Szybka nauka języka angielskiego

nauka angielskiego

Szybka nauka języka angielskiego

Nauka angielskiego dla jednych osób jest przyjemnością, a dla innych czysta katorgą. Nie da się jednak ukryć, że język angielski jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej używanych na świecie, dlatego też warto się go nauczyć, głównie dla poszerzenia własnych horyzontów i możliwości.

Oto bowiem dla osób znających angielski praca za granicą i zarabianie kilkakrotnie większych sum to pestka, jeśli zna się go przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

A co, jeśli planujemy za miesiąc lub dwa wyjechać za granicę, a nie znamy wcale lub jedynie w niewielkim stopniu angielskiego? Wówczas trzeba przejść skrócony kurs tego języka.

Sposoby na szybką naukę języka angielskiego

Można zapisać się na takie przyspieszone, zintensyfikowane kursy w specjalnych szkołach językowych. Wystarczy rozmowa z lektorem, by przekonać się, na jakim etapie w znajomości angielskiego jesteśmy i na tej podstawie ustala się konkretne działania.

W przypadku, gdy nie stać nas na taki kurs, który może kosztować kilkaset złotych, wystarczy własna inwencja i trochę zaangażowania.

Kup w księgarni językowej słownik języka angielskiego, najlepiej w wersji kieszonkowej i noś go ze sobą wszędzie, gdzie chodzisz. Jadąc autobusem czy siedząc w szkole na przerwie, zawsze warto przyswoić sobie kilka słówek.

W chwilach, gdy nie możesz z jakichś względów czytać, zaopatrz się w odtwarzacz mp3 i słuchawki. Na taki odtwarzacz nagraj sobie kilka lektoratów z angielskiego – są dostępne w Internecie, nawet za darmo, wystarczy je tylko pobrać i wrzucić na swój odtwarzacz. W ten sposób możemy w dowolnej chwili słuchać lekcji angielskiego. Bo kto powiedział, że nauka musi się odbywać w szkole lub w domu, ślęcząc nad książką? Stojąc w korku też możesz powtarzać słówka. Dodatkowo, nauka angielskiego w wersji audio pomaga łatwiej zapamiętywać, bo słuchane wykłady łatwiej się przyswajają niż tekst w książce, a poza tym pozwalają osłuchać się z językiem.

Ściągaj też filmy, audiobooki i e-booki, nie tylko te z lekcjami angielskiego zapisanymi na nich. Ściągaj swoje ulubione lektury w języku angielskim, nie przetłumaczone na polski! Oglądaj filmy bez lektora i bez polskich napisów. Zdziwisz się, jak wiele możesz z nich zrozumieć. Przy okazji zaś oswoisz się z rytmiką, wymową i akcentem angielskim , co jest bardzo ważne. A że nie zrozumiesz dokładnie każdego dialogu słowo w słowo? Od czego są słowniki! Poza tym, nie chodzi o to, byś w ciągu miesiąca nauczył się perfekcyjnie rozumieć każdego Anglika, ale byś rozumiał kontekst zdań i ich znaczenie. Wówczas z pewnością poradzisz sobie w wielkim świecie.

Reply