wysiłku wykonaj kilka ćwiczeń, które rozciągną i rozluźnią wszystkie spracowane mięśnie. Aby dotarło do nich jak najwięcej tlenu, oddychaj głęboko i powoli. Dzięki temu zwiększysz elastyczność mięśni.

Wyciągnij ręce nad głowę, stań na palcach, unieś brodę i zrób głęboki wdech. Powoli opuszczaj ręce, jednocześnie wypuszczając powietrze z płuc. Ćwiczenie powtórz kilka razy.

zakwasy2. Zażyj aspirynę

Ponieważ działa przeciwzapalnie, uchroni cię przed drobnymi urazami mięśni, jakich mogłaś się nabawić, forsując swoje ciało. Dzięki temu następnego dnia będziesz w dobrej kondycji.

3. Weź kąpiel

Gorący prysznic nie wystarczy. Aby rozluźnić spięte mięśnie, weź gorącą kąpiel. Zanurz się w wodzie aż po szyję. Odpoczywaj przez co najmniej 10 minut. Na koniec wyszoruj całe ciało myjką z trawy morskiej lub z sizalu.

zakwasy4. Wymasuj ciało

Wytartą ręcznikiem skórę natrzyj oliwą z dodatkiem kilku kropel olejku eterycznego z owoców cytrusowych, które pobudzają krążenie. Dzięki temu do mięśni dotrze więcej składników odżywczych, które przyspieszą ich regenerację po wysiłku. Możesz też użyć olejku do masażu z wyciągiem z arniki, doskonałym na dolegliwości mięśni i drobne urazy.

5. Rusz się nazajutrz

Nie daj się zwieść: twoje mięśnie nie potrzebują odpoczynku, lecz powtórnego wysiłku. Tylko kiedy się rozgrzeją w ruchu, będą w pełni elastyczne i wzmocnione. Wybierz się na półgodzinny spacer lub zrób poranną gimnastykę przy muzyce. Unikaj ćwiczeń wymagających zaangażowania dużej siły oraz tych, które wcześniej wywołały ból.

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=UAbj7lQKG1c[/tube]

Reply