Sposoby na zmarszczki

Sposoby na zmarszczki

Sposoby na zmarszczki

Przyczyny powstawania zmarszczek

Na pewno wiele spośród przedstawicielek płci pięknej, spoglądając w lustro, zastanawia się, skąd wzięły się zmarszczki… Wbrew pozorom przyczyn ich powstawania jest naprawdę wiele – większość nie jest zależna od nas. Śmiech, mowa, mrużenie oczu (mimika twarzy) powodują, że w niektórych miejscach, np. na czole, wokół ust czy oczu, powstają „zagniecenia”. Te z czasem pogłębiają się i tworzą zmarszczki. Drugim czynnikiem odpowiadającym za ich pojawienie się jest genetyka. Geny decydują o tym, w jakim wieku na twarzy zaczną tworzyć się pierwsze bruzdy. Powodem starzenia się skóry są także zaburzenia hormonalne w okresie menopauzy i działanie promieniowania słonecznego (promienie UVA uszkadzają mechanizmy odnowy komórkowej).

Zmarszczki mimiczne

Zmarszczki związane z naturalnymi ruchami twarzy tworzą się, gdy fibroblasty (sprężyste komórki znajdujące się w skórze właściwej) tracą naturalną zdolność rozkurczania się. Skurcz fibroblastu jest możliwy dzięki jego specyficznej budowie, połączeniu dwóch białek: aktymy i miozyny (odpowiadają za kurczenie i rozkurcz komórek). Do skurczu dochodzi wtedy, gdy do komórki wniknie wapń. To on uaktywnia aktynę i miozynę.

Skład kremów

Sposoby na zmarszczki

Naukowcy z laboratoriów Vichy stworzyli specjalny kompleks, dzięki któremu skóra rozkurcza się, a zmarszczki wygładzają. Zawiera on dwie czynne substancje: magnez oraz adenozynę, które chronią komórki od wewnątrz i na zewnątrz. Magnez hamuje wnikanie wapnia do komórki, adenozyna zaś blokuje współpracę aktyny z miozyną.

Osiągnięcia naukowców wykorzystano w kremach korygujących zmarszczki. Oprócz wspomnianego wcześniej kompleksu zawierają one często także mikrocząsteczki rozpraszające światło oraz mikronizowane woski, optycznie spłycające zmarszczki. Dlatego natychmiast po nałożeniu kremu skóra staje się gładsza i rozświetlona.

Kosmetyki te mają lekką konsystencję, szybko się wchłaniają i odświeżają skórę, stanowią więc dobrą bazę pod makijaż. Są bardzo często hipoalergiczne. Pierwsze efekty (promienna, sprężysta i lepiej napięta skóra) widać już po kilku dniach używania kremu. Do spłycenia zmarszczek dochodzi natomiast w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia stosowania preparatu.

Tego typu kremy są więc genialną alternatywą dla liftingu. Oprócz tego, że spłycają zmarszczki, dodatkowo rozświetlają skórę, poprawiają owal twarzy… a co za tym idzie, także i nasze samopoczucie.

Reply