Recenzja książki: „Smart casual. Męski styl” Krzysztofa Łoszewskiego

książka

Jesteś mężczyzną i chcesz nauczyć się zasad prawidłowego dobierania stylizacji? Poradnik „Smart casual” jest właśnie dla Ciebie!

Zwykle to kobiety doradzają mężczyznom, jak się ubrać i w co. Generalnie to dość dobrze, bo Polki mają niezły gust. Książka „Smart casual…” powstała trochę na życzenie panów, którzy mają coraz większą świadomość własnego wyglądu.

Przewodnik po męskim świecie mody, stylista Krzysztof Łobaczewski, odpowiada na pytania panów odnośnie do tego, jak się ubierać, by wyglądać dobrze.

„Smart casual. Męski styl” 

Książka jest skarbnicą wiedzy dla panów, którzy chcą zachwycać swoim wyglądem i przy tym czuć się dobrze i swobodnie. Jest to druga książka tego autora, pierwsza ” Dress code. Tajemnice męskiej elegancji” odniosła niezwykły sukces. Świadczy to o tym, że mężczyźni, tak jak i kobiety potrzebują rad stylisty.

Kilka słów o autorze

Krzysztof Łoszewski przez wiele lat był projektantem i stylistą w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Obecnie pracuje jako kostiumograf, stylista i specjalista dress code’u. Jego zdaniem w doborze garderoby panowie powinni przede wszystkim kierować się kształtem sylwetki. W książce opisuje cztery typy figury (podobnie jak u kobiet): trójkąt, prostokąt, gruszkę i jabłko, jednocześnie podpowiada, jakie fasony do nich pasują. Przekonuje, że odpowiednie ubranie ukrywa mankamenty sylwetki, a podkreśla to, co w mężczyznach ładne, atrakcyjne.

Autor zachęca również do kupowania rzeczy dobrej jakości, klasycznych, takich, które przetrwają dłużej niż jeden sezon. Przekonuje, że w upalne dni nawet szorty mogą być eleganckim strojem, pod warunkiem, że panowie założą do nich koszulę, cienki sweter albo lekką kurtkę, a do tego idealnie pasują sandały lub sportowe buty.

Każdy mężczyzna bez pomocy kobiety może się naprawdę dobrze ubrać, a ta książka znacznie mu w tym pomoże i rozwieje liczne wątpliwości nasuwające się w czasie tworzenia codziennych stylizacji.

Reply