Ubiór dobrany do okazji – sztuka szybkiego tworzenia kreacji
Gdy idziesz na spacer i nie chce ci się długo stać przed lustrem, to dodaj, chociaż jeden niebanalny dodatek, żeby nie wyglądać ponuro. Mogą to być duże kolczyki lub wzorzysty szal. Do najzwyklejszych dżinsów warto dołożyć fantastyczną torebkę i niesamowitą kolorową chustę, nawet, jeśli góra to, T-shirt. Nowoczesna propozycja to duże kieszenie. Nie będziesz musiała brać torebki. Oryginalne kieszenie są najczęściej proponowane w wielu spodniach i sukienkach typowo konstrukcyjnych. Przydadzą się także kalosze lub wygodne trampki, które w zależności od modelu możesz nosić bez względu na wiek. Nie do zastąpienia będzie też wiatrówka, cienka, chroniąca przed chłodem.
Strój na spacer
Na spacer odważnie noś spódnice, zarówno długie, jak i krótkie, nawet do obuwia, przy którym nie będziesz płakać przy każdym następnym kilometrze. Gdy jesteś na plaży, zarzuć na siebie przewiewną tunikę z jedwabiu/szyfonu lub pareo i spaceruj boso. Co jakiś czas w trendach znajdziesz komiksową grafikę, wiecznie żywą szkocką kratę, prostotę albo blichtr. Może takie rzeczy już są w twojej szafie. Teraz wystarczy je ciekawie skomponować z nowościami.
Gdy szukasz czegoś nowego – pomyśl o wytwornym ultralekkim kombinezonie (np. bawełna z wiskozą). Z kolei do mini przydadzą się buty na płaskim obcasie. Właściwie możesz założyć wszystko, poczynając od lekko obciachowych, puchatych kapci, gdy spotykacie się w domu, lub w wersji dla odważnych – do klasycznych spodni dodać kolorowe skarpetki/ podkolanówki ze szpilkami na wyjście do kina. W końcu to są przyjaciele. Staraj się być zadbana, ale w tym wypadku rządzi luz, wygoda, relaks i zabawa. Wszystko zależy od stanowiska, o które się ubiegasz, i od branży.
W artystycznych zawodach lub tam, gdzie liczy się wyobraźnia i kreatywność, możesz założyć bardziej ekstrawagancką, chociaż wysmakowaną biżuterię i dodatki. W komponowaniu swojej szafy pamiętaj o brązach i szarościach w ciepłym odcieniu. Dobrze spisze się również błękit morski i dżinsowy, kremowy, beżowy, skorupki jajka. Ekstremalnym i nie twarzowym kolorem jest dla ciebie czysta biel. Gdy na jakąś okazję wypada założyć białą bluzkę koszulową, to postaraj się zastąpić ją odcieniami złamanymi, takimi jak owcza wełna, kość słoniowa, skorupka jajka, écru, jasny piaskowy.
Podkreśl urodę
Twoją urodę pięknie podkreślą ciepłe złote kolory, jak jasny beż, wielbłądzia wełna i jasne odcienie brązów. Najbardziej z wiosną kojarzy się nam zieleń. To kolor idealny dla ciebie, pod warunkiem, że będziesz wybierać świeże i radosne odcienie: zieleń lipy, niedojrzałych jabłek, trawy. Obowiązuje kolorystyka żółtozielona. Przygnębiająco i blado wygląda na tobie zieleń ciemnej jodły i zieleń butelkowa. Ewentualnie może wystąpić, jako drobny akcent w połączeniu z żywą zielenią, która pozostanie kolorem dominującym. Świetnie prezentujesz się w żółtym kolorze żonkila i niezbyt ciemnych fioletach. Dobrze spisze się jasny odcień śliwki. Róż może być ryzykowny. Jaskrawy róż to kolor dla pani zimy, jasny dla pani lato i tego trzeba się trzymać.