Sposoby na uporczywe pajączki
Czy zauważyłaś na swojej twarzy cienkie czerwone niteczki? A może masz skłonność do czerwienienia się? To symptomy mało elastycznych naczynek krwionośnych.
Nadchodząca jesień jest najlepszym okresem, aby podjąć walkę z dokuczliwymi pajączkami. Rozszerzone naczynka można usunąć zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym.
Pielęgnacja cery naczynkowej w domu
W warunkach domowych najważniejsze są specjalne kremy, maseczki i płyny micelarne. Do oczyszczania twarzy najlepiej używać jedynie płynu micelarnego dopasowanego do cery naczynkowej. Nie tylko łagodnie zmyje twarz z wszelkich zanieczyszczeń, ale również nie wywoła podrażnień. Jego aplikacja też jest banalnie prosta. Wystarczy zwilżyć płatek kosmetyczny, przyłożyć do twarzy i gotowe. Żadnego pocierania czy szorowania. To tylko pogorszy stan cery, które nie lubią tego rodzaju czynności.
Kremy najlepiej kupować w aptece. W swoim składzie powinny zawierać substancje, które wzmacniają ściany naczynek. Dodatkowo, pojawiła się nowość w kosmetologii. Zastosowano ambophenol, który nie tylko zmniejsza nadmierną skłonność do czerwienienia się, ale także poprawia mikrokrążenie. Preparat należy stosować dwa razy dziennie: rano i wieczorem.
A na rumieńce maseczka lub serum. Jeśli pracujesz w klimatyzowanych pomieszczeniach koniecznie musisz nosić ze sobą wodę termalną, którą należy spryskiwać twarz co najmniej kilka razy dziennie.
Do przemywania twarzy najlepsza będzie ciepła woda. Zbyt gorąca jeszcze bardziej sprzyja rozszerzaniu się naczynek. Podobny efekt wywołują zbyt gorące potrawy, pikantne, a także sauna.
Pielęgnacja cery naczynkowej w gabinecie kosmetycznym
Jeśli pajączki są dla Ciebie zbyt uciążliwe, udaj się do gabinetu kosmetycznego na laserowe usuwanie naczynek. Nowoczesne kuracje są połączeniem naświetlania laserem lub IPL z falami radiowymi. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjentki bez względu na miejsce występowania pajączków. Przed przystąpieniem do zabiegu odstaw wszelkie kosmetyki, które zawierają retinol oraz leki zmniejszające krzepliwość krwi. Nie jest możliwe przeprowadzenie naświetlań u kobiet w ciąży, gdy na skórze pojawiły się stany zapalne lub nasilił się trądzik.
Pierwsza wizyta opiera się na zgromadzeniu wywiadu na temat zdrowia pacjenta. Specjalista musi ocenić stan naczynek. Lekarz przy użyciu specjalnego przyrządu w kształcie długopisu wysyła strzały w naczynka. Dla pacjenta zabieg zazwyczaj nie jest przyjemny, choć bardzo skuteczny. I choć cena na seanse nie jest tania, to jednak wiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to dla niech jedyny ratunek. Ceny zazwyczaj kształtują się następująco:
- twarz, jeden zabieg 100-500 zł,
- nogi, jeden zabieg 100-1500 zł.
Jednakże ostateczna kwota kuracji jest ściśle związana z tym, jak wiele pajączków znajduje się na ciele. W przypadku, gdy jest ich stosunkowo dużo, lekarz specjalista może żądać wykonania 3-4 seansów w odstępie 3-4 tygodni.
Po wykonanym zabiegu naświetlania skóra ma prawo być zaczerwieniona, rozgrzana czy obrzęknięta. Często pacjenci skarżą się na uczucie pieczenia miejsc po pajączkach. Ulgę w tego rodzaju dolegliwościach przyniosą okłady z kostek lodu przykładane w bolące miejsca, przynajmniej 2-3 razy dziennie, aż dolegliwości ustąpią.
Obrzęk i pieczenie złagodzi także krem łagodzący zaczerwienienia lub maść przeciwzapalna.