Sposoby na piękne ciało

Piękne ciało to nie tylko takie, które jest szczupłe i młode. Kobieta może czuć się pięknie i młodo, jeśli odpowiednio zadba o siebie. Wybierając preparaty pielęgnacyjne należy wybierać świadomie i sprawdzać czy mają miłą konsystencję, czy łatwo się wchłaniają oraz czy odpowiada nam zapach. Należycie dobrane poprawią stan skóry a to jest przecież ważne dla pięknego wyglądu.

Skóra i kosmetyki dla niej

Gdy skóra jest sucha i szorstka; trzeba ją nawilżać oraz złuszczać. Brak wilgoci latem daje się we znaki każdej skórze – dojrzałej, młodej, nawet tej ze skłonnościami do przetłuszczania. Z powodu wysokiej temperatury woda szybko paruje a ciało pokrywa się łuseczkami wyschniętego naskórka. Na szczęście takich defektów można się szybko i łatwo pozbyć. Codziennie rano można stosować peelingujący żel a zawarte w nim drobinki ścierne delikatnie złuszczą wysuszony, martwy naskórek. Wieczorem należy myć się żelem pielęgnującym. Dzięki składnikom natłuszczającym zostawi na skórze delikatną warstwę, która ją uelastyczni i zapobiegnie utracie wody.

Raz w tygodniu można zastosować gruboziarnisty peeling całego ciała i wetrzeć podwójną dawkę balsamu. Warto też zadbać o pięty, kolana i łokcie. W tym celu należy codziennie ścierać zgrubiały naskórek gruboziarnistym peelingiem, np. cukrowym. Można też codziennie wmasowywać w nie krem wygładzający. Warto też dwa razy w tygodniu wygładzać pięty pumeksem, specjalną tarką lub pilnikiem mineralnym. A po osuszeniu wetrzeć w nie grubą warstwę maści z witaminą A.

Tracisz talię?

Natomiast, jeśli zaczynasz tracić wcięcie w talii a brzuch jest wystający to znak, że najwyższy czas na kurację wyszczuplającą. Bardzo dobrą metodą na ujędrnienie wystającego brzucha jest rękawica masując, którą należy masować brzuch kolistymi ruchami podczas kąpieli. Czynność ta pobudza krążenie krwi i porusza zgromadzony tłuszcz. Trzeba pamiętać by po takiej kąpieli zastosować kosmetyki wyszczuplające, które również należy wcierać kolistymi ruchami. Przydadzą się także ćwiczenia by osiągnąć poprawę figury. Najlepsze okażą się tradycyjne brzuszki a troszkę ruchu na pewno pomoże a nie zaszkodzi.

Jeśli zauważymy na swym ciele cellulit również należy się nim zająć, może on się pojawić u kobiet w każdym wieku- zarówno u pulchnych jak i szczupłych. W tym przypadku należy dwa razy w tygodni robić peeling najlepiej gruboziarnistym preparatem. A codziennie podczas kąpieli używać żelu, peelingującego, który rozprowadzać trzeba od dołu do góry, zaczynając od stóp. To pobudzi krążenie krwi i limfy, a oczyszczona skóra będzie lepiej wchłaniać składniki zawarte w antycellulitowych preparatach. Po każdym natrysku należy również wcierać kosmetyk zwalczający skórkę pomarańczową. Aktywne składniki wnikają w głąb skóry, pomagając spalać tłuszcz. Warto także pamiętać, iż specyfiki antycellulitowe są najskuteczniejsze, gdy wciera je się kolistymi ruchami. Jeśli wolimy natomiast osiągnąć szybszy rezultat należy zaopatrzyć się w specyfik z przyrządem do masażu, który lepiej masuje powierzchnię skóry niż sam dotyk.

Reply