Suchy szampon? Zrób to sama!

talk

Suchy szampon? Zrób to sama!

Ostatnimi czasy przeżywamy prawdziwy boom na suche szampony. Każda szanująca się marka ma w swojej ofercie tego typu produkt o różnych zapachach, kolorach i czym tam jeszcze chcemy. Nie zawsze jednak cena jest adekwatna do jakości czy wydajności.

Wbrew pozorom skład suchego szamponu nie jest jakąś tajemną recepturą, bo najczęściej opiera się na zwykłym talku kosmetycznym. Dlatego suchy szampon może zrobić każda z nas w domu!

Suchy szampon? Co to w ogóle jest?

Suchy szampon to produkt, który ma za zadanie w awaryjnych sytuacjach odświeżyć naszą czuprynę, dodać jej objętości, usunąć nadmiar tłuszczu z włosów. Brzmi idealnie, szczególnie jeśli nasze włosy szybko się przetłuszczają. Dry shampoo nie są jednak alternatywą dla normalnego mycia włosów i zazwyczaj trzeba umyć głowę tego samego dnia, którego użyłyśmy szamponu suchego.

Duża część szamponów posiada w składzie alkohol, który wysusza skórę głowy i nie jest polecany dla suchych włosów. Większość dostępnych na rynku suchych szamponów bazuje na talku kosmetycznym i skrobi ryżowej. Dlatego też możemy z powodzeniem odtworzyć go w domu tańszym kosztem!

suchy szamponCo będzie nam potrzebne do zrobienia suchego szamponu?

Na początku należy wybrać się do apteki i zakupić talk dla dzieci. Nie wysusza on skóry głowy, jest delikatny i nadaje się dla osób ze skłonnością do alergii bądź wrażliwym skalpem. Jeśli lubimy szampony przede wszystkim za zapach, warto rozejrzeć się za talkiem zapachowym.

Dobrym rozwiązaniem jest również skrobia ryżowa, a nawet nasza zwykła skrobia ziemniaczana czy kukurydziana.

Jeśli posiadamy na dnie kuferka zapomniany puder sypki, w którego skład wchodzi talk, również możemy go użyć! Brunetki mające problem z białym kolorem suchego szamponu mogą zakupić puder w bardzo ciemnym odcieniu.

Jak używać suchego szamponu?

Suche szampony dostępne są w sprayu, jak więc użyć naszego „eko szamponu”? Wystarczy wysypać trochę talku, skrobi czy pudru na dłoń i nałożyć na skórę głowy. Następnie, tak jak samo „profesjonalny” suchy szampon, musimy wyczesać grzebieniem nadmiar produktu. I gotowe!

Reply