Sól kosmetyczna

Sól kosmetyczna

Sól kosmetyczna

 

Garść soli dosypana do wody zmienia zwykłą kąpiel w zabieg terapeutyczny i pielęgnacji. Doskonale koi nerwy, wygładza oraz zmiękcza skórę.

Na skórę i na stres

Ciepła woda o temperaturze 37 stopni C z dodatkiem soli kąpielowych pobudza krążenie krwi, pomaga usunąć z organizmu substancje toksyczne, działa odprężająco i relaksująco. Niektóre sole mają właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, ponadto wygładzają skórę.

Uspokajająco działają sole zapachowe z dodatkiem wyciągów roślinnych, np. z zielonej herbaty, lawendy, rumianku i waleriany. Kąpiele w solach o wysokiej zawartości mikroelementów pomagają się odprężyć, a jednocześnie zwiększają siły odpornościowe organizmu, nawilżają i regenerują skórę.

Sól kosmetycznaPamiętaj o prysznicu

Niektóre składniki kosmetycznych soli kąpielowych, takie jak np. boraks, fosforany czy węglan sodu, których zadaniem jest zmiękczanie wody, mogą podrażniać bardzo wrażliwą skórę. Ponadto sól może powodować jej nadmierne wysuszenie. Dlatego po takiej kąpieli, szczególnie z dodatkiem zwykłej soli stołowej lub morskiej, należy spłukać całe ciało czystą wodą, wytrzeć do sucha i nasmarować balsamem.

UWAGA
Kąpiel w gorącej wodzie z solami znakomicie odpręża i uspokaja. Jeśli jednak masz żylaki lub popękane naczynka krwionośne, temperatura wody w wannie nie powinna przekraczać 37 stopni C!

Reply