Okropny cellulit

Ahh te rozstępy, ahh ten cellulit. Słowa te padają z ust kobiet chyba na całym świecie nader często, na pewno za często. Nie da się, bowiem ukryć, że z tymi przypadłościami boryka się większość kobiet w mniejszym, czy też większym stopniu.

Straszne rozstępy

Z rozstępami jest zupełnie inaczej, jak z pomarańczową skórką. Rozstępy pojawiają się w trzech sytuacjach. Na początek, mogą się pojawić, gdy jesteśmy w wieku dojrzewania. Nasza skóra nie nadąża wtedy za naszym wzrostem, który staje się niemal, że z dnia na dzień, co raz to większy i powstają na niej niezbyt piękne, jednak stosunkowo mało widoczne bruzdy, czyli nasze rozstępy.

Możemy się ich także nabawić będąc w ciąży. Wtedy, brzuch, biodra i uda są niestety narażone na nie w znacznym stopniu. Jeśli mamy do nich skłonności, okres ciąży będzie tym, w którym na pewno się pojawią. Jeśli jednak odpowiednio zadbamy o skórę, będzie ich znacznie mniej i co najważniejsze, nie będą takie duże. Także, nawilżamy, natłuszczamy, smarujemy odpowiednimi kremami przeznaczonymi dla kobiet w ciąży nasze brzuszki, bioderka i uda.

Trzeci moment, gdy rozstępy się na naszym ciele pojawiają, to moment zmiany wagi, a dokładnie rzecz ujmując, gwałtownej zmiany wagi. Wtedy znowu nasza skóra nie nadążą, za szybko, albo tyjemy, albo chudniemy i rozstępy gotowe. Wtedy na pewno także warto zadbać o ujędrnianie skóry. Odpowiednie kremy, masaże na pewno pomogą, ale nie oczekujmy, że gdy zbyt gwałtownie zmienimy wagę nasza skóra sobie z tym bez problemu poradzi. Niestety, efektem mogą być mniejsze lub większe rozstępy. Pamiętajmy, że jak już się pojawią, to tak naprawdę nigdy w stu procentach nie znikną. Jak odpowiednio zadbamy, będą mniejsze, zarazem mniej widoczne, ale niestety, nigdy już z naszego ciała tak naprawdę nie znikną.

A co z cellulitem?

Została nam jeszcze pomarańczowa skórka, czyli tak naprawdę nic innego jak tłuszcz. Dokładnie tak drogie panie, pomarańczowa skórka to w bardzo dużym uproszczeniu źle rozłożone warstwy tłuszczu pod samą skórą. Tendencję do pomarańczowej skórki ma niestety większość z nas. I tutaj, same kremy, balsamy i inne cuda nie przyniosą pożądanych przez nas efektów.

Na pewno, jeśli pomarańczowa skórka już jest, warto poza odpowiednimi kremami zastosować masaże, ale odpowiednie. Pomogą one nam rozbić tkankę tłuszczową zebraną w grudki, czyli nasz cellulit. No, ale cóż, tak to my też cudów nie zdziałamy, nawet, jakbyśmy bardzo tego chciały.

Przed pomarańczową skórką mogą nas uchronić tak naprawdę dwie podstawowe rzeczy. Po pierwsze, odpowiednia, zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta. Wbrew pozorom, to, co jemy ma ogromny wpływ na to, jak wygląda nasze ciało.  Kolejna sprawa, to systematyczne uprawianie sportu. Trzeba, bowiem budować masę mięśniową, tłuszcz zamieniać w nią. A to tylko ćwiczeniami uczynimy. Te dwie rzeczy połączone może nie ustrzegą nas przed cellulitem w stu procentach, ale proszę drogie panie uwierzyć, zdziałają niemalże cuda. Do tego dodajmy masaże, odpowiednie kremy i na pewno pomarańczowa skórka nie będzie naszą codzienną zmorą.

Reply